Top hledané
Výsledky (0)
Dosluhující prezident uvítá novou hlavu státu

Ranní ptáče: Petr Pavel má schůzku s Milošem Zemanem. Již pětina aut jezdí na elektřinu

Radek Polák
13. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Zeman ukončí úřadování v březnu

První jednání končící hlavy státu Miloše Zemana a nově zvoleného prezidenta Petra Pavla proběhne na zámku v Lánech. Nový prezident chce projednat vše, co bude souviset s předáváním funkce. Menší verzí balónu, který sloužil Číně ke špionáží, mají být neidentifikovatelné předměty, které se objevily nad Spojenými státy a Kanadou.

Pavel se sejde se Zemanem

Dnes se Petr Pavel, který o téměř milion hlasů v prezidentských volbách zvítězil nad Andrejem Babišem, setká s dosluhujícím Milošem Zemanem.

Předpokládám, že se dotkneme všeho, co bude souviset s předáváním funkce. Požádám ho i o maximální otevřenost,“

uvedl nový prezident Česka.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Pavel chce Zemana poprosit, aby už nedělal žádná zásadní rozhodnutí do konce svého mandátu, jak uvedl portál iDnes.

Slib nové hlavy státu proběhne 9. března na společné schůzi obou komor parlamentu ve Vladislavském sále na Pražském hradě do rukou šéfa Senátu Miloše Vystrčila.

Neidentifikovatelné předměty mají být zmenšeninou čínského balónů

Podle amerického senátora Chucka Schumera byly neidentifikovatelné předměty, které se v posledním týdnu objevily nad územím Aljašky a Kanady, ve skutečnosti jen o trochu menší balóny, než jaký byl předtím sestřelený nad Atlantickým oceánem. Ten přitom sloužil, jak uvedl prezident Joe Biden, ke špionážním účelům a stála za nimi Čína. Jak Schumer řekl, soustředí se nyní pátrání na sběr informací o těchto objektech a následně dojde ke kompletní analýze, k jakým účelům a kdo je mohl do vzduchu vyslat, napsala agentura AP. Další takový předmět se mezitím podařilo v noci objevit také nad Huronským jezerem.

Otevřít v galerii (4)
Podivné předměty v posledních dnech létají nad územím Spojených států a Kanady
Podivné předměty v posledních dnech létají nad územím Spojených států a Kanady Zdroj: Pixabay

Mynář měl být původně hlavním podezřelým ve zločinech v Lánské oboře

Národní centrála proti organizovanému zločinu se podle zjištění Aktualne.cz intenzivně zabývala rolí vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře v hospodářských zločinech páchaných v Lánské oboře. Dvakrát byl za ně odsouzený bývalý ředitel lesní správy Miloš Balák. Serveru podařilo získat dokument, jenž poprvé výslovně uvádí, že hlavním podezřelým byl právě Mynář. Policie ho ale nakonec z ničeho neobvinila.

Mynář jako organizátor nejenže pomůže zajistit finanční prostředky na realizaci projektu, ale určí či odsouhlasí, které společnosti uspějí ve výběrových řízeních na zpracování projektové dokumentace a provedení stavby,"

píše se údajně v soudním dokumentu, jenž popisuje hlavní body z policejního spisu.

Otevřít v galerii (4)
Hradní kancléř Mynář vyvolává další dohady
Hradní kancléř Mynář vyvolává další dohadyZdroj: Profimedia

Pětina aut již jezdí na elektrický pohon

Loni se podle serveru Ceskenoviny.cz poprvé na světě prodalo více než 10 milionů elektroaut. V porovnání s rokem 2021 je to o 55 procent více. Na celkovém světovém trhu s novými osobními auty tak měla elektrická vozidla podíl už 21 procent. Klasickým elektromobilům z toho náleží patnáct procent, zbývajících šest připadá na plug-in hybridy. K nejžádanějším patřil v minulém roce typ Tesla Model Y, který byl následovaný čínským vozem BYD Song Plus a modelem Tesla 3.

Otevřít v galerii (4)
Elektromobilita zaznamenává růst zájmu
Elektromobilita zaznamenává růst zájmuZdroj: Pixabay

Rihanna zpívala na finále Super Bowlu

Poločasovou přestávku finále ligy amerického fotbalu NFL mezi týmy Kansas City Chiefs - Philadelphia Eagles vyplnila v neděli večer superstar popu a R&B Rihanna. Zpěvačka se vystoupením na Super Bowlu vrátila na světová pódia po téměř pětileté přestávce. Finále sleduje odhadem na 100 milionů diváků, přičemž vrcholu dosahuje sledovanost utkání právě o poločasové přestávce.

Na pohyblivém pódiu zavěšeném vysoko nad hřištěm a postupně klesajícím k hrací ploše stadionu v arizonském Glendale 34letá zpěvačka v růžovém overalu, obklopená taneční skupinou v bílém, zazpívala směs svých největších hitů: Bitch Better Have My Money, Diamonds nebo We Found Love, informovaly Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Rihanna se již stihla stát také předmětem zájmu výrobců hraček
Rihanna se již stihla stát také předmětem zájmu výrobců hračekZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, IDnes.cz, Aktualne.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze