Top hledané
Výsledky (0)
Sněmovní opozici se ani napodruhé nepodařilo svrhnout vládu

Ranní ptáče: Pro nedůvěru vládě bylo málo poslanců, posílaly se vzkazy morseovkou. Kdo vévodí českému internetu?

Radek Polák
19. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Fialův kabinet hlasování ustál

Kabinet pod vedením Petra Fialy bude dál vládnout s důvěrou dolní komory. Návrh totiž podpořili jen poslanci opozičních hnutí ANO a SPD. K nejznámějším influencerům patří na českém internetu podle analýzy i nadále Kovy, Leoš Mareš a Nikol Štíbrová.

Vláda ustála hlasování o nedůvěře

Opozici se ani na druhý pokus nepodařilo ve Sněmovně svrhnout vládu premiéra Petra Fialy. Pro návrh na vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 81 přítomných poslanců ANO a SPD. Proti bylo 102 přítomných zákonodárců pěti koaličních stran. Ostatních 17 poslanců bylo omluveno, z toho šest z koaličního tábora a 11 z opozičního, včetně kandidáta na prezidenta Andreje Babiše.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová na Twitteru uvedla, že Babiš by chtěl jako prezident bojovat proti vládě, ale když má hlasovat o její nedůvěře, nedostaví se ani do práce.

Občané by měli vědět, že on vždycky bude bojovat jen za sebe a zájmy holdingu Agrofert,"

sdělila Pekarová na adresu předsedy ANO, napsaly Ceskenoviny.cz

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Kovy, Leoš Mareš a Nikol Štíbrová zůstávají nejvlivnějšími influencery

Nejznámějšími a současně nejstabilnějšími českými influencery jsou youtuber Karel Kovář zvaný Kovy a moderátor a zpěvák Leoš Mareš. K nejčastěji zmiňovaným patří i herečka Nikol Leitgeb (dříve Štíbrová). Během minulého roku významně rostla známost influencerů vystupujících jako TMBK a Sugar Denny, jak vyplývá z monitoru Centra marketingového výzkumu a tržních analýz Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické.

Mladí Češi ze sociálních sítí nejčastěji využívají Facebook, Instagram a YouTube. V posledním průzkumu Facebook a Instagram využívalo bezmála 100 procent dotázaných, podíl YouTube klesl na 85 procent. Influencery ovšem respondenti sledují primárně na YouTube a Instagramu, napsal portál Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Kovy patří ke stálicím internetu
Kovy patří ke stálicím internetuZdroj: Profimedia

Maďaři chtějí odblokovat majetek části ruských oligarchů

Podle tvrzená Rádia Svobodná Evropa chce maďarská vláda opět oslabit evropské sankce vůči Rusku, když bude požadovat vyškrtnutí devíti tamních oligarchů ze sankčních seznamů a uvolnění jejich zablokovaných majetků. Má se jednat mimo jiné o Ališera Usmanova, Pjotra Avena a Viktora Rašnikova. Kromě Usmanovovy sestry Gulbahor Ismailovové to má být podle serveru Seznam Zprávy dále i Avenův obchodní manažer Michail Fridman či oligarcha s běloruskými kořeny Dmitrij Mazepin. Sankce byly původně uvaleny na více než 1300 jednotlivců a 170 subjektů v důsledku ruské invaze na Ukrajinu.

Otevřít v galerii (4)
Viktor Orbán je častým advokátem ruských zájmů
Viktor Orbán je častým advokátem ruských zájmůZdroj: Pixabay

Za praní špinavých peněz skrz kryptoměny hrozí Rusovi až 5 let

Policie v americkém Miami zadržela Anatolije Legkodymova, ruského zakladatele platformy pro nákup a prodej kryptoměn Bitzlato. Legkodymovi hrozí v případě odsouzení pětiletý trest, uvedly Novinky.cz.

Platforma Bitzlato podle prokurátorů nezavedla požadovaná opatření proti praní špinavých peněz a vyžadovala pouze minimální identifikaci od svých uživatelů, kteří navíc měli přístup k tajným informacím.

Provozování offshore nebo přesun serverů ze Spojených států vás neochrání,“

řekla k tomu náměstkyně generálního prokurátora Lisa Monacová.

Otevřít v galerii (4)
Bitcoin je jednou z nejznámějších kryptoměn
Bitcoin je jednou z nejznámějších kryptoměnZdroj: Pixabay

Morseovka nepomohla

Poslanec ANO Hubert Lang pronesl část svého středečního vystoupení ve Sněmovně k vyslovení nedůvěry vládě v Morseově abecedě, když nejprve uvedl, že zaznamenal, že tam někdo v minulosti zpíval. Rozhodl se proto, jak řekl, vyslat koaliční vládě Petra Fialy „jasný signál“ v Morseově abecedě.

Myslím si, že na úřadu vlády to pan premiér určitě zachytí, a když opravdu pochopí, že je to špatně, co se tady děje, tak třeba sám podá demisi a tím tady nemusíme být a bude to vyřešeno,“

podotkl opoziční poslanec.

Místopředseda Sněmovny Skopeček pak podle serveru Ceskenoviny.cz zákonodárce žádal, aby se snažili zachovávat důstojnost.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Tři vykřičníky, pane poslanče,“

dodal.

Otevřít v galerii (4)
Sněmovna byla i místem vtipných scének
Sněmovna byla i místem vtipných scénekZdroj: Profimedia

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Seznam Zprávy, Novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze