Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Pavel kritizuje vládu kvůli Maďarsku. Rusko omylem bombardovalo své město. Muskův Starship explodoval

Barbora Večeřová
21. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Petr Pavel kritizoval vládu Petra Fialy

Petr Pavel zkritizoval veřejně vládu Petra Fialy za to, že se nepřipojila k žalobě na Maďarsko kvůli diskriminačnímu zákonu namířenému proti sexuálním menšinám. S Fialou si chce po návratu do Česka promluvit a zeptat se, jaký k tomu byl důvod. Rusko omylem bombardovalo své město nedaleko hranic s Ukrajinou. Uprostřed města zůstal přibližně dvacetimetrový kráter. Policisté dnes v celém Česku budou kontrolovat rychlost. 

Pavel zkritizoval vládu Petra Fialy za nepřipojení se k žalobě EK kvůli diskriminačnímu zákonu 

Prezident Petr Pavel na tiskové konferenci v Bruselu podpořil manželství pro stejnopohlavní páry i jejich adopci. Vyzval také k ratifikaci Instanbulské úmluvy a zkritizoval vládu Petra Fialy, že se nepřipojila k žalobě Evropské komise na Maďarsko kvůli zákonu, který diskriminuje sexuální menšiny. Zakazuje totiž jakoukoli prezentaci homosexuality a děl s ní spojených na školách pro děti do 18 let.

„Můj osobní názor je, že jsme se připojit měli. Co vedlo vládu k tomu, že se toho zřekla, na to se musím premiéra zeptat,“

řekl Petr Pavel, píší Novinky

Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6

 

Velká policejní akce startuje po Česku, policisté budou měřit rychlost

Na téměř 1000 místech v celém Česku budou dnes dopravní policisté kontrolovat rychlost vozidel. Při celoevropské akci budou policisté měřit dodržování limitů rychlostí zejména na místech, kde typicky dochází k překračování maximální povolené rychlosti.

"Jsou to také místa, která můžou být riziková pro nejzranitelnější. Tedy v obcích, úseky kolem škol, nemocnic, seniorských zařízeních či nákupních center. A také místa mimo obce, která jsou riziková. Například výjezdy z účelových komunikací či příjezdové cesty k nemovitostem,"

uvedl tento týden ředitel dopravní policie Jiří Zlý, informovala ČTK

 

Akademici dnes předají petici ministerstvu školství, chtějí větší platy

Zástupci iniciativy Hodina pravdy dnes předají vládě petici, v níž žádají o bezodkladné řešení finanční krize univerzitních pracovišť. Delegace akademiků petiční archy odevzdá v 11:00 na ministerstvo školství a v kopii je předá premiérovi Petru Fialovi, který je ale momentálně v Asii, píše ČTK

 

Rusko omylem bombardovalo své město

Ministerstvo obrany v Moskvě uvedlo, že ruská stíhačka omylem bombardovala ruské město Belgorod poblíž hranic s Ukrajinou. Guvernér Vjačeslav Gladkov potvrdil, že výbuch zanechal v centru města obrovský kráter široký asi 20 metrů. Dvě ženy byly zraněny a několik budov bylo poškozeno, řekl. Stíhací bombardér Su-34 omylem vypustil leteckou munici, uvedlo ministerstvo, píše BBC. 

 

Testovací let Starship nevyšel, ve vzduchu explodoval

Obří dopravní systém Starship od společnosti SpaceX bez posádky odstartoval ke svému prvnímu testovacímu letu, krátce nato však ve vzduchu explodoval, když se podle médií zřejmě aktivovalo automatické ukončení letu. Výbuch nastal čtyři minuty po startu poté, co se měla oddělit nosná raketa. Další zkouška by po analýzách měla podle slov Elona Muska přijít za několik měsíců, píše ČTK. 

 

Zdroje: ČTK, novinky.cz, bbc.com

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze