Top hledané
Výsledky (0)
Stane se Adam Hložek hráčem bundesligového Leverkusenu?

Ranní ptáče: Přestup českého fotbalisty za více než půl miliardy korun už dnes? Depeche Mode bez klávesisty Andrewa Fletchera.

Radek Polák
27. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Útočník Adam Hložek hrál několik posledních let za pražskou Spartu

Ve fotbalu se točí velké peníze. Za talentovaného fotbalistu pražské Sparty má německý tým zaplatit v přepočtu až 521 milionů korun. Ve věku 60 let zemřel člen kultovní skupiny Depeche Mode Andrew Fletcher, jak včera večer na Twitteru kapela oznámila.

Nejdražší český fotbalový přestup se blíží

Fotbalový reprezentant Adam Hložek by měl již dnes podle německého magazínu Kicker absolvovat lékařskou prohlídku před chystaným přestupem ze Sparty do Leverkusenu. Třetí tým uplynulého ročníku bundesligy má za devatenáctiletého útočníka zaplatit včetně bonusů 22 milionů eur (asi 540 milionů korun) a podepsat s ním smlouvu do roku 2027. Díky tomu by se tak stal nejdražším hráčem v historii, který odešel z české ligy do zahraničí.

Za nejvyšší částky byl dosud realizován přestup Tomáše Součka ze Slavie do West Hamu (521 milionů korun) a Tomáše Rosického ze Sparty do Dortmundu za 504 milionů korun.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

V Leverkusenu se Hložek připojí k české ofenzivní hvězdě Patriku Schickovi, který s klubem prodloužil smlouvu do roku 2027.

 

Depeche Mode bez Andrewa Fletchera

Ve věku 60 let zemřel klávesista a zakladatel hudební kapely Depeche Mode Andrew Fletcher. Skupina to včera večer oznámila na sociálních sítích.

Jsme šokováni a naplněni obrovským smutkem z předčasného úmrtí našeho drahého přítele, člena rodiny a kolegy z kapely Andyho ‚Fletche‘ Fletchera,”

uvedli Depeche Mode na Twitteru.

'Fletch' měl opravdové zlaté srdce a byl tu vždy, když jste potřebovali podporu, živou konverzaci, dobrou zábavu nebo vychlazené pivo,“

stojí dále v prohlášení.

Na pódiu Fletcher působil jako spolehlivý, i když poněkud minimalistický klávesák, ale také jako nadšený povzbuzovatel publika, jehož hecování dodávalo koncertům skupiny šťávu. V zákulisí pak často plnil roli člena, který dokáže tmelit kolektiv, ve němž to na dlouhých turné nejednou skřípalo.

Otevřít v galerii (4)
Andrew Fletcher hrál s Depeche Mode několikrát i v Česku
Andrew Fletcher hrál s Depeche Mode několikrát i v ČeskuZdroj: Profimedia

Musk čelí žalobě investorů Twitteru

Miliardář Elon Musk je opět pod drobnohledem. Investoři Twitteru jej totiž zažalovali za to, že se zpožděním informoval o zvýšení svého podílu ve společnosti. Šéf Tesly, jenž za Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů, tedy přes bilion korun, ani jeho právní zástupce na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali.

Musk přitom při převzetí této sociální sítě kritizoval její provozovatele mimo jiné za to, že nepřiznávají skutečný podíl falešných účtů i za obchodní model založený pouze na reklamách. Také proto se tento miliardář zavázal, že zajistí diverzifikaci zdrojů příjmů Twitteru.

Otevřít v galerii (4)
Musk má opět problém s Twitterem, který nedávno převzal
Musk má opět problém s Twitterem, který nedávno převzalZdroj: Pixabay

Amazonie byla před příchodem Evropanů osídlena

Vědci zjistili, že Amazonie nebyla před příchodem Evropanů místem bez lidské civilizace. Podle posledních zjištění zde totiž ve skutečnosti existovala kultura Casarabe stará okolo 1 500 let, která byla v řadě hledisek srovnatelná s pozdější andskou kulturou reprezentovanou například Inky. Ti po sobě zanechali mimo jiné bájné horské osídlení Macu Picchu.

Teorii o kultuře Casarabe podpořily nálezy domestikovaných rostlin a míst s neobvykle úrodnou půdou, ale i stovky rozsáhlých geometrických mohyl, jež se našly po postupném odlesňování jihu Amazonského pralesa. Vědci se domnívají, že tato kultura mohla posléze zaniknout kvůli nedostatku vody.

Otevřít v galerii (4)
Byla Amazonie kolébkou dávných civilizací?
Byla Amazonie kolébkou dávných civilizací? Zdroj: Pixabay

Čeká nás chladný víkend

Poslední květnový víkend bude spíše chladný. V sobotu bude spíše oblačno až polojasno s teplotami okolo 14 až 18 °C. V neděli bude oblačno až polojasno s teplotami 13 až 17 °C. Na vrcholcích Krkonoš se po oba dny dokonce očekávají srážky smíšené. V neděli se navíc očekávají někde i ranní přízemní mrazíky.

Příští týden by se již mělo začít postupně mírně oteplovat. V úterý na zhruba 16 až 22 °C a ve středu na 19 až 23 °C.  Očekávat lze ale stále oblačno až polojasno. Místy budou i přeháňky.

Otevřít v galerii (4)
Víkend bude spíše chladný
Víkend bude spíše chladnýZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, Seznam Zprávy, Novinky.cz, Newstream.cz, Český hydrometeorologický ústav

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze