Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Princ William se bude stěhovat. Kde bude stát první fotovoltaická elektrárna ČEZ? Švýcarské ledovce se zmenšily o polovinu.

Barbora Večeřová
23. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Královská rodina se bude stěhovat

Prince Williama čeká i s rodinou stěhování. Domovem rodiny by se měl stát Windsor, kde většinu času tráví i královna. William s Kate chtějí pro své děti co nejnormálnější dětství, právě to je hlavním důvodem jejich přesunu pryč z Londýna. Exprezident Trump požádal soud, aby pozastavil zkoumání dokumentů nalezených v jeho sídle. V Česku by měla vyrůst první forovoltaická elektrárna. Kde? To se dozvíte v úterním Ranním ptáčeti. 

Princ William se bude stěhovat

Britský princ William se s vévodkyní Kate a rodinou přestěhují do Windsoru, aby byli blíž královskému hradu, kde tráví většinu času královna Alžběta II., Williamova babička. O stěhování se mluvilo už dlouho, až teď ho ale potvrdil Kensingtonský palác. Windsor se nachází asi 40 kilometrů na západ od Londýna bude rodina bydlet v Adelaide Cottage. Stěhování podle informací proběhne hlavně proto, že rodiče chtějí svým třem dětem umožnit žít co nejnormálnější a nejsvobodnější život. 

 

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1

Švýcarské ledovce se zmenšily o polovinu 

Od 30. let minulého století přišlo až 1400 švýcarských ledovců o více než polovinu svého objemu. Uvedla to nová studie, ze které vychází agentura AP. Podle této studie navíc tání ledovců zrychluje, ne všechny ale ztrácí led stejnou rychlostí. Tato zjištění by se mohla podepsat na dlouhodobých energetických zdrojích Švýcarska, protože podle údajů tamní vlády se ve Švýcarsku vyrábí témě 60 procent elektrické energie právě z vodních zdrojů.

Otevřít v galerii (3)
Ledovce ve Švýcarsku tají rychleji, ukazuje to nová studie
Ledovce ve Švýcarsku tají rychleji, ukazuje to nová studie Zdroj: Profimedia

Trump požádal soud, aby pozastavil zkoumání dokumentů nalezených v jeho sídle 

Tým právníků bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa požádal soud, aby zabránil FBI v prověřování dokumentů zabavených v jeho sídle na Floridě. Na začátku srpna si totiž vyšetřovatelé z Floridy odnesli 11 souborů dokumentů podléhajících různému stupni utajení. Právníci chtějí, aby dokumenty přezkoumával nezávislý vyšetřovatel, který by na analýzu dohlížel. Chtějí tak prý ochránit veřejný zájem, uvedli v dokumentu, který má 27 stránek. 

Otevřít v galerii (3)
Donald Trump a jeho právníci nechtějí, aby soud přezkoumával dokumenty z jeho sídla
Donald Trump a jeho právníci nechtějí, aby soud přezkoumával dokumenty z jeho sídlaZdroj: Profimedia

V Česku by měla být první fotovoltaická elektrárna ČEZ 

První fotovoltaická elektrárna ČEZ by mohla stát v místě elektrárny Tušimice. Potvrdil to člen představenstva skupiny ČEZ Jan Kalina. ČEZ se do roku 2030 totiž zavázala k vybudování obnovitelných zdrojů, což v rámci republiky znamená hlavně fotovoltaické elektrárny. Téměř 50 procent se jich bude nacházet v Ústeckém kraji. 

Singapur zrušil zákaz homosexuálního styku

Jde o historický moment v historii Singapuru. Premiér Lee Hsien Loong v přímém přenosu zrušil kontroverzní zákon, který zakazoval homosexualitu. Pro mnohé to znamenalo důvod k oslavě, ale jejich radost byla krátce poté umírněna dalším oznámením. Vzhledem k tomu, že velké množství Singapurců si podle premiéra nepřeje takto drastické změny, bude také vláda chránit definici manželství mezi mužem a ženou, což vylučuje možnost rovnosti v manželství. 

Otevřít v galerii (3)
Krok vpřed pro SIngapur
Krok vpřed pro SIngapurZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze