Top hledané
Výsledky (0)
V exkluzivním rozhovoru Putin odmítl, že by plánoval útok na Litvu nebo Polsko.

Ranní ptáče: Putin údajně útočit na Litvu nebo Polsko nechce. Škola, která zpochybnila gender dítěte, zahanbila stát

Radim Červenka
09. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Carlson a Putin

Během rozhovoru s Tuckerem Carlsonem, který se stal jediným člověkem "mimo Rusko" jenž mluvil s Putinem od roku 2022, odmítl ruský prezident ambice zaútočit na členy NATO. Kauza na americké střední škole, kde její vedení probíralo otázku genderu studentky a hráčky basketbalu, se stala předmětem kritiky tamějšího guvernéra. Lístky na letošní Super Bowl se prodávají v astronomické výši, v přepočtu na koruny vyjdou na statisíce. Vládní poslanci na Slovensku schválili kontroverzní změnu trestního zákona snižující tresty za korupci.

Další invazi Rusko nechystá, alespoň to Putin tvrdí

Ve svém prvním rozhovoru s Američanem od ruské invaze na Ukrajinu před téměř dvěma lety Putin řekl, že západní představitelé si uvědomili, že je nemožné způsobit Rusku strategickou porážku, a musí přemýšlet, co dál. Dále Putin uvedl, že Rusko je připraveno vést dialog. 

Exkluzivní interview s ruským prezidentem vedl americký moderátor večerních talk show Tucker Carlson. Putin v rozhovoru dále tvrdil, že Rusko bude bojovat za své zájmy na Ukrajině až do konce, ale zároveň nemá ambice zaútočit na státy jako je Polsko nebo Litva, uvedla agentura Reuters.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Spor o transgender studentku střední školy je podle guvernéra Utahu ostudou státu

Republikánský guvernér Spencer Cox vyzval Státní školní radu, aby zasáhla proti člence vedení střední školy Nancy Clineové. Za celou událostí je situace, kdy Clineová označila na sociálních sítích studentku a hráčku basketbalu za transgender osobu. Ačkoliv později příspěvek smazala, jelikož dívka není trasngender osobou, svůj postoj obhajovala tím, že je potřeba na podobné případy poukazovat.

Konzervativní politici v USA se snaží rozjet kampaň na vytlačení transgender lidí ze společností. Dívka následně čelila řadě urážek na sociálních sítí a guvernér chování představitelky školy označil za "ostudné pro stát", napsala agentura AP.

Lístky na letošní Super Bowl rekordně podražily, cena se v přepočtu pohybuje ve statisících

Finále profesionální ligy amerického fotbalu NFL, tzv. Super Bowl, letos přišel s výrazným zdražením lístků. V cenách jednotlivých lístků jsou vždy značné rozdíly, ovšem letos se očekává, že Super Bowl bude tím nejdražším v historii s průměrnou cenou vstupenky v hodnotě 8600 amerických dolarů. V přepočtu se jedná o cca 190 tisíc korun.

Ochota amerických fanoušků ze středních zaplatit za lístky se pohybuje kolem ceny 500 až 3000 amerických dolarů. Podle průzkumu agentury Reuters mnozí z nich tvrdí, že odjedou s Las Vegas, kde se letošní Super Bowl bude v neděli v noci konat a kam přijeli s několikadenním předstihem, pokud nepůjde sehnat lístky levněji, než za kolik jsou aktuálně nabízeny.

Otevřít v galerii (1)
Americký fotbal
Americký fotbalZdroj: Pixabay

Ficova vláda na Slovensku změnila trestní zákoník a čelí za to kritice

Poslanci vládních stran na Slovensku schválily změnu trestního zákona včetně zrušení speciální prokuratury. Proti legislativním změnám dlouhodobě protestovala opozice i lidé na početných demonstracích po celé zemi. Kriticky se proti zásahu do právního řádu země vyjádřili i představitelé Evropské unie.

V centru kritiky je snížení trestů za korupci a hospodářskou kriminalitu doprovázené snižování promlčecích lhůt. Kritici tvrdí, že cílem legislativních změn jsou snahy pomoci stíhaným lidem napojeným na strany vládní koalice. Prezidentka Zuzana Čaputová je připravena zákon vetovat, ovšem vládní strany mají dostatek poslanců na to, aby prezidentské veto zlomily, uvedla ČTK.

Zdroje: reuters.com, apnews.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze