Top hledané
Výsledky (0)
Inspirací pro barvy na známkách byly například česká hymna, literární díla nebo tradiční řemesla.

Ranní ptáče: Petr Pavel bude nově na známkách. Česká televize vybírá ředitele

Radek Polák
07. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Petr Pavel se dočká vyobrazení na známkách

Do prodeje se dostávají aršíky 100 tisíc kusů známek s vyobrazením nového prezidenta Petra Pavla. Každý z aršíků má deset různě barevných motivů. Rada ČT volí nového ředitele televize. Mezi hlavními favority jsou Petr Dvořák, Martin Konrád a Jan Štern.

Pošta bude prodávat známky s Petrem Pavlem

Česká pošta začíná podle portálu Ceskenoviny.cz na svých pobočkách a na e-shopu prodávat nový aršík známek s portrétem prezidenta Petra Pavla. Ten obsahuje deset známek. Na každé z nich je portrét prezidenta České republiky, ale s pozadím v jiné barvě, která se váže k nějakému místu, události nebo věci související s českou kulturou a historií. Inspirací pro barvy na známkách byly například česká hymna, literární díla nebo tradiční řemesla. Cena desetiznámkového aršíku je 230 korun. Prodávat se bude pouze jako celek, jak vyplývá z informací České pošty.

Rada ČT má zvolit nového šéfe veřejnoprávní televize

Už dnes bychom se měli dozvědět jméno nového šéfa České televize, který veřejnoprávní médium povede příštích 6 let. Z původní osmičky kandidátů bude 15členná Rada ČT vybírat v tajné volbě z pěti jmen. A budoucí vítěz musí na svou stranu získat aspoň deset radních, jak uvedl server Blesk.cz. Favoritem je současný šéf televize Petr Dvořák. K dalším adeptům patří bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, šéf studia ČT v Brně Jan Souček, dramaturg a scenárista Jan Štern, krizový manažer Pavel Hřídel. 

Pronájem luxusní vily, Říčany – 253
Pronájem luxusní vily, Říčany – 253, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (4)
Stane se Petr Dvořák opět šéfem ČT?
Stane se Petr Dvořák opět šéfem ČT?Zdroj: Profimedia

Polský důl Turów je podle tamního soudu nebezpečím pro životní prostředí

Správní soud ve Varšavě rozhodl, že činnost dolu Turów nedaleko hranic Libereckého kraje může ohrozit životní prostředí. Místopředseda polské vlády a ministr pro státní majetek Jacek Sasin po tomto rozhodnutí soud obvinil z toho, že „naplňuje cizí zájmy a že 60 000 pracovních míst ubrání."  Šéf odborové organizace Solidarita v dole Turów Wojciech Ilnicki to zase označil za „skandální" a dodal, že pokud to bude potřeba, odboráři budou protestovat, uvedl server Ceskenoviny.cz. Důl leží v blízkosti českých a německých hranic, těžba podle ekologů i obyvatel regionu ohrožuje životní prostředí ve všech třech státech, především ničí podzemní vody v okolí dolu.

Otevřít v galerii (4)
K problematickému dolu se vyjádřil polský soud
K problematickému dolu se vyjádřil polský soudZdroj: Profimedia

Arktida může být bez ledu už za 10 let, tvrdí vědci

Nová studie, která byla včera zveřejněna v časopise Nature Communications, zjistila, že arktický mořský led by mohl zcela zmizet již ve 30. letech tohoto století. Výzkumníci analyzovali změny mezi léty 1979 a 2019, kdy porovnávali různá satelitní data a klimatické modely.

Byli jsme překvapeni, když jsme zjistili, že bez ohledu na naše úsilí o snížení emisí bude Arktida během léta bez ledu. To se neočekávalo,"

řekl Seung-Ki Min, hlavní autor studie, jak informovala CNN.

Otevřít v galerii (4)
Již brzy nemusí být na Antarktidě led
Již brzy nemusí být na Antarktidě ledZdroj: Pixabay

Prahu dnes čeká nápor anglických a italských fotbalových fanoušků

Zápas finále Evropské konferenční ligy na stadionu Slavie v Edenu mezi italskou Fiorentinou a anglickým West Hamem může dnes večer sledovat 18 tisíc diváků. Je vyprodáno a předpokládá se, že jich do Prahy dorazí mnohem více, napsaly Novinky.cz. Proto se bude utkání přenášet také na obří obrazovky před stadionem. Na dvou dalších místech hlavního města vznikají navíc zóny pro fanoušky každého z klubů. Zatímco prostor na Letenské pláni bude patřit fanouškům anglického týmu,  Výstaviště je vyhrazeno příznivcům Fiorentiny.

Otevřít v galerii (4)
Do Edenu dorazí rovněž anglický West Ham United
Do Edenu dorazí rovněž anglický West Ham UnitedZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Blesk.cz, Novinky.cz, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze