Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Obrat v kalifornských požárech. Bayern vyhrál Superpohár. Hanks promluvil o Forrestovi

Linda Veselá
25. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Tom Hanks stojí v tmavém obleku

Že Češi milují fotbal a pivo? Tak to budete milovat i naše dnešní Ranní ptáče, protože vám přináší novinky o obou! Kromě toho se dozvíte, jak postupuje boj amerických hasičů s jedním z největších požárů oblasti Los Angeles a jaká kultovní scéna ve filmu Forrest Gump málem nebyla.

Budějovický Budvar v Česku zdraží

Otevřít v galerii (6)
Muž v kostkované košili sedí u baru a pije pivo
Muž v kostkované košili sedí u baru a pije pivoZdroj: freepik.com/photos/party

Pivovar Budějovický Budvar od příštího roku zdraží: cena lahvového i plechovkového piva se v průměru zvedne o asi 3,7 až 4 procenta.

Důvodem pro zvýšení cen je podle ředitele Budvaru Petra Dvořáka jejich revize, nepůjde však podle něj o nic dramatického. Ceny sudového piva ponechá pivovar stejné.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Podobné opatření oznámil v srpnu již Plzeňský Prazdroj – od 1. října zdražují některá jeho piva v lahvích a plechovkách, v průměru o 3,6 procenta.

Polovina kalifornských plamenů je pod kontrolou

Otevřít v galerii (6)
Hasič stojí před poničenou krajinou
Hasič stojí před poničenou krajinouZdroj: Profimedia

Americkým hasičům se podařilo dostat pod kontrolu asi polovinu požáru, který poslední měsíc sužuje Kalifornii. Zatímco v úterý ráno měli požárníci pod kontrolou jen asi 17 procent plamenů, do čtvrtečního rána se toto území téměř ztrojnásobilo.

Plamenům zatím podlehly desítky lidí, mnoho dalších muselo opustit své domovy. Požár, který vypukl 6. září, je zatím jedním z největších v historii oblasti Los Angeles. Bojuje proti němu asi 1600 lidí.

Další trofej do kolekce

Otevřít v galerii (6)
Fotbalisté Bayern drží cenu
Fotbalisté Bayern drží cenuZdroj: instagram.com/fcbayern/

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali už čtvrtou trofej v tomto roce! Ve finále Superpoháru UEFA porazili Sevillu 2:1. Významnou roli ve vítězství sehrál ve 104. minutě Javi Martínez, když do hry nastoupil o pět minut dříve. Pro web UEFA řekl:

“Vždy do toho pro Bayern dávám sto procent, a to jsem ukázal i dneska. I když hraji jenom deset nebo patnáct minut, snažím se týmu pomoci a to se mi dnes mým gólem podařilo. Jsem opravdu rád, že jsme tuto trofej už podruhé vyhráli. Podařilo se mi skórovat i v roce 2013, takže je to skvělá noc."

I přes probíhající epidemii utkání přímo v Budapešti sledovalo přibližně 20 000 fanoušků.

Konec jednoho letadla

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Ve Francii dokončili vůbec poslední Airbus A380 superjambo: éra největšího osobního letadla, skládajícího se ze čtyř milionů součástí ze 30 různých zemí, se tak blíží ke konci.

Otevřít v galerii (6)
Žena sedí v letadle a dívá se z okénka
Žena sedí v letadle a dívá se z okénkaZdroj: freepik.com/photos/business

Oznámení, že evropští výrobci letadel s Airbusem A380 končí, přišlo v roce 2019. Od prvního superjamba pro Singapore Airlines v roce 2007 se prodalo více než 240 strojů. Nyní bylo dokončené základní sestavení posledního stroje tohoto typu.

Čeští podnikatelé i spotřebitelé začínají více důvěřovat

Důvěra českých podnikatelů i spotřebitelů se meziměsíčně zvýšila. Indikátor důvěry podnikatelů se zvýšil o 4,0 bodu, indikátor důvěry spotřebitelů o 3,2 bodu. V meziročním srovnání jsou však všechny indikátory stále výrazně nižší, než je běžné. Důvěra se také lišila v závislosti na odvětví - zatímco v průmyslu důvěra podnikatelů klesla, ve stavebnictví či obchodu se meziměsíčně zvýšila.

„Spotřebitelé se v září ve srovnání s předešlým měsícem méně obávali zhoršení své finanční situace. Současně ale chtějí více spořit, což koresponduje s jejich přetrvávajícími obavami ze zvýšení nezaměstnanosti a růstu cen,“

dodal vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Otevřít v galerii (6)
Mladá žena telefonuje
Mladá žena telefonujeZdroj: freepik.com/photos/people

Běžící scéna ve Forrestu Gumpovi málem nebyla

Pamatujete si ikonickou scénu z filmu Forrest Gump, kdy Tom Hanks jako Forrest tři roky běží přes Ameriku? Tak chvíli to vypadalo, že dnes již kultovní scéna ve filmu vůbec nebude! Dokud situaci nezachránil sám Tom Hanks...

Otevřít v galerii (6)
Tom Hanks stojí v tmavém obleku
Tom Hanks stojí v tmavém oblekuZdroj: Profimedia

V talkshow In Depth with Graham Bensinger Hanks přiznal, že studio Paramount odmítlo režisérovi Robertu Zemeckisovi scénu natočit, protože byla moc drahá. Podle Hankse rozhovor proběhl asi následovně:

"Studio řeklo ‚Nemůžeme si to dovolit, tuhle scénu dělat nebudete'. A Bob řekl ‚Je to příliš důležitá součást filmu a nejde jen tak vystřihnout, můžeme to zkusit dokázat'. A oni řekli ‚Ne nemůžete.'"

Zemeckis se proto s prosbou o pomoc obrátil na samotného Toma Hankse - s návrhem, že si náklady na scénu rozdělí oni dva mezi sebou. A to se i stalo! Na oplátku s nimi Paramout sdílel větší procento ze zisku. 

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám pohodový prodloužený víkend. Když už budete mít více volného času, proč se znovu nepodívat na Forresta Gumpa? A kdyby vám to přece jenom nevyšlo, měli byste vědět, že:

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze