Top hledané
Výsledky (0)
Moravskoslezské lázně jsou prvním místem pro ukrajinské vojáky

Ranní ptáče: Pomoc ukrajinské armádě se přesouvá i do zdravotnictví. Herečka Burešová má s kuchařem Forejtem syna s netypickým jménem.

Radek Polák
16. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ruská vojenská technika z bojů na Ukrajině byla viděna i v Praze

Česko nabídlo ukrajinským vojákům pomocnou ruku. Bude se podílet na jejich léčbě. Známý pár Eva Burešová a Přemysl Forejt se pochlubil synem Tristanem.

První ukrajinští vojáci se začali u nás léčit

Česko přijalo na léčení první Ukrajince, kteří byli zranění ve válce s Ruskem. Jedná se o dvacetiletého Olega a jednapadesátiletého Dmytra. V pondělí dopoledne vyjeli českou sanitkou z polsko-ukrajinského přechodu směrem do Lázní Darkov v Karviné, kde se budou rehabilitovat. Vojáci nejsou v ohrožení života. Jejich stav je stabilizovaný.

"Jde o první ukrajinské vojáky zraněné v posledních měsících, které přivážíme na své náklady do Česka na rehabilitaci. První dva jsme přivezli už v roce 2018, pak se ale spolupráce zasekla,“

komentoval celou situaci Hynek Čech, zakladatel Nadačního fondu REGI Base.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Burešová porodila Forejtovi syna Tristana

Známá herečka a zpěvačka Eva Burešová má s kuchařem a porotcem soutěže MasterChef Přemkem Forejtem syna, kterému dali jméno Tristan William Forejt. Z předchozího vztahu má Burešová syna Nathaniela a Forejt dceru Stellu.

"Tak drobná, přitom tak silná a statečná. Jsem na tebe tak pyšný, jak jsi to celé zvládla. Jsem šťastný za to, co společně máme. Trojka je na světě, a už se nemůžeme dočkat, až budeme všichni spolu. Miluji vás, rodinko moje,"

uvedl k narození syna Tristana na sociálních sítích Forejt.

Otevřít v galerii (4)
Herečka si od běžné práce na chvíli odpočine
Herečka si od běžné práce na chvíli odpočineZdroj: Profimedia

Obchody investují do změn energie

Obchodníci počítají s tím, že kvůli rostoucím cenám energií zavedou výrobu vlastní elektřiny či omezení vlastního reklamního osvětlení.

Protože mají nákupní řetězce cenu plynu i elektřiny většinou fixované na delší dobu, mají na změnu relativně dost času.  

"Měníme chlazení a instalujeme LED osvětlení, obojí přináší až třicetiprocentní úsporu energií, dále renovujeme kotelny. Do jednoho roku navíc budeme mít instalované fotovoltaické elektrárny n střechách čtyř prodejen,“

řekla k tomu například mluvčí makra Romana Nýdrle.  

Otevřít v galerii (4)
Obchodníci budou na energiích šetřit
Obchodníci budou na energiích šetřitZdroj: Pixabay

Prodeje Satanských veršů vzrostly

Po útoku na spisovatele Salmana Rushdieho prudce vzrostl zájem o jeho román Satanské verše. Pětasedmdesátiletého spisovatele na páteční akci v New Yorku pobodal čtyřiadvacetiletý mladík, jehož rodiče přišli do USA z Libanonu. Paperback Satanských veršů je možná i kvůli tomu nejprodávanější položkou na serveru Amazon.com v kategorii Současná literatura a celkově osmnáctou nejžádanější v USA.

Do padesátky nejprodávanějších knih se Satanské verše z roku 1988 vrátily také v Kanadě, Austrálii a Velké Británii. Stejně tak se na Amazonu daří elektronické verzi knihy a audioknize. Lépe se prodávají i Rushdieho vzpomínky na život s fatvou nazvané Joseph Anton nebo próza Děti půlnoci.

Otevřít v galerii (4)
Satanské verše jsou kvůli teroristickému útoku na jejich autora opět v kurzu
Satanské verše jsou kvůli teroristickému útoku na jejich autora opět v kurzuZdroj: Freepik

Elvis zemřel před 45 lety

Fanoušci Elvise Presleyho si dnes připomínají 45. výročí od jeho úmrtí. Zpěvák, který byl ztělesněním amerického snu, zemřel 16. srpna ve svých 42 letech na selhání srdce.

Ikona moderní hudba je známá díky takovým hitům, jako jsou Heartbreak Hotel, Jailhouse Rock nebo Love Me Tender. Vedle toho natočil od konce 50. let minulého století celkově 27 filmů. Na podium se pak vrátil na konci 60. let. Turné však mohl absolvovat pouze díky vysokým dávkám stimulantů, což jej nakonec stálo také život.

Otevřít v galerii (4)
V těchto dnech lidé opět vzpomínají na Elvise
V těchto dnech lidé opět vzpomínají na ElviseZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, IDnes.cz, Blesk.cz, Forbes.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze