Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Putin má možnost vládnout do roku 2036. Prymula v nové spolupráci. Konec LG smartphonů

Kateřina Ostrejšová
06. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Vladimir Putin

Vladimir Putin podepsal zákon o změně ústavy země, která mu umožňuje kandidovat na další dvě šestiletá období, tedy do roku 2036. Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel, jejíž součástí je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny. Velkých úspěchů se naopak nedočkala společnost LG, která po obrovských ztrátách ukončuje výrobu chytrých telefonů. Přejeme vám dobré ráno u přehledu zpráv.  

Oživení čínského sektoru služeb se zrychluje 

Otevřít v galerii (5)
Skupinka pracuje v kanceláři v rouškách.
Skupinka pracuje v kanceláři v rouškách.Zdroj: Freepik

Oživení čínského sektoru služeb v březnu nabralo na obrátkách. Firmy začaly najímat více pracovníků a obchodní optimismus vzrostl. Firmy vykázaly nejprudší nárůst aktivity a celkových tržeb za poslední tři měsíce. Vývozní obchody sice nadále klesají, ale o dost pomalejším tempem.  

Čínská vláda během zimy dokázala poměrně rychle omezit přenos viru covid-19, což vedlo k postupnému rozvolňování. Jenom díky tomu se sektor služeb může pomalu zotavovat. Čínské firmy poskytující služby jsou ohledně příštího roku velmi optimistické a obchodní očekávání je na nejvyšší úrovni od roku 2011. Velké očekávání mají i analytici, nákupní index Caixin (PMI) totiž vzrostl v březnu na 54,3, což je nejvyšší hodnota od prosince. 

Prymula se stal konzultantem skupiny Agel, která distribuuje vakcíny proti covidu 

Otevřít v galerii (5)
Roman Prymula
Roman PrymulaZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel. Potvrdila to Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou pracuje. Součástí této skupiny je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci vakcín od firmy Johnson&Johnson. Prymula televizi řekl, že své soukromé aktivity komentovat nebude. Český rozhlas dokonce uvedl s odvoláním na ruské zdroje, že firma Avenier by v Česku mohla řešit případnou distribuci dosud neschválené vakcíny Sputnik V. Zástupce společnosti Avenier Martin Nesrsta to ale popřel.  

"Použití jakýchkoli vakcín na covid-19 je možné jen se schválením EMA (Evropské agentury pro léčivé přípravky), respektive SÚKL (Státního ústavu pro kontrolu léčiv). Vakcína Sputnik V ani jedno z těchto schválení nemá. Vláda ČR tuto vakcínu na rozdíl od Slovenska a jiných zemí EU nekoupila, a tudíž její distribuce v ČR není možná jakýmkoli distributorem,“  

sdělil rozhlasu Nesrsta. S Prymulou v polovině února ukončil spolupráci premiér Andrej Babiš (ANO), jehož byl bývalý ministr také poradcem. Babiš tak reagoval na to, že Prymula v době silných restrikcí proti koronaviru navštívil jako divák fotbalový zápas pražské Slavie. 

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

LG po obrovských ztrátách ukončuje výrobu smartphonů 

Otevřít v galerii (5)
Mobilní telefon LG.
Mobilní telefon LG.Zdroj: Freepik

Společnost LG hází ručník do ringu svému podnikání s chytrými telefony. Jihokorejský technologický gigant už v lednu naznačil, že uvažuje o odchodu ze světa smartphonů po ztrátě téměř 100 miliard korun za posledních pět let. Nyní společnost oficiálně potvrdila svůj konec. Podle společnosti jim odchod umožní zaměřit se na jiné oblasti, jako jsou komponenty elektrických vozidel, inteligentní domy, robotika nebo umělá inteligence. 

Společnost LG se v současné době snaží dokončit své podnikání do konce července. Je to nešťastná zpráva pro ty, kteří se těšili na jejich připravovanou novinku - rolovací telefon. Zpráva o konci ale znamená, že produkt zřejmě světlo světa nikdy neuvidí.  

Putin bude mít nárok na další dvě funkční období 

Otevřít v galerii (5)
Vladimir Putin
Vladimir PutinZdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal zákon o změně ústavy země, která mu umožňuje kandidovat na další dvě šestiletá období, což mu dává šanci zůstat u moci do roku 2036, kdy mu bude 86 let. Ruský vůdce řídí zemí po více než dvě desetiletí a svým nedávným zákrokem proti politickým oponentům a občanské společnosti dal jasně najevo, že existuje jen malý prostor pro nesouhlas. 

Kopie nového zákona byla v pondělí zveřejněna na vládním webu s právními informacemi, které potvrzují, že legislativa, o jejímž úspěchu nebylo nikdy pochyb, byla dokončena. Před novým zákonem by byl Putin povinen odstoupit po svém čtvrtém a současném funkčním období v roce 2024.  

Toyota GR 86 je oficiálně tady 

Otevřít v galerii (5)
Sportovní auto Toyota GR 86.
Sportovní auto Toyota GR 86.Zdroj: Toyota

Nová řada sportovního auta Toyota je konečně tady. Po modelech Supra a GR Yaris přijíždí nová generace GR 86. Značky Toyota a Subaru se nikdy moc netajily tím, že jejich sportovní vozy GT 86 a BRZ jsou dvojčaty. A partnerství na projektu Toybaru pokračuje i v nové generaci. 

Pokud jde o změny, tak vývojáři společnosti Toyota přichází s větším motorem, který nyní obsahuje 2,4 litru namísto předchozích 2,0. Dvaceti procentní nárůst znamená, že GR 86 poskytuje značnou dávku koňských sil. Toyota konkrétní číslo neuvedla, pokud se ale opravdu jedná o dvojče Subaru BRZ, měl by mít sporťák 228 koní. Z nuly na sto to dokáže za 7,4 sekundy, což je o něco pomalejší než předchozí model.  

Design si GR zachovává poměrně stejný, až na více tvarovanou přední část. Standardem pro podvozek RWD jsou osmnácti palcová kola se se čtvercovými hranami. Mezi klíčové změny patří hliníková střecha a vylepšená karoserie.  

Nový model se v Japonsku spustí už letos na podzim. 

To je od nás z Ranního ptáčete pro dnešek vše. Budeme se na vás těšit zase zítra. Do té doby myslete na slova Walta Disneyho: 

“Způsob, jak začít, je přestat mluvit a konat.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze