Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: První gay na obálce Playboye. Vojtěch bude finským velvyslancem. Další problémy Škodovky

Kateřina Ostrejšová
08. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Bretman Rock

Přejeme vám krásné ráno, pojďme se ještě před víkendem a začínajícími volbami podívat na události ze světa. Obálka magazínu Playboy má svého prvního gaye v historii, je jím filipínský influencer. Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví, podle premiéra má namířeno do Finska.  

Škoda Auto omezí nebo zcela zastaví výrobu 

Otevřít v galerii (8)
Škoda Auto omezí nebo zcela zastaví výrobu
Škoda Auto omezí nebo zcela zastaví výrobu Zdroj: Pixabay

Automobilka Škoda Auto od pondělí 18. října výhledově do konce roku výrazně omezí či zcela zastaví výrobu ve všech třech svých českých závodech. Důvodem jsou chybějící čipy, které se používají v palubní elektronice. Firma se zaměří na dokončení velkého množství rozpracovaných vozů, řekl ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera. Podle Škody může za nedostatek polovodičů snížení produkce výrobců v Asii, a to kvůli pandemii koronaviru. Nejde o první zastavení výroby ve Škodě kvůli chybějícím čipům. Naposledy stály výrobní linky v týdnu od 27. září. 

Ceny bytů a domů byly ve druhém čtvrtletí třetí nejvyšší v EU 

Otevřít v galerii (8)
Ceny bytů a domů byly ve druhém čtvrtletí třetí nejvyšší v EU
Ceny bytů a domů byly ve druhém čtvrtletí třetí nejvyšší v EU Zdroj: Unsplash

Pronájem luxusního loftového mezonetu
Pronájem luxusního loftového mezonetu, Praha 5

Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 %, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 %. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. 

"Nejenom, že jsou nyní byty v ČR nejdražší v historii, ale současně jejich cena v meziročním srovnání roste nejrychleji. Ceny jsou téměř o tři čtvrtiny vyšší než v roce 2015. Důvodů rychlého růstu cen bytů a rodinných domů v ČR je hned několik. Na straně nabídky to je jednoznačně malá nabídka nových bytů v důsledku pomalé výstavby. Druhým důvodem jsou v posledních měsících rychle rostoucí ceny stavebních prací, a především stavebních materiálů,"  

sdělil analytik ČSOB Petr Dufek. 

Vojtěch jako ministr končí, půjde do Finska 

Otevřít v galerii (8)
Adam Vojtěch ve funkci ministra zdravotnictví končí
Adam Vojtěch ve funkci ministra zdravotnictví končí Zdroj: Profimedia

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém postu končí. Od 1. listopadu totiž přechází na ministerstvo zahraničí jako schválený velvyslanec ve Finsku. Potvrdil to premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Rádio Impuls, Vojtěchovo počínání považuje za úspěšné.  

"Je to nejlepší ministr a slušný kluk, který udělal plno věcí,"

uvedl Babiš a dodal: 

"Adam Vojtěch byl schválen jako velvyslanec ve Finsku a měl by 1. listopadu odejít na ministerstvo zahraničních věcí."  

První gay na obálce časopisu Playboy 

Otevřít v galerii (8)
Bretman Rock
Bretman RockZdroj: Profimedia

Filipínský influencer Bretman Rock se objeví na obálce časopisu Playboy. Jedná se o prvního homosexuálně orientovaného muže, který se objeví na titulní straně legendárního magazínu pro dospělé. Pro LGBT komunitu je to obrovská pocta a úspěch. 

Čtyři projekty z Prahy míří do finále prestižní soutěže Adapterra Awards 

Otevřít v galerii (8)
Čtyři projekty z Prahy míří do finále prestižní soutěže Adapterra Awards
Čtyři projekty z Prahy míří do finále prestižní soutěže Adapterra Awards Zdroj: Unsplash

Finalisté Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu soutěží o hlasy veřejnosti. Z osmnácti inspirativních projektů mohou lidé vybírat až do pátku 15. října 2021, kdy končí anketa o Cenu sympatie. Mezi nejlepší české nápady se za hlavní město probojovaly hned čtyři projekty: Krajinný park Lítožnice, šetrné zemědělství v Praze 12, zelený Mosaic House Design Hotel a nový Pavilon tropického zemědělství České zemědělské univerzity. 

„Projekty v této soutěži jsou zcela v duchu našeho klimatického závazku, konkrétně jeho části o adaptačních opatřeních na změnu klimatu. Jsme hrdí na další úspěšnou revitalizaci krajiny na území Prahy,” 

říká Petr Hlubuček, náměstek primátora pro životní prostředí. 

Domácnosti poničené tornádem mohou zažádat o grant 

Otevřít v galerii (8)
Dům poničený na jižní Moravě
Dům poničený na jižní Moravě Zdroj: LP-Life

Domácnosti v Jihomoravském kraji, které v červnu zasáhlo tornádo, mohou požádat o grant na obnovu poničené zahrady. Výzvu vyhlásila Nadace Partnerství, soukromí žadatelé mohou na své zahrady, předzahrádky nebo sady získat od 5 000 do 50 000 korun. V tiskové zprávě to za nadaci uvedl David Kopecký. O grant lze žádat do 1. listopadu.  

Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy

"Na jižní Moravě je potřeba začít s obnovou co nejdříve, zároveň jsme chtěli podpořit výsadby rozumné a koncepční, zajistit stromům následnou péči a jejich majitelům ubrat co nejvíce administrativní zátěže," uvedl ředitel Nadace Partnerství Petr Kazda. 

První tři hokejisté, kteří si zahrají na OH v Pekingu 

Otevřít v galerii (8)
Jakub Voráček
Jakub Voráček Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Mezi první hráče, kteří si zahrají na olympijských hrách v Pekingu patří Ondřej Palát, David Pastrňák a Jakub Voráček. Novinku zveřejnil generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd a hlavní trenér Filip Pešán. 

Možnost hlasování na drive-in stanovištích využilo 1601 lidí 

Otevřít v galerii (8)
Možnost hlasování na drive-in stanovištích využilo 1601 lidí
Možnost hlasování na drive-in stanovištích využilo 1601 lidí Zdroj: Unsplash

Možnost středečního hlasování na drive-in stanovištích ve volbách do Sněmovny využilo 1601 lidí, kteří jsou v karanténě či v izolaci. Tyto hlasy se začnou sčítat po skončení voleb a uzavření volebních místností v celé republice.  

Pro tento týden je to z ranních novinek vše a my se budeme těšit zase v pondělí. Užijte si krásný víkend a nezapomeňte jít volit, protože opravdu každý hlas se počítá. Loučíme se se slovy Václava Havla: 

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze