Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Proč americké basketbalistky už nebudou hrát v Rusku? Hokejista Chára ukončil kariéru. Ceny ropy klesají.

Barbora Večeřová
21. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Brittney Grinerová

Krásné středeční ráno. Dnešní Ranní ptáče je hodně o sportu, protože právě v něm se děly zajímavé věci. Legendární slovenský bitkař Zdeno Chára ukončil po 24 sezonách profesionální kariéru. Naopak český fotbalista tu svou teprve pořádně rozjíždí. S přehledem ovládl novinářskou anketu Zlatý míč a po roce se objevil na reprezentačním srazu. Snad se mu bude dařit podobně jako v anketě, ze které si odnesl cenu. 

Basketbalistky WNBA nebudou kvůli odsouzené Grinerové hrát v Rusku

Americké basketbalistky nebudou v evropské čáati sezony hrát za ruské kluby, jako tomu v minulosti bývalo. Nejen kvůli ruské invazi na Ukrajinu, ale také kvůli aktuálnímu případu Brittney Grinerové, které byla v srpnu odsouzena za pašování drog. Rusko přitom patřilo k nejoblíbenějším destinacím amerických hráček, hlavně kvůli penězům, které si zde mohly vydělat. Minulý rok zde hrálo deset Američanek, letos se nevrátí ani jedna. 

"Musím přiznat, že to v Rusku bylo úžasné, ale vzhledem k tomu, že tam nespravedlivě zadržují Brittany, tak tam teď nikdo nepůjde. Jasně, že hodně hráček půjde do Evropy, ale když tam nebudou peníze o moc jiné, budou raději na příjemnějších místech,"

řekla Breanna Stewartová, spoluhráčka Grinerové z Jekatěrinburgu.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

 

Patrik Schick vyhrál Zlatý míč 

Fotbalový útočník Patrik Schick ovládl novinářskou anketu Zlatý míč. Je to vůbec poprvé v jeho kariéře, co anketu vyhrál S přehledem zvítězil v podzimní i jarní čási a Tomáše Součka, vítěze minulých dvou sezon, předstihl s velkým náskokem. Na třetím místě se pak umístil brankář Tomáš Vaclík

Otevřít v galerii (2)
Patrik Schick poprvé zvítězil v anketě Zlatý míč
Patrik Schick poprvé zvítězil v anketě Zlatý míč Zdroj: Profimedia

Zdeno Chára ukončil kariéru 

Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára po 24 sezonách v NHL ukončil kariéru. A kariéra to byla velice úspěšná. Stal se nejlepším obráncem sezony 2008/2009 a odehrál více než 1680 utkání za čtyři týmy NHL. Podepsal jednodenní smlouvu s Bostonem a oficiálně se rozloučí s týmem, který v jeho kariéře hrál největší roli, protože v něm strávil celých 14 sezon. 

Otevřít v galerii (2)
Zdeno Chára podepíše jednodenní smlouvu s Bostonem a ukončí tak oficiálně kariéru
Zdeno Chára podepíše jednodenní smlouvu s Bostonem a ukončí tak oficiálně kariéruZdroj: Profimedia

Ceny ropy klesají 

Ceny ropy opět klesají. Je to kvůli rizikovým aktivům, protože dolar zůstává stále silný a investoři čekají na americkou centrální banku, která by v rámci boje s inflací mohla znovu výrazně zvýšit úrokové sazby. Ta by měla být zvýšena dnes, pravděpodobně o 0,75 procenta. Toto očekávání má negativní dopad na akcie, jejichž pohyb obvykle kopíruje ceny ropy. Vyšší sazba posiluje také dolar, což ropu zdražuje investorům mimo USA. 

 

Pohřeb královny si v Česku pustilo 3,8 milionu diváků 

Pondělní přenos pohřbu královny se v Česku vysílal na České televizi, Nově a Primě. Alespoń na chvíli si ho pustilo více než 3,8 milionu diváků. Celkový zásah osmihodinového vysílání na dvou programech České televize byl 2,14 milionu lidí, což je o 800 tisíc více, než kolik sledovalo královskou svatbu prince Williama a Kate, zároveň to ale bylo méně, než kolik lidí sledovalo speciály z pohřbu českého prezidenta Václava Havla

 

Zdroje: ČTK, isport.cz, idens.cz, 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze