Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: R. Kelly odsouzen na 30 let. Filipíny mají nového prezidenta.

Barbora Večeřová
30. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
R. Kelly by si měl jít odsedět třicetiletý trest

Legendární zpěvák známý pod přezdívkou R. Kelly soud poslal na 30 let za mříže. Na KVIFF se letos poprvé představí stejný počet filmů jako před pandemií. Na premiéru kterého filmu se můžeme těšit a jak podle uměleckého ředitele festivalu pandemie ovlivnila filmovou produkci? 

R. Kelly odsouzen na 30 let 

Americký zpěvák byl odsouzen na 30 let ve vězení za sexuální obtěžování žen a dětí. Legenda R&B byl obviněn minulé září v New Yorku, soud nyní rozhodl o jeho vině. Zpěvákův právník se nechal slyšet, že se proti rozsudku odvolá, požaduje prý snížení trestu na 10 let, což je minimální sazba při takovém obvinění.

 

Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82
Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82, Praha 7

Putin se vyjádřil ke vstupu Švédska a Finska do NATO 

Podle ruského prezidenta si ze vstupu severských zemí do Severoatlantické aliance nic nedělá. Na nasazení vojenských jednotek aliance do těchto zemí ale odpoví. 

"Není nic, co by nás mohlo na členství Finska a Švédska v NATO znepokojit. Pokud chtějí, tak prosím. Pokud budou v těchto zemích nasazeny vojenské jednotky a infrastruktura, budeme muset zrcadlově odpovědět a utvořit stejnou hrozbu, jaká z těchto území hrozí nám," 

řekl putin na konferenci v rámci summitu. 

Dodal také, že cílem západních zemí není dobro Ukrajiny ani jejích obyvatel. 

 

Návrhy opozice týkající se přidávání peněz vláda odmítla 

Opoziční ANO navrhlo zvýšení celkové částky rodičovského příspěvku o celou jednu třetinu, zároveň ANO představilo také jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši 6 tisíc korun. Návrh ohledně přidání peněz označila za nezodpovědný pro rozpočet, tudíž je vláda odmítla. 

 

Festival v Karlových Varech představí 170 filmů

Nejočekávanější filmová událost roku je za dveřmi. Na mezinárodním filmovém festivalu se letos představí 170 snímků, což je zhruba podobný počet jako před pandemií. Pandemie se na filmovém průmyslu podepsala, prý ale trochu jinak, než si mnozí myslí. 

"Na programu je celkem asi 170 celovečerních a krátkometrážních hraných a dokumentárních filmů. Je to číslo, které se příliš neliší od toho loňského. Samozřejmě po těch dvou zvláštních pandemických letech se dalo těžko předpokládat, zda těch filmů bude přihlášených více či méně. Nás potěšilo, že filmů neubylo, spíš naopak. Přibylo filmů natočených s nízkými rozpočty. Zřejmě tak tvůrci, jejichž kreativita nepolevila ani během pandemie, reagovali na nemožnost velkých štábů a zařídili se tak, aby jejich filmy mohly vzniknout ve velmi omezeném počtu členů štábu," 

vysvětlil umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Festival letos nabídne více komediálních snímků, chybět nebude ani drama, ve Varech svou premiéru zažije například film Kuciak – vražda novináře.

Otevřít v galerii (3)
Na motivy vraždy slovenskéhoo novináře se natočil film
Na motivy vraždy slovenskéhoo novináře se natočil filmZdroj: Profimedia

Soud zprostil exprimátora viny v kauze Opencard 

Soud včera pravomocně zprostil viny poslance a bývalého primátora hlavního města Bohuslava Sobotku. Svoboda byl poslední z obžalovaným, který nebyl osvobozen, a to kvůli své poslanecké imunitě. Podle obžaloby mělo v roce 2012 dojít ke zvýhodnění firmy, která vlastnila práva k Opencard. Nyní ale vrchní soud v Praze dospěl k závěru, že nešlo o trestný čin. 

Otevřít v galerii (3)
Bohuslav Svoboda zproštěn viny v kauze z roku 2012
Bohuslav Svoboda zproštěn viny v kauze z roku 2012Zdroj: Profimedia

Filipíny mají nového prezidenta 

Ferdinand Marcos mladší sloužil prezidentskou přísahu na ceremonii v Manile a nahradil tak odcházejícího vůdce Rodriga Duerteho. Jeho inaugurace znamená návrat pro jednu politickou dynastii, která byla svržena po lidovém povstání v roce 1986. Zajímavé je, že dcera současného prezidenta složila přísahu jako viceprezidentka. Jmenování a celá ceremonie proběhla v tamním Národním muzeu. Proti výsledkům voleb probíhaly v zemi rozsáhlé protesty, nastupující prezident je totiž synem diktátora. 

Otevřít v galerii (3)
Prooti novému prezidentovi probíhaly v zemi rozsáhlé protesty
Prooti novému prezidentovi probíhaly v zemi rozsáhlé protestyZdroj: Profimedia

Zdroje: bbc.com, ČTK, denik.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze