Top hledané
Výsledky (0)
Bez schválení kongresu už americká administrativa další pomoc Ukrajině uvolnit nemůže.

Ranní ptáče: Poslední americká pomoc pro Ukrajinu. Kim Čong-un vydal rozkaz k urychlení válečných příprav

Radim Červenka
28. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ukrajina

Americká vláda schválila vojenskou a materiální pomoc pro Ukrajinu ve výši 250 milionů dolarů, ovšem může se jednat o poslední podporu Ukrajiny ze strany USA. Severní Korea se podle slov svého vůdce intenzivně chystá na válečný střet. FBI odhalila metody čínské kriminální sítě, která prostřednictvím internetu okradla Američany o miliardy dolarů z jejich úspor. Rusko exportuje 90 % ropy do Číny a Indie, dodávky do Evropy klesly na desetinu předválečného množství.

Amerika pošle Ukrajině další miliony, možná naposled

Podpůrný balík v hodnotě přibližně 250 milionů amerických dolarů (přes 5 miliard korun) obsahuje munici, protitankové střely nebo podporu pro ukrajinské dělostřelectvo a protivzdušnou obranu. Ale bez dalšího souhlasu Kongresu už americká vláda nebude moci uvolnit další pomoc válčící zemi, což by znamenalo zásadní problém pro dosažení dalších válečných úspěchů pro Ukrajince. Z vlastních zdrojů nejsou schopni Ukrajinci ruské invazi čelit.

Právě s poklesem pomoci ze strany USA stejně jako z Evropské unie se Ukrajinci musí aktuálně vypořádat. V senátu USA neprošel návrh na uvolnění pomoci ve výši 50 miliard dolarů pro Ukrajinu a dalších 14 miliard pro Izrael rovněž nebylo schváleno, píše web britské BBC.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Severní Korea ohlásila urychlení válečných připrav

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě, výrobcům munice stejně jako sektoru atomových zbraní, aby akcelerovali přípravy na válku. Podle dostupných údajů Kim prohlásil za příčinu bezprecedentní konfrontační kroky USA v rámci mezinárodní bezpečnosti.

Zároveň severokorejský diktátor ohlásil další sbližování s "antiimperialistickými spojenci". Severní Korea podporuje zbraněmi Rusko a jeho invazi na Ukrajině, Rusové na oplátku pomáhají s aplikací některých válečných technologii v zaostalé Severní Koreji, informovala agentura Reuters

Otevřít v galerii (2)
Severní Korea
Severní KoreaZdroj: Pixabay

FBI odhalila čínskou internetovou kriminální síť

Čínský kriminální syndikát za poslední tři roky vypracoval podle FBI systém, jak pomoci chatovacích aplikací vylákat z desetitisíců lidí jejich úspory. Zločinci okradli své oběti o miliardy dolarů v jejich úsporách.

Zpravidla používají lákavé fotografie luxusního života a poté, co se s obětí spřátelí nabízí možnosti finančního poradenství. Typické je využití identity mladých, sympatických žen, které po několika týdnech budování přátelského vztahu v internetovém prostředí, přemluví oběť k investicím do falešné platformy s kryptoměnami, uvedla v reportáži CNN.

Otevřít v galerii (2)
FBI
FBIZdroj: Pixabay

Téměř veškerá ruská ropa míří do Číny a Indie

Ruský vicepremiér Alexandr Novak oznámil přesunutí toků vývozu ruské ropy. Zatímco před invazí na Ukrajinu dodávala země až 45 % své ropné produkce do zemí Evropské unie, nyní 90 % exportu fosilní suroviny míří do Číny a Indie. 

Do Evropy kvůli sankcím Rusové vyvezou jen 5 % ropy ze své produkce. Čína je nejvýznamnějším odběratelem i pro ruský zemní plyn. Novak ohlásil přípravu nového plynovodu z Ruska do Číny pod názvem Síla Sibiře 2, který umožní export plynu ještě rozšířit, napsala agentura Reuters.

Zdroje: reuters.com, cnn.com, bbc.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze