Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Prvňáci zamíří do škol. Miley Cyrus je zpět. První 6G satelit ve vesmíru

Kateřina Ostrejšová
08. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Miley Cyrus.

Žáci prvních a druhých tříd by se měli co nevidět vrátit do školních lavic, online výuka jim nesvědčí. Americké volby jsou u konce a vystřelily single "Party in the USA" na přední příčky hitparád. Vystřelen byl i první testovací 6G satelit v Číně. 

Prvňáci do škol?  

Otevřít v galerii (6)
Dívky, které si malují.
Dívky, které si malují. Zdroj: pixabay.com

Žáci prvních, případně i druhých ročníků základních škol by se mohli vrátit do lavic už 18. listopadu, pokud to epidemiologická situace dovolí. Podle šéfa asociace ředitelů ZŠ jde o jasnou prioritu.  

„Mně by se líbilo, kdyby se mohly co nejdřív vrátit 1. a 2. ročníky najednou. Ty první třídy jsou ale ještě větší priorita, velká část dětí ještě neumí číst a psát,“  

řekl šéf asociace ředitelů ZŠ Michal Černý. Podotkl ale, že školy potřebují vědět, že se děti budou smět do škol vrátit minimálně týden dopředu. Podle něho je pro děti problém s distanční výukou zejména kvůli osamění. Navíc jsou velmi malí na to, aby ovládaly techniku stoprocentně.  

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Výuka na dálku však netrápí jenom žáky, ale i učitele. Digitální dovednosti se oproti jaru sice zlepšily, ale hodně z nich jich při online výuce neomezilo obsah učiva, jak bylo doporučeno od ministerstva školství.

Písnička “Party in the USA” od Miley Cyrus je zpátky 

Hit Miley Cyrus z roku 2009 „Party in the USA“ je nyní hymnou pro ty, kteří oslavují volební vítězství Joe Bidena. Song se dokonce vrátil do hudebních žebříčků a dostal se do Top 200 v iTunes ve Spojencýh státech.  

“Tohle je párty v USA,” 

napsala Miley Cyrus na Twitteru k videu oslavujícímu Bidena. V dalších videích, které popová hvězda retweetla, je vidět, jak fanoušci berou písničku do ulic. Nejen tyto oslavy ukazují, kolik lidí poslouchá single na počest volebních výsledků. Pod videem se začaly objevovat nové komentáře, které obsahují spoustu odkazů právě na Bidenovu výhru. 

Čína vysílá první 6G testovací satelit  

Otevřít v galerii (6)
Start rakety.
Start rakety. Zdroj: pixabay.com

Čína vyslala na oběžnou dráhu 13 satelitů, včetně prvního testovacího komunikačního satelitu šesté generace na světě. Zařízení bylo uvedeno do vesmíru raketou Long March-6, která vystřelila z odpalovacího střediska satelitu Taiyuan. Na palubě bylo také deset argentinských satelitů, což je poprvé, co čínská nová generace nosných raket vzala do vesmíru zahraniční satelity.  

Satelit 6G bude ověřením výkonu technologie 6G ve vesmíru, protože frekvenční pásmo by se rozšířilo z frekvence vln 5G milimetrů na frekvenci terahertzů. Družice je prvním technickým testem aplikace terahertzové komunikace ve vesmíru. Očekává se, že bude stokrát rychlejší než 5G. 

Brány Disneylandu se pomalu otevírají  

Otevřít v galerii (6)
Socha v Disneylandu.
Socha v Disneylandu. Zdroj: pixabay.com

Disneyland Resort v Kalifornii je zavřený od poloviny března 2020. Od 19. listopadu bude vše jinak, jeden ze dvou zábavních parků bude pro veřejnost částečně otevřen. Milovníci zábavních parků však nesmí čekat, že bude otevřena jedna z hlavních atrakcí, na to si ještě budou muset chvíli počkat. Park bude otevřený za účelem nakupování a stravování.  

V říjnu společnost Disney Parks oznámila, že rozšiřuje nákupní část do oblasti hlavní ulice. Na novém Boulevardu najdeme obchody a několik restaurací, které mají odrážet čtvrť Los Angeles, kde Walt Disney žil, když poprvé přijel do jižní Kalifornie.  

V Americe vypukly oslavy  

Otevřít v galerii (6)
Bílý dům ve Washingtonu DC.
Bílý dům ve Washingtonu DC. Zdroj: pixabay.com

Po vyhlášení Joea Bidena jako dalšího amerického prezidenta se do ulic řady měst Spojených států vydali příznivci demokratů a začali spontánně slavit. Jeho příznivci slavili i nedaleko Bílého domu. Bidenův neúspěšný soupeř byl tou dobou ve svém golfovém klubu ve Sterlingu ve Virginii.  

Hned, jak byly zpávy o novém zvolení venku, Američané se seběhli před své domy a náležitě slavili. Troubili na klaksony, bouchali do hrnců a někdo se i pustil do vítězných tanečků!  Obyvatelé Washingtonu DC, kteří v drtivé většině hlasovali pro Bidena, vítali vítězného kandidáta rovněž klaksony aut.  

„Jela jsem autobusem, ale hned jsem vyskočila a šla rovnou sem k Bílému domu, je co slavit. Čekali jsme dlouho.” 

řekla obyvatelka hlavního města Donna Thomas. 

Královna zločinu Agatha Christie jde do Bollywoodu 

Otevřít v galerii (6)
Agatha Christie.
Agatha Christie. Zdroj: profimedia.cz

Příběh je založen na románu nejslavnější spisovatelky zločinu na světě. To je vše, co indický filmař Vishal Bhardwaj nyní prozradil o svém připravovaném filmu založeném na románu „královny zločinu“ Agathy Christie. Je to také poprvé, co Agatha Christie Limited, která se stará o pozůstalost autorky, poskytla své příběhy indickému filmaři.  

Bhardwaj je v Indii jedním z nejlepších filmařů. Během posledních dvou desetiletí režíroval a produkoval 15 filmů, včetně tří moderních adaptací Shakespearových her. Myslíme, že se i v tomto případě bude na co těšit!  

To je od nás pro dnešek vše. Přejme vám krásné nedělní ráno. Užívejte si slunečného podzimu, protože jak řekl německý básník Gotthold Lessing: 

„Pozdní štěstí je jako krásný podzim; člověk se z něj těší dvojnásobně.“ 

  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze