Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Princ William tajně pomáhal. Ceny Grammy mění datum. Prada je na vzestupu

Lukáš Bilinec
06. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Britský princ William

Prvorozený syn princezny Diany přiložil ruku k dílu a během koronavirové pandemie pomáhal hned několikrát britským bezdomovcům. S epidemií si poradil i módní dům Prada, který hlásí velmi úspěšné druhé pololetí loňského roku. A slyšeli jste o tom, jakou vychytávku si nechala patentovat společnost Apple?

Alibaba prodává dolarové dluhopisy za miliardy

Otevřít v galerii (5)
Platby přes internet jsou stále populárnější
Platby přes internet jsou stále populárnějšíZdroj: Unsplash.com/rupixen

Čínský lídr v oblasti elektronického obchodu Alibaba Group Holding Ltd plánuje získat až 8 miliard amerických dolarů (zhruba 170 miliard českých korun) prodejem dluhopisů. Se zprávou přišla agentura Reuters s odvoláním na čtyři zdroje z této společnosti. Alibaba by měla výnosy z prodejů dluhopisů, denominovaných v amerických dolarech, použít na všeobecné podnikové výdaje. Spoluzakladatel společnosti, Jack Ma, v říjnu loňského roku zkritizoval ve svém projevu státní regulace, potlačující inovace. Čínský miliardář se svými názory zprotivil vedení státu, což mělo za následek zastavení prvotní nabídky přidružené společnosti Ant Group ve výši 37 miliard dolarů. Čínské regulační orgány navíc mají od té doby internetový gigant Alibaba pod drobnohledem.

Zpráva o prodávání dluhopisů přichází jen pár dnů po mediálním poprasku, který způsobuje samotný spoluzakladatel společnosti Jack Ma. Ten se již dva měsíce neobjevil na veřejnosti a byl stažen i z jeho byznysového televizního pořadu. Nikdo kompetentní se k této záležitosti dosud nevyjádřil. 

Ceny Grammy se překládají na později

Otevřít v galerii (5)
Zpěvačka Taylor Swift s cenami Grammy
Zpěvačka Taylor Swift s cenami GrammyZdroj: Profimedia.cz

Vzhledem ke zhoršující se koronavirové situaci nebudou letos prestižní hudební ceny Grammy předány v tradičním termínu. S ohledem na špatnou epidemiologickou situaci v Los Angeles nebudou ceny předány 31. ledna, ale nejdříve v březnu tohoto roku. V oblasti v posledních týdnech přibývá nakažených i hospitalizovaných lidí. Uzavírají se navíc restaurace a některé služby. Odbory také apelují na Hollywood, aby pozastavil veškeré natáčení. 

I přesto, že pořadatelé chtěli změnit podobu celé show, zrušit červený koberec a vystoupení pojmout spíše komorně, rozhodli se prozatím k přesunutí termínu vysílání. Loňský ročník si u televizních obrazovek nenechalo ujít skoro 20 milionů hudebních příznivců. Nejvíc nominací na letošní ceny Grammy posbírala americká zpěvačka Beyoncé. Dosáhnout na jednu z cen může také český dirigent Jakub Hrůša. Členem kapely amerického zpěváka Gregory Portera, který získal nominaci na nejlepší R&B album roku, je pak český varhaník Ondřej Pivec. 

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8, Praha 8

Princ William pomáhal bezdomovcům

Otevřít v galerii (5)
Princ William, princezna Kate a jejich děti
Princ William, princezna Kate a jejich dětiZdroj: Profimedia.cz

Britský princ William opět potvrdil, že má dobré srdce. Před Vánocemi tajně navštívil charitu pro bezdomovce v Londýně. Princ je jejím dlouholetým příznivcem a podporovatelem. Tuto roli přebral po své matce, princezně Dianě. Azylový dům pro bezdomovce The Passage o Williamově pomoci během vánočního období informoval včera. Nejednalo se přitom o jednorázovou pomoc, princ William dorazil pomoci hned třikrát. Na zveřejněné fotografii William v roušce třídí zásoby jídla do papírových pytlů. 

Princ je také patronem organizace a často rozmlouvá se samotnými lidmi bez domova. Nemá při pomoci žádná privilegia a pracuje spolu s dalšími dobrovolníky na přípravě teplých jídel pro bezdomovce. Charita poskytla během koronavirové pandemie prozatím více než 70 000 jídel. 

"Pokud jsme se z předchozích lockdownů něco naučili, pak je to obrovská ochota a odhodlání mnoha lidí pomoci a udělat, co mohou. Rádi bychom poděkovali našim zaměstnancům a dobrovolníkům za jejich práci v tomto těžkém období,"

uvedla organizace na Twitteru.

Apple si patentoval bezdrátové nabíjení přístrojů přes MacBook

Otevřít v galerii (5)
Produkty firmy Apple, iPhone a MacBook
Produkty firmy Apple, iPhone a MacBookZdroj: Pixabay.com/Free-photos

Apple má zajímavé nové patenty, které ukazují, že se možná vydá v budoucnu cestou bezdrátového nabíjení svých přístrojů přes své notebooky. Americká společnost oslaví prvního dubna tohoto roku 45. výročí od svého data založení a podobnou vychytávkou by letos jistě potěšila velké množství svých fanoušků. Dva nové patenty společnosti poukazují na přidání obousměrného bezdrátového nabíjení do jeho zařízení. Nejde o zcela novou technologii, ale technologický gigant by ji mohl posunout na vyšší level. Přes svůj notebook by tak mohli uživatelé nabít další produkty od firmy Apple, třeba iPad, iPhone, nebo chytré hodinky Apple Watch. Podle zveřejněných patentových obrázků bude možné k nabíjení zařízeních, umožňujících bezdrátové nabíjení, použít víko, opěrku rukou, nebo i trackpad MacBooku.

Prada v druhém pololetí výrazně posilovala

Otevřít v galerii (5)
Kabelka od firmy Prada
Kabelka od firmy PradaZdroj: Unsplash.com/laurachouette

I přes slabší první pololetí za sebou nemá módní obr Prada vůbec špatný rok. Tržby luxusního módního domu dokázaly dohnat velký propad z prvního pololetí a v druhé polovině roku posílit na hodnoty před koronavirovou pandemií. Společnost drží hlavně asijsko-pacifický region. V posledních měsících roku zaznamenala Prada masivní nárůst tržeb v Číně o více než 50 procent. Situace se vrátila do normálu v Americe a na Středním východě. Za předpandemickými čísly stále zaostává Evropa.

"Jsem velmi spokojený s tím, jak jsme čelili vážným obtížím právě skončeného roku a jak se nám i přes přetrvávající nejistotu, která bude pravděpodobně pokračovat i v příštích měsících, podařilo dosáhnout pozitivních výsledků. Díky velkorysému nasazení všech našich zaměstnanců jsme byli schopni rychle a důsledně reagovat na změny na trhu, což naši zákazníci velmi ocenili,"

uvedl generální ředitel společnosti Prada, Patrizio Bertelli.

Pro dnešní ráno už toho pro vás víc nemáme. Užijte si tento den naplno a zkuste se aspoň na chvíli zastavit a vyhradit si nějaký čas i sami pro sebe a své pocity. Už švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung v minulém století věděl, že:

"V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze