Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Průmyslová produkce mírně stoupla. Další vlna infekce v Itálii. Urovnání sporu s rodinou George Floyda

Sabina Štaubertová
13. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jennifer Lopez

Krásné dobré ráno! Jak se daří českému průmyslu v průběhu pandemie? Na pražské náplavce se můžete potkat s AntiCovid Teamem, který dohlíží na dodržování vládních opatření. Soudní spor s rodinou zavražděného George Floyda se chýlí ke konci. Další hvězdný pár oznámil rozchod. Problémy v ráji nepřečkala Jennifer Lopez s jejím snoubencem. To vše a ještě víc přináší dnešní Ranní ptáče. 

Česká průmyslová produkce zaznamenává mírný nárůst 

Otevřít v galerii (5)
Pracovník v továrně
Pracovník v továrněZdroj: Freepik.com

Český statistický úřad zveřejnil informace o tom, jak si vede průmysl v porovnáním s rokem před pandemií. Vyplývá z nich, že český průmysl v lednu 2021 byl meziměsíčně nižší o 0,4 %, ale meziročně vzrostl o 0,9 %.

“Navzdory všem překážkám se průmysl jako celek zatím drží. V lednu, podobně jako koncem loňského roku, průmyslová produkce mírně rostla. Můžeme to považovat za dobrý výsledek, neboť čísla srovnáváme s lednem roku 2020, kdy hospodářství v Česku ještě běželo standardně,”

uvádí Radek Matějka, ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky. K nárůstu produkce přispěla výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, výroba chemických látek a přípravků a také výroba elektrických zařízení. Pokles je zaznamenán ve výrobě nápojů a v potravinářství. Stavebnictví nezaznamenává žádné výrazné změny.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Nový AntiCovid Team v Praze dohlíží na bezpečnost 

Otevřít v galerii (5)
Náplavka
NáplavkaZdroj: Pixabay.com

Hlavní poslání speciálního AntiCovid Teamu je zajištění bezpečnosti návštěvníků Pražské náplavky. Ulehčí práci strážníkům Městské policie. AntiCovid Team především upozorňuje na nutnost zakrytí nosu, úst a dodržování rozestupů. 

“Pražské náplavky byly, jsou a budou místem pohodové atmosféry určené pro relaxaci i sport. V současné době je ale na prvním místě bezpečnost návštěvníků. Proto jsme se rozhodli využít před nadcházejícím víkendem služeb profesionálů, kteří mají přispět k tomu, aby mohly náplavky sloužit svému účelu i v rámci vládních protiepidemických opatření,” 

vysvětluje Jan Chabr, radní hl. m. Prahy. Pokud o víkendu vyrazíte na náplavku, můžete narazit na čtyřčlenný tým společnosti CrowdSafety, která se dlouhodobě specializuje na zajištění bezpečnosti masových akcí. Současně je dlouhodobým partnerem Magistrátu hlavního města.

Itálie znovu uzavírá obchody a restaurace

Otevřít v galerii (5)
Památník Viktora Emanuela II., Řím
Památník Viktora Emanuela II., Řím Zdroj: Pixabay.com/skylark

Ulice v italských městech se opět vyprázdní. Itálie čelí další vlně infekce COVID-19. Nárůst nakažených a hospitalizovaných se v Itálii zhoršuje natolik, že se vláda rozhodla uzavřít restaurace, školy, obchody i muzea. 

“Více než rok po zahájení zdravotní pohotovosti čelíme bohužel nové vlně infekcí. Vzpomínka na to, co se stalo loni na jaře, je živá a uděláme vše pro to, abychom tomu zabránili,”

řekl v pátek italský premiér Mario Draghi. Obyvatelé, ve více než polovině Itálie, včetně dvou nejlidnatějších regionů, kam patří i Řím nebo Milán budou muset zůstat doma. Výjimky budou platit pro cesty do práce, k lékaři nebo na nákup. Omezení budou platit od pondělí. 

Minneapolis zaplatí 27 mil. USD rodině George Floyda

Otevřít v galerii (5)
Black Lives Matter, protesty
Black Lives Matter, protestyZdroj: Pixabay.com/PDBVerlag
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Městská rada v Minneapolis jednomyslně hlasovala o urovnání sporu, který podala rodina George Floyda. Floyd zemřel během loňského zatčení. V červenci 2020 Floydova rodina zažalovala město a čtyři policisty obvinila z jeho smrti. Městská rada nyní odhlasovala zaplacení částky 27 milionů amerických dolarů za urovnání žaloby. Nahrávka, ve které se spoutaný George Floyd dusil pod koleny policisty Dereka Chauvina, minulý rok v květnu obletěla celý svět a vyvolala vlnu masivních protestů.  

Jennifer Lopez a Alex Rodriguez se rozešli

Otevřít v galerii (5)
Jennifer Lopez a Alex Rodriguez
Jennifer Lopez a Alex RodriguezZdroj: Profimedia.cz

Americká zpěvačka Jennifer Lopez a její snoubenec, profesionální baseballový hráč Alex Rodriguez oznámili rozchod. Nečekaná zpráva přišla jen několik týdnů poté, co byli společně viděni v Dominikánské republice, kde zpěvačka natáčí připravovaný film “Shotgun Wedding”. Pár se zasnoubil po dvouletém randění v roce 2019. Svatbu však dvakrát odložili, kvůli koronavirové pandemii. Zvěsti o problémech ve vztahu začali v únoru, kdy se tvrdilo, že je Rodriguez v kontaktu s americkou televizní hvězdou Madison LeCroy. Obvinění však Rodriguez popřel. Před tím, než rozchod vyplynul na povrch, Jennifer Lopez zveřejnila na sociálních sítích:

“Najděte si dnes dobrý důvod k úsměvu, posílám všem lásku.”

Kdyby se svatba uskutečnila, jednalo by se o Lopezové čtvrté manželství a o druhý sňatek Rodrigueze.

To je od nás pro dnešek vše. Doufáme, že si sobotu náležitě užijete a nezapomeňte dělat víc věcí, které vás budou dělat šťastnými.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze