Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Proč americké basketbalistky už nebudou hrát v Rusku? Hokejista Chára ukončil kariéru. Ceny ropy klesají.

Barbora Večeřová
21. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Brittney Grinerová

Krásné středeční ráno. Dnešní Ranní ptáče je hodně o sportu, protože právě v něm se děly zajímavé věci. Legendární slovenský bitkař Zdeno Chára ukončil po 24 sezonách profesionální kariéru. Naopak český fotbalista tu svou teprve pořádně rozjíždí. S přehledem ovládl novinářskou anketu Zlatý míč a po roce se objevil na reprezentačním srazu. Snad se mu bude dařit podobně jako v anketě, ze které si odnesl cenu. 

Basketbalistky WNBA nebudou kvůli odsouzené Grinerové hrát v Rusku

Americké basketbalistky nebudou v evropské čáati sezony hrát za ruské kluby, jako tomu v minulosti bývalo. Nejen kvůli ruské invazi na Ukrajinu, ale také kvůli aktuálnímu případu Brittney Grinerové, které byla v srpnu odsouzena za pašování drog. Rusko přitom patřilo k nejoblíbenějším destinacím amerických hráček, hlavně kvůli penězům, které si zde mohly vydělat. Minulý rok zde hrálo deset Američanek, letos se nevrátí ani jedna. 

"Musím přiznat, že to v Rusku bylo úžasné, ale vzhledem k tomu, že tam nespravedlivě zadržují Brittany, tak tam teď nikdo nepůjde. Jasně, že hodně hráček půjde do Evropy, ale když tam nebudou peníze o moc jiné, budou raději na příjemnějších místech,"

řekla Breanna Stewartová, spoluhráčka Grinerové z Jekatěrinburgu.

Luxusní mezonetový byt na prodej, Středokluky
Luxusní mezonetový byt na prodej, Středokluky, Okolí Prahy

 

Patrik Schick vyhrál Zlatý míč 

Fotbalový útočník Patrik Schick ovládl novinářskou anketu Zlatý míč. Je to vůbec poprvé v jeho kariéře, co anketu vyhrál S přehledem zvítězil v podzimní i jarní čási a Tomáše Součka, vítěze minulých dvou sezon, předstihl s velkým náskokem. Na třetím místě se pak umístil brankář Tomáš Vaclík

Otevřít v galerii (2)
Patrik Schick poprvé zvítězil v anketě Zlatý míč
Patrik Schick poprvé zvítězil v anketě Zlatý míč Zdroj: Profimedia

Zdeno Chára ukončil kariéru 

Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára po 24 sezonách v NHL ukončil kariéru. A kariéra to byla velice úspěšná. Stal se nejlepším obráncem sezony 2008/2009 a odehrál více než 1680 utkání za čtyři týmy NHL. Podepsal jednodenní smlouvu s Bostonem a oficiálně se rozloučí s týmem, který v jeho kariéře hrál největší roli, protože v něm strávil celých 14 sezon. 

Otevřít v galerii (2)
Zdeno Chára podepíše jednodenní smlouvu s Bostonem a ukončí tak oficiálně kariéru
Zdeno Chára podepíše jednodenní smlouvu s Bostonem a ukončí tak oficiálně kariéruZdroj: Profimedia

Ceny ropy klesají 

Ceny ropy opět klesají. Je to kvůli rizikovým aktivům, protože dolar zůstává stále silný a investoři čekají na americkou centrální banku, která by v rámci boje s inflací mohla znovu výrazně zvýšit úrokové sazby. Ta by měla být zvýšena dnes, pravděpodobně o 0,75 procenta. Toto očekávání má negativní dopad na akcie, jejichž pohyb obvykle kopíruje ceny ropy. Vyšší sazba posiluje také dolar, což ropu zdražuje investorům mimo USA. 

 

Pohřeb královny si v Česku pustilo 3,8 milionu diváků 

Pondělní přenos pohřbu královny se v Česku vysílal na České televizi, Nově a Primě. Alespoń na chvíli si ho pustilo více než 3,8 milionu diváků. Celkový zásah osmihodinového vysílání na dvou programech České televize byl 2,14 milionu lidí, což je o 800 tisíc více, než kolik sledovalo královskou svatbu prince Williama a Kate, zároveň to ale bylo méně, než kolik lidí sledovalo speciály z pohřbu českého prezidenta Václava Havla

 

Zdroje: ČTK, isport.cz, idens.cz, 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze