Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Poslední den k napadení výsledků voleb. V Kanadě legalizují tvrdé drogy. Zeman se sejde s Čaputovou

Barbora Večeřová
07. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Poslední den k napadení výsledků voleb

Dnes je poslední den, kdy je možné napadnout výsledky prezidentských voleb. Nejvyšší správní soud už přijal na 500 podnětů, před pěti lety to bylo jen 70. Miloš Zeman je na Slovensku, sejde se zde s prezidentkou Čaputovou a také se současným premiérem a s expremiéry. Kanadská provincie legalizuje drogy pro vlastní potřebu. Nyní mohou mít obyvatelé Britské Kolumbie až 2,5 gramu kokainu nebo heroinu. 

Poslední den k napadení voleb

Dnešek je poslední den, kdy mohou lidé u Nejvyššího správního soudu zpochybnit výsledek volby prezidenta. Sedmidenní lhůta, která se počítá od vyhlášení výsledku ve Sbírce zákonů, vyprší v 16:00. Před pěti lety soud řešil zhruba 70 podnětů a nevyhověl žádnému. Letos už před počátkem lhůty dostal 500 podnětů, píší Novinky

 

Počet obětí zemětřesení se zvyšuje

Předběžný počet obětí zemětřesení, které v pondělí ráno zasáhlo Turecko a Sýrii, vzrostl na 4365. S odkazem na agenturu Anadolu o tom informje ČTK. Turecký úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací v noci na dnešek ohlásil 2921 mrtvých a bezmála 15.900 zraněných. V Sýrii podle dřívějších údajů agentury AFP zemřelo 1444 lidí. Celkový počet obětí bude zřejmě dále stoupat s tím, jak pokračují odklízecí práce. Do obou zemí směřuje zahraniční pomoc včetně české jednotky hasičů, která do Turecka odletěla včera v podvečer. 

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1
Otevřít v galerii (2)
Zemětřesení v Turecku
Zemětřesení v TureckuZdroj: Profimedia

Brazilské námořnictvo potopilo loď s nebezpečnými látkami

Brazilské námořnictvo potopilo v pátek ve svých vodách v Atlantském oceánu bývalou letadlovou loď Sao Paulo plnou azbestu a dalších nebezpečných látek. Proti potopení protestovali ekologové, kteří jej označili za „zločin proti životnímu prostředí“, píší Novinky.

 

V Kanadě legalizují tvrdé drogy

Britská Kolumbie v Kanadě zahájila experimentální tříletou zkušební dekriminalizaci držení malých dávek tvrdých drog, jako je kokain, heroin, metamfetamin, fentanyl a morfin. Od úterka smějí obyvatelé této provincie přechovávat 2,5 gramu těchto drog pro vlastní potřebu, informují Novinky s odkazem na televizi CBC.

„Je to obrovská změna v přístupu, je založená na důvěře v sociální a zdravotní služby, nikoli na trestním stíhání,“

řekla Carolyn Bennettová, kanadská ministryně pro duševní zdraví a závislosti.

 

Miloš Zeman je na Slovensku

Prezident Miloš Zeman se dnes dopoledne při své návštěvě Slovenska sejde na oficiálním jednání se svou slovenskou kolegyní Zuzanou Čaputovou. Neformálně s ní povečeřel už v pondělí po příjezdu do Vysokých Tater. Třídenní cestu na Slovensko, poslední v prezidentském úřadu, Zeman ukončí ve středu. Zeman pak přijme i slovenského premiéra Eduarda Hegera a exprezidenty Rudolfa Schustera a Andreje Kisku., píše ČTK

Otevřít v galerii (2)
Čaputová se sejde se Zemanem
Čaputová se sejde se ZemanemZdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze