Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Princ Harry o seznámení s Meghan. Binance v problémech. Maledivy se uzavírají

Lukáš Bilinec
14. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Princ Harry, vévoda ze Sussexu

Vítáme všechna ranní ptáčata. Díky bohatému přehledu aktuálních zpráv skočíte do dnešního dne s radostí!

Maledivy se uzavírají pro jižní Asii

Otevřít v galerii (8)
Ostrov Olhuveli na Maledivách
Ostrov Olhuveli na MalediváchZdroj: Unsplash/ Jennvmy_

Souostroví Maledivy reaguje na zvýšený počet nových případů nemoci Covid-19 (včera 1572 nových případů, nejvíce od začátku pandemie) mezi svými občany a od dnešního dne zakazuje přílet do země lidem z jižní Asie. Ministerstvo cestovního ruchu a imigrační úřad oznámily, že dočasný zákaz se vztahuje na cestovatele z Indie, Afghánistánu, Bangladéše, Pákistánu a Srí Lanky. Maledivy se v posledních měsících staly útočištěm mnoha bohatých Indů, kteří utíkají před tragickou situací v jejich domovině.

Zítra proletí nad Karlovým mostem stíhačky

Otevřít v galerii (8)
Karlův most v Praze
Karlův most v PrazeZdroj: Pixabay/ Peggychoucair

O víkendu se bude konat 13. ročník Svatojánských slavností Navalis. U příležitosti 300. výročí blahořečení svatého Jana Nepomuckého se chystá velkolepý program, zahrnující i přelet pěti vojenských proudových letounů v centru Prahy, přímo nad Karlovým mostem. Žádost podal kardinál Dominik Duka a hlavní město Praha varuje občany, že bude v centru města v sobotu večer zvýšená hlučnost. Přelet by měl proběhnout v sobotu 15. května v 19:50 hodin. 

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Biden se raduje z uvolnění opatření

Otevřít v galerii (8)
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden v emotivním prohlášení nazval zrušení povinnosti nosit roušku ve vnitřních prostorách velkým dnem. Zároveň však upozornil, že rozhodnutí Centers for Disease Control (CDC) platí pouze pro ty obyvatele, kteří dostali obě dávky vakcíny proti koronaviru. I přes tuto podmínku však osmasedmdesátiletý prezident prohlásil, že jde o velké a hlavní vítězství ve více než rok trvající bitvě s nemocí, které podlehlo už více než půl milionu Američanů.

Vláda bude mít problém ustát hlasování o nedůvěře

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš při svém proslovu
Andrej Babiš při svém proslovuZdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Pět opozičních stran - ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN, už oznámilo, že až Česko opustí ruští diplomaté, hodlají vyvolat hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Dnes odpoledne má jednat výkonný výbor KSČM a řešit, zda-li v takovém případě strana vysloví vládě nedůvěru. Dle vyjádření jednotlivých poslanců se však dá očekávat, že se tak stane. V takovém případě by pro návrh bylo dostatečných 102 hlasů. Miloš Zeman již dříve řekl, že případně umožní Andreji Babišovi vládnout v demisi až do podzimních voleb. 

Růst Disney+ se zpomaluje

Otevřít v galerii (8)
Chytrý telefon s aplikací Disney+
Chytrý telefon s aplikací Disney+Zdroj: Unsplash/ Mika Baumeister

Vlivem zlepšující se koronavirové pandemie v západním světě lehce zpomaluje i růst streamovací služby Disney+, která by ráda konkurovala Netflixu. Na začátku dubna mělo předplatné zaplaceno 103, 6 milionu uživatelů. Analytici přitom předpokládali, že jejich počet přesáhne v tuto chvíli již 109 milionů. Celkové tržby za čtvrtletí poklesly o 13 %. Uvidíme, co s čísly udělají dvě očekávané premiéry: film Loki a seriál Star Wars: The Book of Boba Fett. 

Harry prozradil, jaké bylo první rande s Meghan

Otevřít v galerii (8)
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan MarkleZdroj: Profimedia.cz

Princ Harry a herečka Meghan Markle spolu začali randit v létě 2016. Vévoda ze Sussexu se nyní objevil v podcastu Armchair Expert Daxe Sheparda a byl velice otevřený. Dokonce prozradil, že jejich první rande proběhlo v jednom londýnském supermarketu, kde si textovali přes uličku a předstírali, že se vůbec neznají. Mohli si tak zároveň užít vzájemnou blízkost, ale nikdo nevěděl o tom, že k sobě navzájem něco cítí. I když měl Harry baseballovou čepici a neustále sklopenou hlavu, během jejich "rande" ho prý mnoho lidí poznávalo. 

Největší kryptosměnárna světa je pod policejním drobnohledem

Otevřít v galerii (8)
Vyobrazení nejhodnotnější kryptoměny světa, Bitcoinu
Vyobrazení nejhodnotnější kryptoměny světa, BitcoinuZdroj: Pixabay/ BenjaminNelan

Tweet Elona Muska o tom, že Tesla již dále nebude přijímat Bitcoin, nebyl jediným problémem pro svět kryptoměn. Největší kryptoburza na světě, Binance, je údajně vyšetřována kvůli jistým nesrovnalostem a podezřením na nekalé praktiky. O podnikání společnosti se zajímají zejména úředníci, zabývající se praním peněz a daňovými delikty. Binance má sídlo na Kajmanských ostrovech a kanceláře v Singapuru. Komise bude zkoumat, zda-li společnost neumožnila Američanům nelegálně obchodovat na své platformě tím, že jim umožnila nakupovat deriváty, spojené s digitálními tokeny. 

Budeme si moct koupit narozeninové přání od Rihanny? 

Otevřít v galerii (8)
Třiatřicetiletá zpěvačka Rihanna
Třiatřicetiletá zpěvačka RihannaZdroj: Profimedia.cz

Možná jste v Čechách nedávno zaznamenali kauzu, když se herec Martin Dejdar snažil rozjet projekt placených narozeninových přání od celebrit. Tehdy za to obdržel velikou vlnu negativních reakcí. Teď se však zdá, že se tímto směrem vydají i globální celebrity. Vydavatelství Roc Nation, kterému šéfuje Jay Z, se totiž spojilo s firmou American Greetings a plánují vymyslet různé typy narozeninových přání od velkých hudebních hvězd. Společnost American Greetings již některé celebrity v nabídce má, teď by se k nim však mohly přidat i velká hudební jména jako jsou Rihanna, Megan Thee Stallion, nebo právě Jay Z. 

Více zpráv už se do posledního ranního ptáčete tohoto pracovního týdne nevešlo. Přejeme vám krásný den a na závěr pro vás již tradičně máme inspirativní citát. Dnešní moudro pronesl císař Římské říše, Marcus Aurelius:

"Často jsem litoval svých slov, ale nikdy svého mlčení."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze