Top hledané
Výsledky (0)
Hunter Biden by se jako první syn prezidenta mohl dostat před soud.

Ranní ptáče: Prokurátoři chystají obžalobu Bidenova syna. Belgické Antverpy zaplavují drogy

Radim Červenka
07. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Policisté na nádraží v Belgii

Kampaň před blížícími se prezidentskými volbami v USA  může ovlivnit obvinění Huntera Bidena z nelegálního držení zbraní. Japonci odstartovali raketu jejímž cílem by mělo být přistání na Měsíci. Belgie se potýká s nárůstem drogové kriminality, největší problémy jsou v přístavními městě Antverpy. Ministerstvo dopravy ČR chystá změny pro řidiče.

Bidenova syna čeká obžaloba, bude hromosvodem prezidentské kampaně

Státní zástupci chystají v USA obvinění pro na Huntera Bidena, syna úřadujícího prezidenta Joe Bidena. Přesné znění obžaloby aktuálně není známo, ale nejspíše se bude týkat ilegálního držení zbraně. Pokud budou obvinění skutečně vznesena, půjde o první případ soudního procesu s dítětem amerického prezidenta.

Podle politických analytiků by se mohl případ stát hromosvodem kampaně před prezidentskými volbami, v nich se podle průzkumů zopakuje souboj z minulých voleb mezi demokratem Joe Bidenem a republikánským ex-prezidentem Donaldem Trumpem, informuje stanice BBC.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5
Otevřít v galerii (3)
Hunter Biden
Hunter BidenZdroj: Profimedia

Evropa má problém, belgické Antverpy zaplavily drogy

Druhé největší město Belgie se aktuálně potýká s nárůstem obchodu s drogami, který je spojen s kriminálními aktivitami distributorů. Belgie se podobně jako sousední Nizozemsko již delší dobu střetává s narůstajícím dovozem kokainu z Jižní Ameriky v přístavních městech.

Antverpy jsou také druhým největším přístavem v Evropě a drogové mafie sem směřují velké dodávky drog. Následný nelegální prodej doprovází násilná kriminalita. V roce 2022 belgické bezpečnostní složky zaznamenaly 81 případů střelby nebo výbuchů napojených na obchod s drogami. Podle starosty města se jedná o problém pro celou Evropu. Násilná trestná činnost spojená s aktuálně čím dál populárnějším kokainem se podle něj může přelít i do ostatních evropských zemí, píše server Politico.  

Japonská raketa odstartovala k Měsíci 

Po dlouhých průtazích, kdy ke startu mělo dojít již v únoru letošního roku, vyrazila japonská raketa s cílem přistát na Měsíci. Původní plán počítal s dřívější realizací projektu, který japonskou vládu doteď stál přes 100 miliard amerických dolarů. Dva předchozí pokusy však selhaly.

Japonci by se tak mohli stát pátou úspěšnou misí na Měsíci v tomto roce a navázat na indický projekt, který na přirozeném satelitu země přistál před několika týdny, na rozdíl od ruské rakety, která havarovala před dosažením cíle. Svého astronauta by chtěli vyslat k procházce na měsíci Japonci v druhé polovině dvacátých let v rámci mise NASA, informuje agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Start rakety
Start raketyZdroj: Profimedia

Ministr dopravy Kupka chce pouštět do autoškoly už v patnácti

Martin Kupka (ODS) na tiskové konferenci ohlásil plán Ministerstva dopravy, který by umožnil absolvovat autoškolu již ve věku patnácti let a šesti měsíců. Řídit automobil by bylo možné už v sedmnácti letech, ale pouze pod dohledem staršího mentora. 

V Česku je podle Ministerstva dopravy 50 usmrcených na milión obyvatel a Kupka by rád viděl, aby se číslo snižovalo např. na úroveň Německa, kde je to jen 37 usmrcených na milion obyvatel. Hodlá také zpřísnit některé tresty. Další novinkou bude řidičský průkaz na zkoušku. Novopečení řidiči s řidičským oprávněním mladším než dva roky způsobí 11 % dopravních nehod, přestože je jich jen 3 % z celkového množství. Pokud nově způsobí vážný přestupek, budou muset absolvovat dva preventivní kurzy, které si sami zaplatí, napsala ČTK

Otevřít v galerii (3)
Martin Kupka
Martin KupkaZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, reuters.com, politico.eu, bbc.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze