Top hledané
Výsledky (0)
V Mnichově se bude jednat o Ukrajině

Ranní ptáče: Petr Pavel se na konferenci setká s Macronem a Dudou. Češi se zbytečně zbavují potravin za tisíce

Radek Polák
17. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Petr Pavel na setkání s občany v Karlovarském kraji

Pomoc Ukrajině a setkání s vrcholnými státníky z Francie či Polska je na programu návštěvy nově zvoleného prezidenta Petra Pavla v Německu. Podle výzkumu se velká část Čechů nestará o to, že zbytečně vyhazují do koše potraviny, které by se mohly jinak spotřebovat.

Pavel bude v Mnichově jednat s Macronem a Dudou

Petr Pavel dnes vyráží na bezpečnostní konferenci do německého Mnichova. Jedním z hlavních témat zde bude podle portálu Blesk.cz ruská invaze na Ukrajinu.

Nově zvolený prezident má na akci v plánu řadu setkání státníků, jako je například s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem či polským prezidentem Andrzejem Dudou. Konference se zúčastní rovněž německý kancléř Olaf Scholz, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg či vysoce postavený čínský diplomat Wang I.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Ročně vyhodíme do odpadu potraviny za 3,5 tisíce korun

Podle výzkumu se česká rodina se dvěma dětmi ročně zbaví potravin za více než 14 000 korun. V odpadkovém koši či jinde to pak na jednu osobu dělá 3 519 korun, tvrdí odborníci z Vysoké školy ekonomické, Mendelovy univerzity a spolku Zachraň jídlo.

Pokud bychom pracovali s průměrnou domácností dle Českého statistického úřadu, tedy 2,33 člověka, pak se jedná o 8 199 korun za rok 2023,“

řekla k tomu Veronika Mokrejšová z pražské Vysoké školy ekonomické.

Průzkum probíhal mezi roky 2019 až 2022, uvedl server Echo24.cz.

Otevřít v galerii (4)
Jídlo se někdy vyhazuje zbytečně
Jídlo se někdy vyhazuje zbytečněZdroj: Pixabay

Amerika se připravuje na nové neidentifikovatelné objekty

Podle amerického prezidenta Joe Bidena bude třeba, aby se do budoucnosti připravila přísnější pravidla pro sledování a potenciální sestřelení cizích objektů, které by se pohybovaly nad územím Spojených států, jak uvedla agentura AP. Narážel tím jednak na čínský balón a dále pak tři neidentifikovatelné objekty, které se podařilo během uplynulých dní objevit a sestřelit. Prezident věří, že se tak podaří lépe zajistit bezpečnost tamního vzdušného prostoru i samotných Američanů.

Zatímco balón sloužil pravděpodobně ke špionážním účelům, u neidentifikovatelných objektů se zatím neví, zda měly komerční či vědecký charakter.

Otevřít v galerii (4)
Amerika bude lépe chránit vzdušný prostor
Amerika bude lépe chránit vzdušný prostorZdroj: Pixabay

Tesla musí u svých aut provést aktualizaci softwaru

Výrobce elektromobilů Tesla svolává ve Spojených státech přes 360 tisíc vozů, protože testovací verze softwaru pro automatické řízení, kterou jsou vozy vybaveny, může způsobit nehodu, napsaly Ceskenoviny.cz.

Tamní Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu, tvrdí, že software Full Self-Driving Beta umožňuje vozům „překračovat rychlostní omezení či projíždět křižovatkami nezákonným nebo nepředvídatelným způsobem", což podle něj zvyšuje riziko nehody. Tesla s analýzou nesouhlasí, provede však bezplatnou aktualizaci softwaru, aby obavy úřadu rozptýlila. 

Otevřít v galerii (4)
Elektromobily značky Tesla hlásí problém
Elektromobily značky Tesla hlásí problémZdroj: Freepik

Bruce Willis má demenci, přiznala jeho rodina

Herec Bruce Willis, jemuž je 67 let, trpí frontotemporální demencí, jak včera uvedla jeho rodina.

I když to bolí, je úleva mít konečně v rukou jasnou diagnózu. Frontotemporální demence je krutá nemoc, o které mnoho z nás slyšelo. Může postihnout každého. Neexistuje na ni dnes žádný lék. To je realita, která se v následujících letech doufáme změní,"

napsala rodina.

Američan známý především rolemi akčních hrdinů ukončil kariéru už loni v březnu kvůli afázii, tedy nemoci ovlivňující schopnost mluvit a porozumět řeči. Od té doby se jeho stav ještě zhoršil, informoval server Aktualne.cz.

Otevřít v galerii (4)
Bývalý herec na vycházce
Bývalý herec na vycházceZdroj: Profimedia

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Blesk.cz, Aktualne.cz, Echo24.cz, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze