Top hledané
Výsledky (0)
Veřejnost vzdá poctu zpěvačce na zádušní mši a zítra potom v Divadle Kalich

Ranní ptáče: Poslední rozloučení se Zagorovou je na programu dnes a zítra. Enyaq na špici v elektromobilech.

Radek Polák
30. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Hana Zagorová s manželem Štefanem Margitou

Tento týden budou mít lidé poslední možnost vzdát poctu Haně Zagorové, která zemřela 26. srpna ve svých 75 letech. Škoda Enyaq se v červenci dostala mezi nejžádanější elektromobily na evropském trhu.

Před pohřbem proběhne ještě zádušní mše za Hanu Zagorovou

V jednom z pražských kostelů se dnes ve 14:00 koná pro veřejnost uzavřená zádušní mše za zpěvačku Hanou Zagorovou. Veřejné rozloučení se zpěvačkou se pak uskuteční ve středu 31. srpna od 11.00 do 17.00 v Divadle Kalich.

"Pro ty, kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. srpna v Divadle Kalich. Hanka se do Kalichu ráda vracela a bude zde za nedlouho uveden muzikál z jejích písní Biograf láska,"

uvedl zpěvaččin manžel Štefan Margita na svém facebookovém profilu.

Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík zemřela ve věku 75 let. Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Škoda Enyaq patří k nejprodávanějším elektromobilům

Třetí příčku v pořadí nejžádanějších elektromobilů na evropském trhu s novými osobními auty obsadil v červenci Enyaq mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Enyaqů iV v obou karosářských variantách se v prvním měsíci letošních letních prázdnin zaregistrovalo do provozu přesně 4654 kusů.

Je to jen o 235 exemplářů méně než kolik si připsal Volkswagen ID.4 na druhé příčce. Nejprodávanější je opět Fiat 500 electric, který se jako jediný dostal přes pětitisícovou hranici.

V pořadí sestaveném na základě prodejních výsledků za prvních sedm měsíců letošního roku ovšem italský elektromobil porážejí dvě Tesly. Vede Tesla Model Y před „trojkou“.

Otevřít v galerii (4)
Prodej elektromobilů roste
Prodej elektromobilů rosteZdroj: Freepik

Pátý nejvyšší trest za útok na americký Kapitol

Americký soud poslal na čtyři roky a sedm měsíců do vězení příznivce krajně pravicové skupiny Proud Boys, který 6. ledna 2021 vnikl do areálu Kapitolu. Je to zatím pátý nejvyšší trest udělený za loňské výtržnosti.

Výtržník Joshua Pruitt se v sídle Kongresu střetl s demokratickým senátorem Chuckem Schumerem a jako jeden z mála se ten den osobně setkal s někým ze zákonodárců.

Pruitt pracoval původně jako barman a osobní trenér. Také proto byl kvůli své robustní postavě vhodný pro členství v uvedené skupině.

Doposud bylo za útok na Kapitol odsouzeno více než 240 lidí. Většinou se jednalo o přestupky.

Otevřít v galerii (4)
Americký Kapitol byl místem střetů s demonstranty
Americký Kapitol byl místem střetů s demonstrantyZdroj: Pixabay

Práce z domova se stává běžnou normou

Téměř polovina uchazečů o práci počítá s tím, že by ve svém novém zaměstnání pracovala alespoň částečně na dálku. Podle průzkum agentury Grafton Recruitment, který s uvedenou informací přišel, je přitom s prací z domova spokojeno 78 procent zaměstnanců a 39 procent si už nedovede bez této možnosti svou práci představit.

Jako hlavní výhodu home office lidé nejčastěji zmiňují úsporu času a peněz, téměř polovina respondentů v průzkumu uvádí i to, že díky práci z domova zvládá lépe obstarat domácnost. K nevýhodám naopak pro 41 procent dotázaných patří absence sociálního kontaktu a také větší tendence k prokrastinaci.

Otevřít v galerii (4)
Home office táhne
Home office táhneZdroj: Freepik

Tim Burton má novým seriálem Netflixu navázat na Adamsovu rodinu

Na legendární snímek Adamsova rodina z roku 1991 má navázat připravovaný seriál Netflixu, v němž bude Tim Burton šéfovat kreativnímu týmu. Burton je známý mimo jiné filmy Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu nebo Batman. Podle zákulisních informací vkládá Netflix do seriálu obrovské naděje.
V titulní roli seriálu, který zatím nemá ještě určené přesné datum premiéry, se objeví Jenna Ortega. Její matku Morticii hraje Catherine Zeta-Jones, roli otce Gomeze dostal Luis Guzmán a notoricky známého Pugsleyho hraje Isaac Ordonez.

Otevřít v galerii (4)
Netflix přpravuje seriál s Timem Burtonem
Netflix přpravuje seriál s Timem BurtonemZdroj: Freepik

Zdroje: ČTK, Reuters, Netflix, Blesk.cz, Tyden.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze