Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Přejmenovávání ulic v Česku trenduje. Musk bere akvizici Twitteru vážně. Humří upoutávka na kryptoměnu šokovala Benátky

Jan Krejča
22. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Elon Musk jde za převzetím Twitteru

Obrat v přelíčení mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou, z údajně tyranizované herečky se klube agresorka a lhářka. Jiná hollywoodská hvězda po čtrnáctileté televizní pauze zahrnula diváky bizarními historkami. Humří upoutávka britského umělce Philipa Colberta na NFT šokovala Benátky. Co se děje s ulicemi v Česku a jak dalece touží Musk ovládnout Twitter?

Muskova touha ovládnout Twitter neklesá

Proč chce majitel Tesly a nejbohatší člověk světa získat podíl, je trochu záhadou, i když nedávno prohlásil, že chce jen hájit svobodu slova a příslušně změnit algoritmy. Jeho sen je však podle poslední zprávy blíž. Muskovi se totiž podařilo zajistit financování ve výši 46,5 miliardy dolarů pro nákup většiny akcií sítě. 

„Pokud naše nabídka na odkoupení Twitteru vyjde, porazíme spamovací roboty, anebo při pokusu o uskutečnění zemřeme,“

přisadil si Elon Musk velikášsky na vlastním účtu, jak je jeho zvykem. 

 

 

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Přejmenovávání ulic v Česku pokračuje

Hlavní město schválilo žádost Prahy 6 o přejmenování části ulice Korunovační. Ambasáda Ruské federace tak bude nově sídlit na adrese Ukrajinských hrdinů. Cedule s novým názvem je již vyrobená a byla také představena novinářům. Už dříve radní Prahy 3 schválili záměr přejmenovat Koněvovu ulici na ulici Karla Hartiga, na památku prvního starosty Žižkova. O přejmenování ulic v důsledku války na Ukrajině se rokuje i v ostatních městech České republiky, například na Dobříši, v Liberci nebo v České Lípě. 

 
Otevřít v galerii (2)
Nalíčená Amber Heardová v decentním oblečení
Nalíčená Amber Heardová v decentním oblečeníZdroj: Profimedia

Obrat v kauze Johnny Depp versus Amber Heardová šokuje 

Amber Heardová poranila Deppovi prst střepy z hozené láhve, ohrožovala ho kuchyňskými potřebami, a dokonce fingovala zlomeninu nosu. Takové skutečnosti vyšly najevo ve virginském Fairfaxu, kde probíhá soudní maraton mezi představitelem nejslavnějšího filmového piráta Jacka Sparrowa Johnnym Deppem a o 23 let mladší herečkou. Přelíčení bude pokračovat i v následujících dnech a týdnech, svědčit přijdou i James Franco a Elon Musk. Zajímavostí je, že Heardová, známá bisexuální orientací, slaví třicáté šesté narozeniny právě dnes. 

 

Hollywoodská hvězda po letech odmlky v televizi 

Dlouhých čtrnáct let museli diváci počkat na televizní účast Nicolase Cage známého z akčních filmů 90. let. K rozhovoru v Jimmy Kimmel Show sice přišel oblečený nudně, vše však vynahradil historkami o koupi dvouhlavého hada nebo záměru pořídit si jeskyni k nerušenému popíjení alkoholu s bývalou manželkou. Herce obklopuje pověst smolaře, před devíti lety média šířila hoax o jeho smrti po nárazu do stromu během snowboardingu ve švýcarských Alpách. Jak se zdá, nyní je zcela v pořádku a připraven uvést do kin novinku The Unbearable Weight of Massive Talent.

 

Humří poutač v Benátkách strhl pozornost k nové digitální měně

Na Benátské laguně se zaskvěl obří nafukovací humr Brita Philipa Colberta. Umělcův poslední počin láká k účasti na digitálním projekt The Lobstars, v jehož rámci si může zájemce pořídit takzvaný nezaměnitelný token, zkráceně NFT. Jak to funguje? Humřích postav je sedm set sedmdesát sedm a od každé z nich je možné získat kryptoměnu v odpovídající hodnotě. Surrealismem a pop artem ovlivněný Colbert již dříve spolupracoval s luxusními značkami Rolex, Montblanc, Christian Louboutin nebo COMME des GARCONS.

Otevřít v galerii (2)
Philip Colbert pózuje před svými humřími artefakty
Philip Colbert pózuje před svými humřími artefaktyZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, irozhlas.cz, denikn.cz, independent.co.uk, variety.com, NBC News, Reuters, idnes.cz

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze