Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Pozastavena vakcína na covid-19. Apple dnes odhalí iPhone 12. Novou Kleopatrou je Gal Gadot

Martina Šmalclová
13. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Gal Gadot v růžovém obleku

Snímek Kleopatra se dočká nové verze, Apple konečně představí iPhone 12 a Praha pomůže lidem v bytové nouzi. Dnešek je zkrátka plný dobrých zpráv! Jednu nepříjemnost tedy musí řešit firma Johnson & Johnson, ale věříme, že si poradí a i ona bude mít brzy důvod k oslavám!

Praha pomůže lidem v bytové nouzi

Otevřít v galerii (6)
Muž bez domova v křesle
Muž bez domova v křesleZdroj: Pixabay.com/lannyboy89

Praha podpoří kontaktní místa pro bydlení na území městských částí Praha 3 a Praha 7. Radní včera projednali poskytnutí neinvestiční účelové dotace ve výši přibližně 3,9 milionu korun na personální zajištění provozu těchto míst do konce roku 2022. Materiál bude ve čtvrtek schvalovat zastupitelstvo.

„Při řešení příčin i důsledků bezdomovectví se inspirujeme úspěšnými tuzemskými i zahraničními projekty. Kontaktní centra pro bydlení jsou základním prvkem systému řešení bytové nouze například ve Skotsku,”

uvedl radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský. 

Na území hlavního města se nachází odhadem přes 12 tisíc lidí ohrožených závažnou bytovou nouzí.

Johnson & Johnson pozastavuje vakcínu proti Covid-19

Otevřít v galerii (6)
Injekce - aplikace vakcíny
Injekce - aplikace vakcínyZdroj: Pixabay.com/whitesession

Do vývoje vakcíny proti Covid-19 se zapojily snad všechny významné vědecké i farmaceutické firmy na světě. Výjimkou není ani Johnson & Johnson, ta ale teď musí řešit problém. Firma uvedla, že pozastavila pokročilé klinické hodnocení své experimentální vakcíny proti koronaviru z důvodu nevysvětlitelného onemocnění u jednoho z dobrovolníků.

„Závažné nežádoucí účinky nejsou v klinických studiích neobvyklé a lze důvodně očekávat, že počet závažných nežádoucích účinků vzroste během studií zahrnujících velký počet účastníků,“

uvedla společnost Johnson & Johnson. A její slova potvrdil i děkan Brown University School of Public Health Ashish Jha.

„Studie Johnson & Johnson je největší zkouškou vakcíny, o které vím - 60 000 lidí. V rámci této zkoušky byste očekávali několik pauz.“

Za znásilnění bude v Bangladéši hrozit trest smrti

Otevřít v galerii (6)
Ženy ve vodě
Ženy ve voděZdroj: Pixabay.com/david_miram

Po týdnech protestů proti sexuálnímu násilí v zemi schválil bangladéšský kabinet v pondělí pozměňovací návrh, kterým se podle státní tiskové agentury Bangladéš Sangbad Sangstha (BSS) mění maximální trest odsouzených násilníků z doživotního vězení na smrt. Nové ustanovení vstoupí v platnost, jakmile bude podepsáno bangladéšským prezidentem Abdulem Hamidem. Tento krok je ale považován za pouhou formalitu.

Bangladéšská vláda čelila výzvám a vlně demonstrací, aby se více snažila předcházet sexuálnímu násilí poté, co zemi obletělo video, na kterém skupina mužů útočí a sexuálně napadá ženu na jihu Bangladéše.

„Zákon určitě bude odrazovat od těchto notoricky známých trestných činů, zatímco současně vyvine veškeré úsilí k urychlení procesu soudního řízení v případech znásilnění u příslušných soudů,“

uvedl ministr pro lidská práva Anisul Huq.

Apple dnes představí iPhone 12

Otevřít v galerii (6)
Žena s iPhonem v rukou
Žena s iPhonem v rukouZdroj: Pixabay.com/janeb13

Třese se na něj doslova celý svět, aby taky ne… Kalifornský gigant má ve zvyku nové iPhony představovat už v září. Celosvětová pandemie ale zamávala i s ním. Po nedávné konferenci, kde ale došlo "pouze" k představení nových Apple Watch a iPadů, se všichni jablíčkáři konečně dočkají! Apple totiž odhalí nový iPhone právě dnes. Takže pokud ještě nemáte plány na večer, program je jasný! Konference se uskuteční tradičně v Divadle Steva Jobse od 19:00 našeho času.

Příští Kleopatrou bude Gal Gadot

Otevřít v galerii (6)
Gal Gadot
Gal GadotZdroj: Profimedia

Kdo jiný by měl ztvárnit ikonickou Kleopatru než charismatická izraelská kráska Gal Gadot? Ta si královnu Nilu zahraje v chystaném filmovém snímku režírovaném Patty Jenkins. Gadot učinila oznámení o svém obsazení do role Kleopatry na Twitteru.

„Jak jste možná slyšeli, spojila jsem se s @PattyJenks a @LKalogridis, abych přinesla příběh Kleopatry, egyptské královny, na velkou obrazovku takovým způsobem, jaký tady ještě nebyl. Vyprávěn bude její příběh poprvé očima žen, za i před kamerou.“

V minulosti si Kleopatru zahrála Elizabeth Taylor. Film z roku 1963 získal čtyři Oscary, včetně ceny za nejlepší film. Co myslíte, bude mít nová verze podobný úspěch?

Když dezinfekce, tak stylově!

Otevřít v galerii (6)
Pouzdro na dezinfekci KARA
Pouzdro na dezinfekci KARAZdroj: Instagram.com/kara

Nosit dezinfekci jen tak pohozenou v kabelce není nejspíš pro každého. To si alespoň myslí společnost KARA, která přichází s křišťálové zdobeným pouzdrem, které promění lahvičku klasické dezinfekce v luxusní nezbytnost a stylový doplněk. Jeho cena činí v přepočtu necelých 4150 Kč. Pokud si tedy tento kousek pořídíte, buďte si jistí, že budete mít tu nejexkluzivnější dezinfekci široko daleko!

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám krásné úterý a pokud nevíte, s čím si ho zpříjemnit, sáhněte například po dobré knize. I americký spisovatel George R. R. Martin ví, že:

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze