Top hledané
Výsledky (0)
Komplikované práce hasičů v Hřensku a okolí

Ranní ptáče: Požár v Českém Švýcarsku na ústupu. Spojené státy rozzuřily Čínu.

Radek Polák
03. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Následky požáru budou ještě dlouho viditelné

Hasiči bojují s následky požáry. Rozsah škod se zmenšuje, práce jdou ale pomalu. Čína vyhrožuje Tchaj-wanu kvůli návštěvě předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové.

Hasičům se daří následky požáru zmenšovat

Hasičům v Českém Švýcarsku se včera podařilo plochu požářiště zmenšit z 606 na 513 hektarů. Požár celkově zasáhl plochu o velikosti 1060 hektarů. Práce jdou však pomalu, hasiči si často musí pomáhat lopatami, motykami či motorovými pilami. 

"Vzhledem k tomu, že se pohybujeme ve velice složitém terénu, v oblasti Větrovce, Bouřňáku, Trianglu, Křídelních stěn, kam jsme natáhli 600 metrové hadicové vedení, tak si to prořezáváme pomocí motorových pil. V některých úsecích musí hasiči zasahovat i jištěni pomocí lanové techniky, takže ta práce je velice zdlouhavá a pomalá,"

popsal Rudolf.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Pelosiová slíbila podporu Tchaj-wanu

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve středu ráno promluvila v tchajwanském parlamentu a sešla se s prezidentkou Cchaj Jing-wen, která jí poděkovala za pevnou podporu.

"Tchaj-wan je jednou z nejsvobodnějších společností na světě,“

prohlásila Pelosiová v parlamentu.

Čína, jež považuje ostrov za svou součást, mezitím na Tchaj-wan uvalila s platností ode dneška ekonomické sankce - přerušila dodávky písku na Tchaj-wan a z ostrova naopak přestane dovážet citrusové ovoce a některé mražené mořské ryby.

Otevřít v galerii (4)
Lidé v Tchaj-wanu se mohou obávat zostření situace
Lidé v Tchaj-wanu se mohou obávat zostření situaceZdroj: Pixabay

Putinova přítelkyně na novém sankčním seznamu

Spojené státy v úterý rozšířily seznam sankcí proti Rusku o 30 firem a 13 jedinců, včetně někdejší gymnastky Aliny Kabajevové, která je podle médií Putinovou přítelkyní. Americká vláda ji zrušila víza a zavedla další majetková omezení.

Kabajevová stojí v čele velké mediální skupiny NMG, která podle USA propaguje ruskou invazi na Ukrajinu. Dále je také na sankčním seznamu Evropské unie i Velké Británie.

V nejnovějším balíčku sankcí amerického ministerstva financí je dále také například Andrej Grigorjevič Gurjev, oligarcha, který vlastní panství Witanhurst v Británii. Jeho rezidence se 25 ložnicemi je po Buckinghamském paláci druhým největším sídlem v Londýně.

Otevřít v galerii (4)
Další sankce kvůli Putinovi
Další sankce kvůli PutinoviZdroj: Pixabay

Koupání během nabíjení automobilu začne nabízet Tesla

Automobilka Tesla v Německu u své nabíjecí stanice v Hildenu zprovozní od čtvrtka bazén. Během čekání na nabití elektromobil se tak budou moci zákazníci zdarma vykoupat.

Bazén, který bude určený až pro čtyři osoby, je vyrobený z kontejneru. Každý ze zájemců v něm bude moci strávit maximálně 10 minut. V provozu má být vždy od čtvrtka do neděle od 14.00 do 19.00 hodin.

Již dříve Tesla u svých nabíjecích stanic začala také zřizovat salonky s občerstvením.

Otevřít v galerii (4)
Tesla se snaží propagovat své nabíjecí stanice
Tesla se snaží propagovat své nabíjecí staniceZdroj: Pixabay

Ovečka Shaun oslaví narozeniny ve vesmíru

Nová raketa SLS vynese do kosmu novou kosmickou loď Orion na přelomu srpna a září, pokud nedojde k dalším odkladům. První účastník z Evropy pochází z Velké Británie a jmenuje se Shaun.

Jedná se o plyšovou verzi animovaného hrdiny jménem Ovečka Shaun. 

„Rok 2022 je 15. výročím od prvního Shaunova seriálu, takže jak lépe ho oslavit než vydat se dál než kterákoli jiná ovce, 

komentovala Lucy Wendoverová, marketingová ředitelka studia Aardman, které dětský seriál produkuje.

Shaun sice není tak úplně reálný, ale první světový ovconaut už podstoupil výcvik ve stavu beztíže, na palubě speciálního letadla Airbus ‘Zero G’ A310, na kterém cvičí jeho opravdoví kolegové.

Otevřít v galerii (4)
Ovečka Shaun má namířeno do vesmíru
Ovečka Shaun má namířeno do vesmíruZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AP, Reuters, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze