Top hledané
Výsledky (0)
Nákup a dodání munice by měly proběhnut v následujících „týdnech až měsících"

Ranní ptáče: Pomoci Ukrajině s municí by mohlo až 15 zemí. Afghánistán obnovil veřejné popravy

Radek Polák
27. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Český premiér se včera sešel s francouzským prezidentem Macronem v Paříži

Kromě dodávky munice chce Evropa s napadenou Ukrajinou spolupracovat rovněž na kyberbezpečnosti a vojenské produkci. Nizozemsko přislíbilo, že na nákup munice přispěje částkou 100 milionů eur. Již pátá veřejná poprava od doby, kdy Tálibán v zemi převzal v srpnu 2021 moc, proběhla tento týden v Afghánistánu.

Nizozemsko přispěje 100 miliony eur k nákupu munice 

K české iniciativě nákupu dělostřelecké munice pro Ukrajinu ze zemí mimo Evropskou unii by se podle odhadu premiéra Petra Fialy mohlo připojit zhruba 15 států. Nizozemský premiér Mark Rutte vzápětí oznámil, že jeho země přispěje 100 miliony eur, tedy v přepočtu asi 2,5 miliardy korun. Do projektu se podle prezidenta Emmanuela Macrona zapojí rovněž Francie.

„V průběhu jednání se řada států k (české) iniciativě přihlásila nebo mně v kuloárech kolegové říkali, že o ní rychle budou jednat. Myslím, že nakonec tato akce bude mít velkou podporu, odhaduji to tak na 15 států,"

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

uvedl český premiér po včerejší vrcholné schůzce konané v Paříži. Nákup a dodání munice by podle něj měly proběhnut v následujících „týdnech až měsících", napsal server Ceskenoviny.cz.

Tisíce lidí sledovaly v Afghánistánu další veřejnou popravu

Tálibán včera v severním Afghánistánu uspořádal veřejnou popravu muže odsouzeného za vraždu. Popravu sledovaly na sportovním stadionu tisíce lidí. Tamní nejvyšší soud v prohlášení uvedl, že pondělní rozsudek smrti byl vykonán po schválení třemi soudy v zemi a nejvyšším vůdcem Talibanu Hibatullahem Akhundzadou. Jedná se již o pátou veřejnou popravu od doby, kdy Tálibán v zemi převzal v srpnu 2021 moc. Tehdy se jednotky Spojených států amerických a NATO po dvou desetiletích války ze země stáhly. Navzdory původním slibům začal od té doby Tálibán prosazovat přísné tresty – popravy, bičování a kamenování, jak informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Afghánistánu vládne tvrdou rukou Tálibán
Afghánistánu vládne tvrdou rukou TálibánZdroj: Pixabay

Kanada chce chránit před „škodlivým“ obsahem na internetu

Kanada představila návrh legislativy, která by donutila technologické platformy rychle odstranit online obsah považovaný za škodlivý. Jedná se například o materiály, které se zabývají dětskou pornografií nebo podněcují nenávist. Zákon by měl zvýšit trestní postihy za takové šíření. Obdobnou legislativu má například už Evropská unie, Velká Británie a Florida či Texas ve Spojených státech amerických, dodala k tomu dále také Al Jazeera

Otevřít v galerii (2)
Na internetu se někdy bohužel šíří také škodlivý obsah
Na internetu se někdy bohužel šíří také škodlivý obsah Zdroj: Pixabay

Zesnulý zpěvák George Michael má vlastní minci

Podoba zesnulého zpěváka George Michaela je od nynějška zvěčněna na nové sběratelské minci vydané britskou královskou mincovnou. Design mince, který navrhla italská umělkyně a sochařka Sandra Deiana, vzdává hold druhému sólovému hitu zpěváka Faith. Umělec zemřel v roce 2016 na Štědrý den ve věku 53 let. Mince je nejnovějším přírůstkem do série mincovny Music Legends, uvedl server televize CNN.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN, Al Jazeera

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: