Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Putin usiloval o výhru Trumpa. Filipíny se znovu uzavírají. Sabotážní doplněk pro Zoom

Lukáš Bilinec
17. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Vladimir Putin a Donald Trump při společném jednání

Podle amerických zpravodajských služeb existují důkazy, které dokládají snahu ruského prezidenta Vladimira Putina o vítězství Donalda Trumpa v loňských prezidentských volbách. Neúspěšná je také snaha filipínské vlády o zmírnění koronavirové epidemie v zemi. A věděli jste, že existuje nástroj pro sabotování internetových hovorů?

Rusko se údajně snažilo o vítězství Donalda Trumpa

Otevřít v galerii (5)
Milovník zvířat Vladimir Putin
Milovník zvířat Vladimir PutinZdroj: Profimedia.cz

Zpravodajské služby tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin pravděpodobné povolil pokusy ovlivnit loňské americké prezidentské volby ve prospěch bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Podle Američanů Moskva šířila zavádějící nebo nepodložená obvinění na adresu prezidentského kandidáta (a aktuálního amerického prezidenta) Joe Bidena. Rusko obvinění z volebních zásahů opakované popírá. Patnáctistránková zpráva, kterou zveřejnil Úřad ředitele národní zpravodajské služby, poukazuje na "vlivové operace, prosazované Ruskem i Íránem". Existují prý důkazy pro to, že jednotlivci, napojení na Rusko, rozšířili před volbami v listopadu 2020 nepodložená tvrzení o prezidentu Bidenovi. Dezinformační kampaň se navíc snažila podkopat důvěru lidí v širší volební proces. Ve zprávě se také uvádí, že někteří lidé, napojení na ruské zpravodajské služby, rozesílali anti-bidenovské příběhy do médií, vysokým úředníkům a spojencům Trumpa. Biden i přes očerňování triumfoval v prezidentské volbě a od 20. ledna tohoto roku je 46. americkým prezidentem. 

V Brně začínají práce na tramvajovém tunelu

Otevřít v galerii (5)
Moravská metropole Brno
Moravská metropole BrnoZdroj: Pixabay/ LNLNLN

Od dubna by měla začít ražba brněnského tunelu Žabovřesky, kterým budou jezdit tramvaje pod Wilsonovým lesem. Pro ražbu tunelu jsou nezbytně nutné odstřely skály, které by měly probíhat po celý rok, včetně dnů pracovního klidu. Brňané se budou muset připravit celkem na stovky odstřelů, jejichž přesný počet zatím nelze určit, jelikož se mohou měnit podmínky skalního masivu. K bezproblémovému průběhu odstřelů bude nutná součinnost všech lidí, kteří oblastí projíždějí, procházejí, nebo v ní žijí. Samotný odstřel trvá jen pár vteřin, ale vyžaduje detailní přípravu a ve výsledku bude vždy pro řidiče znamenat zhruba hodinovou uzavírku. Po tuto dobu bude nutné zvolit objízdnou trasu, na které se možná budou tvořit kolony. Předpokládané jsou i celovíkendové výluky a případná další omezení v době letních prázdnin s ohledem na intenzitu provozu. Více informací a orientační rozpis odstřelů najdou Brňané na webu Kopemezabrno.cz.

Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá
Luxusní byt s výhledem na Pražský hrad, Malá, Praha 1

Filipíny se uzavírají před světem

Otevřít v galerii (5)
Filipínské hlavní město Manila
Filipínské hlavní město ManilaZdroj: Pixabay/ dylanagonzales2011

Ani ostrovnímu státu v jihovýchodní Asii se nevyhnula světová pandemie koronaviru. Filipíny se rozkládají na více než 7 a půl tisících ostrovech v západním Tichém oceánu. I přes fakt, že s žádným státem nemají pozemní hranici, udeřila u nich koronavirová epidemie naplno. Úřady oznámily přísné omezení pro zahraniční turisty a ministr zdravotnictví zároveň uvedl, že nevylučuje tvrdý lockdown na Filipínách, pokud bude počet infikovaných nákazou COVID-19 i nadále růst. Za poslední čtyři dny tu přibylo více než 20 tisíc nových případů a vláda čelí sílící kritice veřejnosti. Už vloni koronavirus Filipíny citelně zasáhl. Země zažila nejhlubší propad ekonomiky v rámci jihovýchodní Asie. Pokles činil skoro 10 procent. V zemi jsou již dlouhou dobu zavřené školy. Od začátku pandemie se tu nakazilo koronavirem více než 630 tisíc obyvatel a 12 848 z nich nemoci podlehlo.

Vznikl nástroj pro sabotování meetingů na Zoomu

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace hovoru zvířat přes notebook
Vizualizace hovoru zvířat přes notebookZdroj: Pixabay/ Brian_Cragun

V době koronavirové pandemie se velká část schůzek přesunula do online prostoru. Jednou z firem, která na aktuální světové situaci nejvíce vydělala, je Zoom. Třeba vloni v dubnu ji využívalo více než 300 milionů lidí denně. Její celosvětová popularita je obrovská a není proto divu, že vzniká i mnoho zajímavých aplikací a rozšíření pro tuto službu. Jednu z nich představil umělec a pedagog Sam Lavigne. Ten vytvořil aplikaci s názvem Zoom Escaper, která (jak již její název napovídá) slouží k ukončování nepříjemných hovorů. Doplněk nabízí různé zvuky - třeba rozrušené dítě, plačící muž, či efekty simulující ozvěnu nebo špatné připojení k internetu.

"Umožňuje vám sabotovat zvukový stream. Vaše přítomnost bude pro ostatní nesnesitelná,"

píše se na webu aplikace, která si jistě najde své uživatele. Těm stačí nainstalovat bezplatný zvukový software a povolit mikrofon. To je vše, doplněk již udělá vše ostatní za vás. 

IKEA představila "klíčovou lampu"

Otevřít v galerii (5)
 Ikea Art Experience Collection
Ikea Art Experience CollectionZdroj: IKEA

Japonské designové studio Gelthop vytvořilo pro obchodní dům IKEA lampu, která má tvar ikonického imbusového klíče. Ten jistě znají všichni, kteří někdy sestavovali nějaký nábytek od této firmy. Velmi zajímavá designová lampa navíc odkazuje na plochý nábytek společnosti. Je součástí desetidílné kolekce domácích potřeb, vytvořených ve spolupráci s pěti různými umělci a designéry (Sabine Marcelis, Gelthop, Stefan Marks, Humans Since 1982 a Daniel Arsham). Najdeme v ní kousky od hodin, zpochybňujících relativitu času, až po drony ve vyobrazení motýlů. Propracované kousky stírají hranici mezi uměním a funkčním designem.

"Tradiční myšlenka, že umění je špičkové a design je součástí masové kultury, již není relevantní. Vzájemně se skvěle doplňují a fungují spolu fantasticky - právě tehdy se děje to kouzlo,"

uvedl kreativní šéf IKEA, Henrik Most. Produktová řada Ikea Art Experience Collection není jedinou novinkou z dílny nábytkářského řetězce. Po zrušení legendárního tištěného katalogu si nabídku produktů nyní můžete pustit v audio verzi. 

To je od nás pro tuto chvíli vše. Přejeme vám den plný radosti. Už indický mystik Osho říkal, že:

"Člověk bez smíchu je jako strom bez květu."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze