Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Podzimková ozdobila týden módy. Platy politiků by měly stagnovat. Krejčíková má jistý Turnaj mistryň

Kateřina Ostrejšová
21. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Barbora Podzimková

Krásné úterní ráno všem, co už nespí! I dnes vám LP-Life přináší novinky ze světa. Mladičká Barbora Podzimková ozdobila londýnský fashion week, co na ní říkáte? Tenisová česká jednička Barbora Krejčíková už má jistý start na Turnaji mistryň - a to v deblu i singlu. 

Rugby Club Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce 

Otevřít v galerii (8)
Sportovní areál na Smíchově projde rekonstrukcí
Sportovní areál na Smíchově projde rekonstrukcí Zdroj: Freepik

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032. Pro tento rozvoj má město příští rok v plánu uvolnit ze svého rozpočtu částku ve výši 40 milionů korun. 

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

„Současná podoba sportovního areálu je zastaralá a neodpovídá standardům moderních sportovišť, a to jak svojí kapacitou, tak zejména úrovní vybavení pro sportovce i jejich fanoušky,”  

uvedl radní pro oblast sportu Vít Šimral. 

Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu 

Otevřít v galerii (8)
Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu
Tripartita se věnovala návrhu státního rozpočtu Zdroj: Pixabay

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí sešli prostřednictvím videokonference na jednání tripartity. Sociální partneři se na svém zasedání věnovali návrhu státního rozpočtu pro rok 2022. Návrh státního rozpočtu počítá s celkovými příjmy 1 486 mld. Kč a výdaji ve výši 1 876 mld. Kč. Předpokládaný deficit státního rozpočtu bude 390 mld. Kč, což je meziročně o 110 mld. Kč méně. 

Vláda projednala návrh na zmrazení platů politiků 

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej Babiš Zdroj: Profimedia

Platy politiků by měly až do roku 2026 stagnovat na úrovni letošního roku. Příslušný návrh novely zákona, který předložil premiér Andrej Babiš, schválila vláda na jednání v pondělí. Kvůli jejímu projednání požádá předseda vlády poslance o svolání mimořádné schůze. 

Cílem návrhu novely zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu je zamezit růstu platu představitelů veřejné moci v následujících pěti letech, tedy v letech 2022 až 2026, a to na úrovni platové základny platné v roce 2021, tudíž v částce 84 060 korun. Mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny navrhuje vláda svolat na úterý 5. října a novelu zákona na ní schválit hned v prvním čtení tak, aby Sněmovnou prošla ještě v tomto volebním období. 

USA otevře dveře plně očkovaným turistům z Evropské unie a Velké Británie 

Otevřít v galerii (8)
Žena na letišti s rouškou
Žena na letišti s rouškou Zdroj: Freepik

Spojené státy otevřou hranice plně očkovaným turistům z Evropské unie a Velké Británie. K plánovanému rozvolnění restrikcí by mělo dojít již od listopadu. Oficiální oznámení by podle Financial Times měla vydat kancelář prezidenta Joea Bidena na začátku příštího týdne. 

Podzimková ozdobila fashion week  

Otevřít v galerii (8)
Barbora Podzimková
Barbora Podzimková Zdroj: Profimedia

Vítězka světového finále Elite Model Look 2014 Barbora Podzimková nedávno oznámila zásnuby se svým dlouholetým partnerem, zpěvákem Albertem Černým. A vypadá to, že se ji daří jak v osobním, tak i pracovním životě. Česká modelka ozdobila módní show gruzínského návrháře Davida Komy, který představil svou nejnovější kolekci na londýnském týdnu módy. A Barbora vypadala fantasticky! 

Středoškoláci mohou druhým dnem volit nanečisto 

Otevřít v galerii (8)
Středoškoláci si vyzkoušeli volby nanečisto
Středoškoláci si vyzkoušeli volby nanečisto Zdroj: Freepik

Na 335 středních školách po celé České republice se dnes druhým dnem konají Studentské volby, které napodobují reálné volby do Poslanecké sněmovny. Středoškoláci od 15 let si v nich mohou zkusit vybrat z politických stran, hnutí a koalic, které kandidují v říjnových sněmovních volbách. Akci, která má zvýšit zájem mladých lidí o politiku, pořádá od roku 2010 společnost Člověk v tísní. Výsledky zpracuje sociologická agentura Kantar Millward Brown. Zveřejněny by měly být vpodvečer. 

Začínají veletrhy For Arch a For Interior 

Otevřít v galerii (8)
V Letňanech začíná veletrh nábytku
V Letňanech začíná veletrh nábytku Zdroj: Freepik

Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná 32. ročník mezinárodního stavebního veletrhu For Arch a veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků For Interior. První den zveřejní Asociace českých nábytkářů předběžný odhad výroby a tržeb z prodeje nábytku za letošní rok. Večer bude vyhlášen vítěz ankety Architekt roku 2021. Veletrhy potrvají do soboty 25. září. 

Krejčíková má už jistý Turnaj mistryň 

Otevřít v galerii (8)
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

Šampionka Roland Garros Barbora Krejčíková už má jistý premiérový start ve dvouhře na tenisovém Turnaji mistryň. V mexické Guadalajaře, kam se letos vrcholná akce pro nejlepší osmičku sezony přesune z Šen-čenu, bude hrát i čtyřhru s Kateřinou Siniakovou. V obou soutěžích se představí jako první tenistka od roku 2016, kdy si dvouhru i čtyřhru zahrála Karolína Plíšková. 

Doufáme, že se vám dnes vstávalo na jedničku a budete mít fajn den. Tak zase zítra, posíláme slova německého filozofa Alberta Schweitzera: 

„Úspěch není klíčem ke spokojenosti. Spokojenost je klíčem k úspěchu. Pokud máte rádi, co děláte, budete úspěšní.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze