Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Probíhá Met Gala. Blíží se konec EET v Česku? Jak to bude dál s plynem u nás?

Barbora Večeřová
03. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kim Kardashian v šatech Marylin Monroe s partnerem Petem Davidsonem.

Právě probíhá jedna z největších módních událostí roku. Met Gala je opět tady, a na slavných schodech Metropolitního muzea v New Yorku své outfity představují ty největší hvězdy nejen filmového a hudebního průmyslu. Zatímco celá Amerika upírá zrak k honosným róbám celebrit, dějí se další věci, které stojí za zmínku. Třeba v Česku. Proběhne zde schůzka o úplném zrušení EET, hasiči v noci zachraňovali exponáty Národní galerie a největší energetické společnosti ČEZ letos končí smlouva s Gazpromem. Co bude s plynem dál? 

Benefiční akce MET Gala je zpátky

Party roku nebo Oscaři východního pobřeží. I takhle se přezdívá události, kterou dnes sledují nejen celé Spojené státy. Met Gala je benefiční akce, která se koná v Metropolitním muzeu umění v New Yorku. Představují se zde ty největší hvězdy a celebrity, mladí kreativci i protagonisté filmového a hudebního průmyslu. Letošní téma večera vzdává hold Americe mezi lety 1870 a 1890. Met Gala je jednou z největších událostí roku, kterou si módní nadšenci nemůžou nechat ujít. 

 

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Poslanci se sejdou ke zrušení EET. Projednají i další záležitosti 

Poslaneckou sněmovnu čeká mimořádná schůze, na které se bude projednávat úplné zrušení elektronické evidence tržeb. Kromě toho poslance čeká k projednání také korespondenční volba poslanců nebo kontroverzní snížení plateb za státní pojištěnce do zdravotnictví a možnost zpřísnění zákona o střetu zájmů ve vlastnictví médií. 

 

Další sportovní sankce pro Rusko 

Další rána pro ruské sportovce. Ruské fotbalové týmy nesmí kvůli invazi Ruska na Ukrajinu startovat v příštím ročníku všech soutěží UEFA. Místo ruských reprezentantek se tak na mistrovství Evropy v Anglii, které se koná již v červenci, představí národní tým Portugalska. Ruský mistr ligy Zenit Petrohrad zase bude muset pustit své místo v základní skupině Ligy mistrů vítězi skotské nejvyšší fotbalové soutěže a ruská reprezentace mužů přijde o účast v Lize národů. 

Otevřít v galerii (2)
Zenit Petrohrad sice slaví titul v ruské lize, do Ligy mistrů se ale nepodívá.
Zenit Petrohrad sice slaví titul v ruské lize, do Ligy mistrů se ale nepodívá. Zdroj: Profimedia

ČEZ končí smlouva s Gazpromem 

Přímé dodávky ruského plynu od ruského giganta Gazprom letos končí. ČEZ by měla čekat další platba za plyn na konci května, rublový účet podle slov mluvčího společnosti Ladislava Kříže pro Deník N doposud žádný rublový účet neotevřela. V minulém týdnu se Gazprom rozhodl ukončit dodávky plynu do Polska a Bulharska, protože země odmítly platbu za plyn v rublech. 

 

Netflix zrušil vévodkyni Meghan seriál 

Netflix se v posledních týdnech potýká s ekonomickými problémy. Počet předplatitelů klesá a vypadá to, že zlaté časy této streamovací platformy jsou už pryč. Špatné ekonomické výsledky jsou také důvodem, proč Netflix momentálně snižuje náklady a ruší některé nové projekty. Jedním z takových projektů je i animovaný seriál Pearl, který měl být produkovaný manželkou britského prince Harryho Meghan Markle. Ta se svým manželem v minulém roce založila produkční společnost Archewell Productions, se kterou Netflix nadále spolupracuje, například na dokumentární sérii Heart of Invictus. 

Otevřít v galerii (2)
Meghan Markle nebude mít seriál na Netflixu kvůli snižování nákladů.
Meghan Markle nebude mít seriál na Netflixu kvůli snižování nákladů. Zdroj: Profimedia

Hasiči zachraňují exponáty Národní galerie

Pražští hasiči dnes v noci zachraňovali exponáty Národní galerie. Výjezd do ulice Dukelských hrdinů, kde sídlí jedna z budou galerie, oznámili k večeru na oficiálním Twitteru. 

„Dvě profesionální, dvě dobrovolné jednotky a HÚOPH zasahují v ul. Dukelských hrdinů u čerpání vody. V suterénu, kde je asi 10 cm vody, se nacházejí exponáty Národní galerie. Nejvíce ohrožené exponáty byly evakuovány a probíhá odčerpání vody.“

uvedli hasiči na Twitteru. 

Přibližně 20 minut po půlnoci se podařilo vodu odčerpat a na místě byly ponechány vysoušeče. 

 

Zdroje: Novinky.cz, ČTK, Vogue, The Guardian, bbc.com, Twitter, denik.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze