Top hledané
Výsledky (0)
Davida Pastrňáka dnes čeká start na pátém šampionátu, pro Pavla Zachu jde o premiéru v reprezentačním A-týmu

Ranní ptáče: Posílení čeští hokejisté budou bojovat o první místo ve skupině. Londýnský soud se zastal zakladatele WikiLeaks Juliana Assange

Radek Polák
21. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Na hokejisty čeká zatím nejtěžší soupeř

Na Čechy, kteří zatím na hokejovém mistrovství světa pětkrát zvítězili a jednou prohráli, dnes čeká Kanada. Ta má na svém kontě již šest výher. Za domácí by měli už nastoupit posily z NHL David Pastrňák a Pavel Zacha. Julian Assange se může odvolat proti svému vydání do Spojených států, rozhodl londýnský soud.

Hokejisty čeká s Kanadou bitva o první místo skupiny

Čeští hokejisté dnes uzavřou na mistrovství světa v Praze sedmým zápasem své vystoupení v základní skupině A. Jejich soupeřem bude Kanada. S obhájci titulu bude výběr kouče Radima Rulíka bojovat o prvenství ve skupině. V sestavě už budou i posily z Bostonu: David Pastrňák a další útočník Pavel Zacha, jehož čeká reprezentační premiéra v A-týmu.

Je to jeden z papírově nejsilnějších týmů. Kanaďané hrají s přehledem, zatím si tady poradili s každým. Pro nás to bude zkouška, jak se hraje s kluky, kteří jsou všichni z NHL,"

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

řekl serveru Ceskenoviny.cz obránce Radko Gudas.

Assange se může odvolat proti vydání do USA

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange se může odvolat proti svému vydání do Spojených států. Soudci londýnského Nejvyššího soudu vyslechli jeho argumentaci, že by mohl být jako cizí státní příslušník narozený v Austrálii v Americe diskriminován. Assangeova manželka Stella před soudem řekla, že rozhodnutí „znamená bod obratu“ a že „se nám jako rodině ulevilo, že soud rozhodl správně. Soudní projednávání sledovaly před budovou stovky demonstrantů, informovala Al Jazeera.

Otevřít v galerii (1)
Demonstranti se opět sešli v Londýně
Demonstranti se opět sešli v LondýněZdroj: Pixabay

Poškozená loď se vrátila zpět do přístavu v Baltimoru

V pondělí se po kolapsu u baltimorského mostu vrátila kontejnerová loď Dali zpět do přístavu. Její poškozená příď zůstala pokryta rozbitými přepravními kontejnery, spadlými ocelovými nosníky a rozbitým betonem. Dali narazila do jednoho z nosných sloupů mostu před necelými dvěma měsíci. Při nehodě, která zastavila většinu námořní dopravy v přístavu, zemřelo šest stavebních dělníků. Jednalo se o latinskoamerické přistěhovalce, kteří v době nehody na noční směně vyplňovali poškozená místa mostu, uvedla agentura AP.

ChatGPT použil hlas herečky Scarlett Johansson neoprávněně

Herečka Scarlett Johansson si stěžuje, že generální ředitel OpenAI Sam Altman souhlasil bez jejího vědomí s tím, aby se její hlas stal součástí aktualizované verze ChatGPT. Tato organizace, která se zabývá výzkumem umělé inteligence, přitom využila nahrávky z filmu Ona.

Dva dny před vydáním dema ChatGPT 4.0 kontaktoval pan Altman mého agenta a požádal mě, abych si to rozmyslela. Mezitím byl ale systém venku, 

popisuj situaci Johansson. Pro CNN uvedla, že z toho byla „šokovaná a rozhněvaná“. 

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, Al Jazeera, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze