Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Pražská MHD omezuje provoz. Za uměním do nemocnice. Chrissy Teigen ukázala nové tetování

Linda Veselá
02. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Chrissy Teigen v šatech

Ode dneška si Pražané počkají na tramvaj o něco déle. Stejně tak se Britové jen tak nedočkají konce plánovaného lockdownu, protože ten by prý mohl trvat až do jara. Ale nebojte, během toho čekání vám ukážeme japonské nemocniční oddělení, které vám zaručeně zlepší náladu, či nové tetování Chrissy Teigen. 

Pražská MHD zkracuje provoz

Otevřít v galerii (6)
Muž jede autobusem
Muž jede autobusemZdroj: freepik.com/photos/business

Delší čekání i kratší provoz denních spojů. To jsou změny, které Pražany ode dneška čekají. Důvodem je opatření boje proti epidemii koronaviru, podle kterého platí od 21:00 zákaz vycházení.

Denní provoz nově skončí krátce po 22 hodině. Poslední metro tak z konečných zastávek vyjede o dvě hodiny dřív. Tramvaje budou i během dne jezdit podle prázdninového jízdního řádu, totiž po 10 minutách, kromě páteřní linky 9, 17 a 22 (ty budou jezdit po 5 minutách). První noční rozjezd z Lazarské bude ve 22:30.  

Denní provoz autobusů se nezmění, v noci však bude většina linek jezdit s intervalem 60 minut. U páteřních linek 904, 905 a 911 však zůstává interval 30 minut.  

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Šéf WHO míří do karantény

Otevřít v galerii (6)
Adhanom Ghebreyesus
Adhanom GhebreyesusZdroj: Profimedia

Předseda Světové zdravotnické organizace Adhanom Ghebreyesus míří do karantény.  

"Byl jsem identifikován jako kontakt někoho, kdo má pozitivní test na covid-19. Jsem v pořádku a bez symptomů, ale v následujících dnech zůstanu v karanténě, v souladu s WHO protokoly, a budu pracovat z domova."  

Ještě jednou pak upozornil, jak důležité podle něj pro zastavení nákazy je, aby takovýto postup dodržovali všichni.  

Za uměním do nemocnice

Otevřít v galerii (6)
Oddělení japonské nemocnice
Oddělení japonské nemocniceZdroj: instagram.com/takashipom/

Japonský výtvarník Takaši Murakami je kromě svých obrazů a soch známý také svými projekty, které srší originalitou. Takže zatímco minulý měsíc Murakami vytvořil dílo jako součást lovu pokladů pořádaného pařížským Grand Palais a galerií Perrotin, tentokrát se rozhodl zlepšit den dětským pacientům.  

Navrhnul proto místnost v Dětské nemocnici v americkém Washingtonu. Jeho ikonické květiny tak pokrývají jak stěny, tak i přístroj pozitronové emisní tomografie. Do ordinace totiž zavítají malí pacienti kvůli zlomeninám či problémům s klouby, ale také s nádory či s problémy se srdcem.

Britové si na konec lockdownu nejspíš počkají

Otevřít v galerii (6)
Žena zavřená v karanténě
Žena zavřená v karanténěZdroj: freepik.com/photos/woman

Protikoronavirová opatření by se totiž ve Velké Británii podle kabinetních ministrů mohla protáhnout až do příštího roku. Opatření by se sice přes Vánoce trochu uvolnila, pak by však zase pokračovala. Podle ministrů totiž bude velmi těžké ukončit lockdown, pokud budou případy nákazy a úmrtí přibývat. A právě to je hlavní obava - že i za měsíc budou obě tato čísla stoupat. 

Omezení vycházení a služeb začíná v Británii platit už od čtvrtka.

Hra na výsluní

Otevřít v galerii (6)
Mladá dívka si hraje na telefonu
Mladá dívka si hraje na telefonuZdroj: freepik.com/photos/school

Hra Honor of Kings z dílny čínského investičního giganty Tencent hlásí rekordních 100 milionů aktivních uživatelů denně. Je to už druhý nedávný úspěch potom, co byla koncem října označena za hru, za kterou hráči v září nejvíc utráceli.  

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Tencent však ví, že není radno usínat na vavřínech a chystá se proto expandovat do dalších oblastí - do anime, filmů, hudby, ale podle všeho i do módy. Společnost totiž oznámila také spolupráci s britskou luxusní značkou Burberry.  

Děje se tak poté, co nejlukrativnější světová hra pro mobilní telefony oslavila své páté narozeniny a čelí hrozbě ze strany mobilní verze League of Legends, světově nejpopulárnější počítačové hry.  

Chrissy Teigen ukázala nové tetování

Otevřít v galerii (6)
Nové tetování Chrissy Teigen
Nové tetování Chrissy TeigenZdroj: instagram.com/chrissyteigen/

Krátce potom, co přišla o své nenarozené dítě, si supermodelka Chrissy Teigen pořídila dojemné tetování. Právě to jí má připomínat syna Jacka, o kterého přišla po dvacátém týdnu těhotenství.  

Nové tetování - Jackovo jméno napsané kurzívou - prozradila fotografií na svém Instagramu. Na té se drží za ruku se svým manželem, zpěvákem Johnem Legendem.

"Jack bude navždycky milovaný. Naše děti ho budou znát z větru a stromů a z motýlů, které uvidí.“  

napsala Teigen v dojemném eseji.

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám pohodový start nového týdne a neztrácejte při pondělku motivaci. Protože jak řekl britský spisovatel Arthur C. Clarke:  

“Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.“

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze