Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Průvod mumií v Egyptě. Velikonoční lockdown v Itálii. Madonna provokuje polonahými fotkami

Šárka Peková
04. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Madonna

V Káhiře převezli 22 mumií faraonů a královen do nového muzea. Itálie zavedla třídenní plošnou uzávěru, aby předešla nárůstu počtu nových případů nákazy koronavirem během Velikonoc. A viděli jste už polonahé snímky Madonny, které vás rozhodně nenechají v klidu?

Vakcín z Rakouska, Maďarska a Slovinska bude více, než je ztráta dávek od EU

Otevřít v galerii (5)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia.cz

Dávka 40 000 vakcín, kterou v sobotu přislíbilo České republice poslat Maďarsko, bude od firem Pfizer a BioNTech, nebo Moderna. Společně s 30 000 slíbenými dávkami z Rakouska a 10 000 ze Slovinska je to v součtu 80 000 vakcín navíc, tedy ještě o 10 000 víc, než mělo Česko dostat od EU.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

„Pokračuji dál a sháním další vakcíny. Každý den pracuji na tom, abych ochránil české občany a bránil české zájmy. Škoda, že mi opozice v Bruselu nepomohla a kritizuje mě místo těch, kteří nás opravdu poškodili,“

napsal na své facebookovém účtu Andrej Babiš.

Opoziční politici označili ztrátu 70 000 očkovacích dávek za naprosté selhání Babiše, který postup při vyjednávání nekonzultoval s vládou, a za výsledky tak nese odpovědnost sám. Premiér kvůli výsledkům unijních jednání začal zvažovat také nákup ruské vakcíny Sputnik V, která zatím postrádá schválení od unijních orgánů. Tuto komplikovanější záležitost bude Babiš řešit v rámci ministerstva zdravotnictví.

Itálie se na Velikonoce vrátila k přísnému lockdownu

Otevřít v galerii (5)
Piazza San Pietro ve Vatikánu
Piazza San Pietro ve VatikánuZdroj: Pixabay

V Itálii platí od soboty třídenní plošná karanténní uzávěra. Země chce předejít nárůstu počtu nových případů nákazy koronavirem během velikonočních svátků. Všechny regiony se nyní nacházejí v „červené zóně“, všude tedy platí nejpřísnější protipandemická opatření, protože země bojuje s třetí vlnou a má přibližně 20 000 nových případů denně.

Na celém území Itálie jsou uzavřeny obchody a platí zákaz vycházení od 22:00 do 05:00. Italové smějí z domu jen v nezbytných případech, nicméně ve svém regionu se mohou setkat u velikonočního jídla se dvěma dalšími dospělými, ať už se jedná o rodinu či přátele.

Kostely zůstaly otevřené, ale věřící mají bohoslužby navštěvovat jen ve svém regionu. Již druhý rok předá papež František své velikonoční poselství na prázdném Svatopetrském náměstí (Piazza san Pietro). Italská vláda na dodržování opatření po celé zemi vyčlenila posilu 70 000 policistů.

Káhirou projelo oslavné procesí s mumiemi panovníků

Otevřít v galerii (5)
Mumie v egyptském muzeu
Mumie v egyptském muzeuZdroj: Pixabay

Egypťané byli v sobotu svědky historického průvodu starověkých vládců své země. Bohatá podívaná v hlavním městě Káhira za několik miliónů dolarů nabízela 22 mumií egyptských panovníků - 18 králů a 4 královny. Okázalé procesí vyrazilo z muzea na břehu Nilu do výstavní budovy v káhirské části Fustát a pětikilometrovou cestu, lemovanou diváky a dobrovolníky v dobových kostýmech, urazilo za 40 minut.

„Ministerstvo cestovního ruchu a starožitností udělalo vše pro to, aby bylo zajištěno, že mumie byly stabilizovány, konzervovány a zabaleny v prostředí s řízeným podnebím,“

uvedla profesorka egyptologie Salima Ikram.

Jednou z hlavních atrakcí sobotní akce byl král Ramses II., nejslavnější a nejmocnější faraon Nové říše, který vládl 67 let a je připomínán pro podpis první známé mírové smlouvy v lidských dějinách. Mezi králi a královnami byly i ostatky jedné z nejmocnějších žen mezi faraony Hatšepsut. Mumie se přesunuly z Egyptského muzea, kde ležely bez větších přesunů zhruba 120 let, do Národního muzea egyptské civilizace.

Jordánský princ tvrdí, že je kvůli kritice krále v domácím vězení

Otevřít v galerii (5)
Jordánský král Abdalláh II.
Jordánský král Abdalláh II.Zdroj: Profimedia.cz

Jedenačtyřicetiletý jordánský princ Hamzá bin Husajn na video nahrávce tvrdí, že se ocitl v domácím vězení. Důvodem domácího vězení je podle něj to, že osobně kritizoval krále na jednom setkání a že se poté o tomto setkání vyjadřoval kriticky i na sociálních sítích.

"Nejsem součástí nějakého spiknutí nebo hanebné organizace či skupiny se zahraniční podporou,"

citovala z Hamzovy nahrávky agentura DPA.

Bývalý korunní princ ve videu také uvádí, že jej v sobotu ráno navštívil náčelník generálního štábu jordánské armády a sdělil mu, že nesmí opustit dům ani udržovat jakýkoliv kontakt s vnějším světem. Podle svých slov byl odstřižen od telefonu a internetu, takže se jednalo o jeho poslední komunikaci.

Princ Hamzá je nejstarším synem zesnulého krále Husajna a jeho čtvrté manželky, Američanky Elizabeth, známé pod královským jménem Núr, a je nevlastním bratrem krále Abdalláha II. Vůči svému nevlastními bratrovi v nahrávce vznesl Hamzá řadu závažných obvinění a hovořil také o zatýkání, vyhrožování a zastrašování kritiků Abdalláha.

V sobotu také v Jordánsku proběhla vlna zatýkání ve vysokých politických kruzích. Mezi zatčenými je bývalý ministr financí Bassem Avadalláh či člen královské rodiny Šaríf Hasan Zaíd. Zatýkání bylo údajně prováděno z bezpečnostních důvodů a agentury upozorňují, že bývalý korunní princ Hamzá nebyl zásahem nijak postižen.

Madonna provokuje na Instagramu polonahými snímky

Otevřít v galerii (5)
Jedna z odvážných fotek Madonny na Instagramu
Jedna z odvážných fotek Madonny na InstagramuZdroj: Profimedia.cz

Věčná provokatérka Madonna vypadá ve svých dvaašedesáti letech fantasticky a za svůj věk se rozhodně vůbec nestydí! Ba naopak. Na svém Instagramu se v poslední době často svléká a ukazuje ostatním ženám, že i v pokročilém věku můžou být fit a sexy.

Naposledy se ukázala ve velmi odvážné podprsence, která na první pohled připomíná sado-maso hrátky. A že je jí na fotkách vidět takřka celé poprsí? Z toho si popová královna nic nedělá, protože ráda světu ukáže svoji dokonalou postavu v pokročilém věku.

„A teď chvilka sebereflexe. Madame X,“

napsala k sexy fotkám nestárnoucí hvězda.

Madame X je název jejího prozatím posledního turné a stejně by se měl jmenovat i dokument, jenž z něho vzešel. Jmenuje se tak i celé album, s nímž popová královna chtěla bojovat proti děsivému modernímu světu.

Více zpráv už pro vás dnes nemáme. Na závěr si nedělní ráno trochu odlehčíme citátem samotné popové královny Madonny:

„Chtěla bych vidět papeže nosícího moje tričko.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze