Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. V pátek vždy o trochu veseleji

Ranní ptáče: Praha pojmenuje část Korunovační na Ukrajinských hrdinů. Diana Ross o rok starší. Evropa odmítá platit za plyn rubly

Lenka Ciznerová
25. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Diana Ross

Dnešní panely na benzínkách nám jasně ukázaly, co si o vývoji cen naši pumpaři myslí. Nic naplat no, vypadá to, že se buď stane zázrak a nebo si budeme muset na tyhle ceny začít rychle zvykat. Náš premiér odletěl na jednání NATO a G7 do Bruselu. Vyřeší i energetickou krizi? První vlnu solidarity k uprchlíkům vystřídalo trochu rozčarování některých občanů, kteří si myslí, že pomáháme moc. No nic, radši bydlet ve vlastním domě, než mít MHD zadarmo. A covid, zdá se, pomalu vymizel. Stačilo jen myslet na něco jiného. Je tady poslední Ranní ptáče tohoto týdne. Tak si ho v klidu užijte.

 

Biden: Nejdůležitější je sjednocený Západ

Nejdůležitější je, aby Západ zůstal jednotný v postupu proti ruské invazi na Ukrajinu, uvedl po jednání Severoatlantické aliance a skupiny zemí G7 v Bruselu americký prezident Joe Biden. Zdůraznil také, že pokud Rusko při invazi na Ukrajinu použije chemické zbraně, Spojené státy na takový krok odpoví.

"Kdyby je použilo, odpověděli bychom. Povaha reakce by závisela na povaze použití,"

řekl Biden. S novináři hovořil v bruselské centrále NATO krátce před tím, než se připojil k šéfům států a vlád zemí Evropské unie na jejich mimořádném summitu.

 

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Praha pojmenuje část Korunovační na Ukrajinských hrdinů

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.

„V daném území nesídlí žádná fyzická osoba, která by si musela měnit občanský průkaz, ani zde není zapsáno sídlo žádné právnické osoby vyjma Ruské federace,"

řekl radní Jan Chabr.

 

Evropa odmítá platit za plyn rubly

Měna, kterou zákazníci platí za ruský zemní plyn, je stanovená smlouvami, upozornil dnes v Bruselu před začátkem summitu EU německý kancléř Olaf Scholz. Reagoval tak na středeční prohlášení ruského prezidenta Vladimíra Putina, podle nějž Rusko v platbách za plyn určený pro Evropu už nebude přijímat eura ani dolary, nýbrž pouze rubly. Odmítavě se k Putinovu požadavku staví i představitelé Itálie, Belgie či Slovinska.

„Všude existují fixní kontrakty, jejichž součástí je měna, kterou se za dodávky platí. Ve většině případů jsou to eura nebo dolary,"

citovala Scholze agentura Reuters.

 

Kdo získá Oscara, zjistíme v neděli!

Před 25 lety to byl Zdeněk Svěrák, kdo si odnášel Oscara za Kolju! Ceny Akademie prostě vždycky milovaly příběhy o návratu. Letos se ceny Oscar objeví také v jednom. V neděli se ceny Akademie pokusí odrazit od ceremoniálu v roce 2021, který byl sužován pandemickými omezeními, zpackaným koncem a rekordně nízkou sledovaností. 94. předávání cen Akademie se vrátí do svého obvyklého domova, losangeleského Dolby Theatre, a živě je odvysílá ABC.

 

Ukrajina tvrdí, že Moskva násilně vozí civilisty do Ruska

Ukrajina ve čtvrtek obvinila Moskvu, že násilně odvezla statisíce civilistů z rozbitých ukrajinských měst do Ruska. Někteří tak mohou být zneužiti jako „rukojmí“ k nátlaku na Kyjev, aby se vzdal. Ljudmyla Denisová, ukrajinská ombudsmanka, uvedla, že 402 000 lidí, včetně 84 000 dětí, bylo proti své vůli odvezeno do Ruska a někteří tam hlásili nedostatek jídla a vody. Kreml oproti tomu uvedl, že lidé přesídlení z Ukrajiny do Ruska jít chtěli. Například východní regiony země ovládané rebely jsou převážně rusky mluvící a mnoho lidí tam prý podporuje úzké vazby na Moskvu.

Už 78 let? Diana Ross o rok starší

Otevřít v galerii (2)
Diana Ross
Diana Ross Zdroj: Profimedia

Americká zpěvačka a herečka Diana Ross oslaví v sobotu 26. března své 78. narozeniny. Energická Ross patří mezi nejznámější pěvecké hvězdy z oblasti amerického soulu. Zpěvu se věnuje od dětství. Byla velkým vzorem pro krále Popu Michaela Jacksona.

Zemřel Stephen Wilhite, vynálezce oblíbeného formátu GIF

Jeho manželka Kathaleen ve čtvrtek v telefonickém rozhovoru uvedla, že zemřel na covid. Wilhite, který žil v Milfordu v Ohiu, získal v roce 2013 cenu Webby za celoživotní dílo za vynález GIF, který se desítky let po jeho vytvoření stal všudypřítomným v memech a na sociálních sítích, často používaný jako drzé znázornění kulturního momentu.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

 

Uber a Taxi v New Yorku pod jednou střechou

Uber, zasažený nedostatkem řidičů a prudkým nárůstem požadavků na donášku jídla během pandemie, uvede ve své aplikaci taxíky z New Yorku. Jde o partnerství, které bylo donedávna absolutně nemyslitelné, protože ještě donedávna oba tábory zuřivě bojovaly o stejné zákazníky.

 

Praha dá radnicím pro ukrajinské uprchlíky 106 milionů

Magistrát hlavního města poskytne jednotlivým pražským radnicím na pomoc pro ukrajinské uprchlíky zhruba 106 milionů korun. Peníze dostanou za každého uprchlíka a rovněž za každé lůžko zřízené v nouzovém ubytování v tělocvičnách a na dalších místech. Příspěvek získají také dobrovolní hasiči. Město zároveň přidá ke státnímu příspěvku 250 korun na ubytování dalších 140 korun ze svého rozpočtu. Rozhodlo o tom dnes pražské zastupitelstvo. Opoziční zastupitelé kritizovali vedení města za řízení pomoci, které považují za špatné, a za nedostatečnou pomoc městským částem. Primátor Zdeněk Hřib kritiku odmítl.

 

Google chce využívat chytré telefony ke sledování zdravotního stavu

Bude testovat, zda snímky očí a záznam srdečních zvuků mohou lidem pomoci odhalit zdravotní problémy z domova. Informovala o tom dnes internetová společnost, která spadá do skupiny Alphabet. Vedoucí oddělení umělé inteligence pro zdraví Greg Corrado novinářům řekl, že Google se bude zabývat tím, zda vestavěný mikrofon chytrého telefonu dokáže detekovat srdeční tep a šelest, když se přiloží na hrudník. Podle něj by snímání mohlo umožnit včasné odhalení poruch srdečních chlopní.

"Nerovná se to diagnóze. Spíše by se jednalo o detekci zvýšeného rizika,"

rozvedl.

 

Tenistka Karolína Muchová je po pauze ve formě! 

Otevřít v galerii (2)
Karolína Muchová
Karolína MuchováZdroj: Profimedia

V Miami hravě porazila finalistku US Open Leylah Fernandez 6:4, 7:6 a na prvním turnaji je po sedmiměsíční pauze ve 3. kole.

 

Alain Delon chce ukončit svůj život eutanazií

Osmasedmdesátiletý francouzský herec Alain Delon, idol našich maminek a babiček, se rozhoduje, že ukončí svůj život formou eutanazie, která je ve Švýcarsku právní. V rozhovoru pro německou televizi RTL to potvrdil jeho syn Anthony Delon.

 

Singapur ruší omezení pro všechny očkované cestující

Singapur od příštího týdne zruší omezení pro všechny očkované cestující. Premiér Lee Hsien Loong tento krok označil za "významný milník" v boji s pandemií koronaviru.

Válečným uprchlíkům, přijíždějícím s jedním zavazadlem a příběhem v očích, který jen tak nezmizí, není co závidět. A tohle je jenom začátek. Je potřeba si uvědomit, že tihle lidé tady s námi nějakou dobu budou žít. Buďme na ně hodní. Jak řekl starověký řecký filozof Zénón z Kitia:

„Závist je jen zármutek nad cizím dobrem.“
 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze