Top hledané
Výsledky (0)
Obřad legendy českého herectví by měl být na stejném místě jako v případě Libuše Šafránkové

Ranní ptáče: Pohřeb Josefa Abrháma má být až v červnu. Praha bojuje s nedostatkem bytů skrz nové projekty.

Radek Polák
25. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Josef Abrhám na pohřbu své ženy

Spekulace ohledně pohřbu Josefa Abrháma trvají, podle posledních zpráv by měl být obřad až v příštím měsíci. Hlavní město chce bytovou krizi řešit odkupem části bytů i projekty nájemního bydlení.

Abrhámův pohřeb bude asi v červnu

Herec Josef Abrhám, který zemřel v 82 letech minulý týden v pondělí, by měl mít pohřeb pravděpodobně až 6. června. Smuteční řeč pronese nejspíše hercův dlouholetý přítel Jan Kačer.

Termín 6. června potvrzuji, ale nevíme ještě, v jakou hodinu. Za pár dnů budeme vědět další podrobnosti, čekáme na bližší informace od rodiny,“

řekl televizi CNN Prima News zdroj z kostela v pražském Spořilově, kde by se měl obřad odehrát. Na stejném místě ostatně proběhl před rokem i pohřeb Abrhámovy ženy Libuše Šafránkové. Ta zemřela v 68 letech krátce po svých narozeninách.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Městské byty pro potřebné

Nedostatek bytů na trhu chce Praha částečně vyřešit prostřednictvím rozšiřování vlastního městského bytového fondu a investicemi do nájemního bydlení. Proto také koupí od Správy zbytkového majetku třetí městské části hned 35 bytů a současně na městských pozemcích připraví nový projekt nájemního bydlení. Ten má vyrůst má na Nových Dvorech v Praze 4.

„Bytový projekt na Nových Dvorech je jednou z prvních vlaštovek městského nájemního bydlení, kterým získá město dostupné byty pro matky samoživitelky, seniory nebo potřebné profese pro chod města,“

okomentoval předpokládané využití projektu Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj.  

Loni schválená Strategie rozvoje bydlení počítá v Praze s novou městskou výstavbou v rozsahu minimálně 500 bytů ročně. To má zajistit Pražská developerská společnost, která připravuje projekty zahrnující až 6 000 nových městských bytů.

Otevřít v galerii (4)
Nové Dvory mají být místem pro nový pražský developerský projekt
Nové Dvory mají být místem pro nový pražský developerský projekt Zdroj: Hl. m. Praha

Trest pro Navalného potvrdil soud

Moskevský městský soud zamítl odvolání kritika Kremlu, opozičního politika Alexeje Navalného, proti jeho březnovému odsouzení na devět let do vězení za podvod a pohrdání soudem. Navalnyj tak bude převezen z nápravného zařízení v Pokrovu ve Vladimirské oblasti do vězení s přísnějším režimem. Odvolání obhajoby se nevyhovuje, rozsudek soudu první instance platí beze změny, ohlásil verdikt soudce. Navalnyj vinu odmítá a své uvěznění přičítá režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, který u soudu označil za nepřítele, zrádce a vraha ruského lidu.

Otevřít v galerii (4)
Navalnému vyjadřují podporu po celém světě. Ani Praha není výjimkou.
Navalnému vyjadřují podporu po celém světě. Ani Praha není výjimkou.Zdroj: PETR KOZLÍK / MAFRA / Profimedia

Bankovky létaly volně na ulici

V německé Mohuči překvapil v pondělí obyvatele jednoho z tamních věžáků déšť bankovek, kvůli kterému lidé přivolali policii i hasiče. Ti pak pomáhali peníze sbírat a nakonec shromáždili kolem 50 000 eur, tedy zhruba 1,2 milionu korun. Zatím není jasné, kde se peníze vzaly, protože jejich majitel se o ně dosud nepřihlásil. Hypotéz je celá řada - od toho, že kdosi omylem vyklepal polštář, kde měl uloženou hotovost na horší časy, až po podezření, že suma mohla být výnosem z trestné činnosti. Policie ale okamžitě upozornila místní, že pokud si nějakou zatoulanou bankovku nechají, hrozí jim riziko pokuty nebo dokonce trestního stíhání.

Otevřít v galerii (4)
Až 50 000 eur létalo v Německu vzduchem.
Až 50 000 eur létalo v Německu vzduchem.Zdroj: Pixabay

Roušky pro moderátorky

Moderátoři afghánské televize TOLO si před kamerami začali zakrývat tváře rouškami na znamení solidarity se svými kolegyněmi. Moderátorky většiny afghánským médií splnily nařízení vládnoucího hnutí Tálibán a od víkendu pracují se zakrytými vlasy i tvářemi.

Lema Spesaliová, která pracuje v redakci stanice 1TV, řekla, že se o příkazu Tálibánu dozvěděla v neděli ráno, když přišla do práce.

"Do redakce přišli dva zástupci Tálibánu a řekli, že je třeba dodržet nařízení o povinném zakrytí obličeje. Udělali jsme poradu, na níž se rozhodlo, že to splníme, ale rozhodlo se také, že i mužští kolegové budou mít zakryté tváře a budou stát při kolegyních,"

sdělila Spesaliová.

Otevřít v galerii (4)
Roušky jsou v Afghánistánu opět tématem
Roušky jsou v Afghánistánu opět tématemZdroj: Freepik

Zdroje: ČTK, Hl. m. Praha, Blesk.cz, CNN Prima News, Aktualne.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze