Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Hlavně, když stihne koukat na Olympiádu.

Ranní ptáče: Reality show The Kardashians je zpět! Mia Farrowová sfoukne 77 svíček! Hyundai a Kia vzkazuje, parkujte radši venku!

Lenka Ciznerová
09. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Nová reality show Kardashians

Co premiér, to boj o přežití. Ukrajina je tak půl na půl. Rusko všechny uklidňuje, nikdo mu ale vlastně nevěří. Z hlavního města Kanady zmizely kamiony, aby pro změnu zablokovaly hraniční přechody s Amerikou. Češi objevili levný benzín v Polsku. V Americe možná začnou hořet sama od sebe auta. A pak tady máme, díky Ester Ledecké, kdybyste to ještě někdo nevěděl, první zlato z Olympiády. Snad nebude poslední. Proto je tady Ranní ptáče, a vy se hezky usaďte, dneska je to pestré.

Vláda oznámila letošní rozpočet

Ministerstvo financí navrhlo na letošní rok státní rozpočet se schodkem 280 miliard korun. Ve výdajích současná vláda našla úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň dodatečné příjmy rozpočtu 62,2 miliardy korun by měla vláda částečně využít na letošní mimořádné zvýšení důchodů, zvýšení příspěvku na bydlení v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele. Opozice už ho kritizuje a analytici tvrdí, že jde o mírnější hospodaření. No a nám všem ostatním je jasné, že si budeme muset začít utahovat opasky. Návrhem se bude dnes zabývat tripartita a následně vláda.

Australský premiér se omluvil za obtěžování v jeho úřadě

Australský premiér Scott Morrison se v úterý omluvil Brittany Higginsové, která loni zveřejnila podrobnosti o svém údajném znásilnění. Ta jeho projev sledovala z veřejné galerie, aby viděla, jak všichni straničtí vůdci slíbili změnu. Připojily se k ní totiž desítky zaměstnanců, kteří si stěžovali na šikanu, obtěžování a sexuální harašení. Omluva znamenala pro Morrisona dost trnitý začátek volebního roku a přišla v době, kdy se demonstranti proti očkování shromáždili před parlamentem a jeho konzervativní strana čelila sporům kvůli zákonu o náboženské svobodě. Připsal si však body tím, když v pondělí vláda oznámila, že Austrálie otevře své hranice pro mezinárodní cestování 21. února, po dvou letech, na podporu podnikání a cestovního ruchu. Volby čekají Austrálii už letos v květnu.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

 

Kazachstán chce znevýhodnit těžbu krypta

Kazachstán v současné době patří mezi největší producenty nově vytěžených bitcoinů na světě. Jedna z největších těžebních velmocí na světě chce regulovat ceny vstupů pro těžaře. Tamní vláda představila třístupňový návrh navržený tak, aby těžaři kryptoměn platili mnohem více za provoz svého vybavení v této zemi. Zatímco Čína těžbu kryptoměn zakázala, Kazachstán by mohl těžaře vyhnat ze země ekonomicky, nebo je zahnat do šedé zóny. Navrhované znevýhodnění by těžbu bitcoinu v zemi několikanásobně prodražilo, což může být pro těžaře překážkou.

 

Mia Farrowová sfoukne 77 svíček!

Otevřít v galerii (3)
Mia Farrowová
Mia FarrowováZdroj: Profimedia

Herečka Mia Farrowová, rodným jménem Maria de Lourdes Villiers Farrow, je americká herečka, zpěvačka a bývalá modelka, která ve svém životě hrála přibližně ve 45 filmech. Jedním z těch prvních, ve kterém zazářila, byl Rosemary má děťátko. Mia se narodila 9. února 1945, pochází z umělecké rodiny a dnes slaví své 77. narozeniny. Vypadá pořád báječně, co?

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

 

Hyundai a Kia vzkazují, parkujte radši venku!

Jihokorejské automobilky Hyundai a Kia v úterý doporučily majitelům 484 000 amerických vozidel, aby kvůli riziku požáru parkovali venku a daleko od ostatních vozidel a domů, i když jsou vozidla vypnutá. A to dokud nebudou dokončeny nové svolávací opravy. Prodejci pak nainstalují novou pojistku pro obvodovou desku, aby se vyřešila rizika požáru. Nové svolávací akce se týkají některých vozidel Kia Sportage 2014-2016, Kia K900 a 2016-2018 Hyundai Santa Fe. Majitelé by měli parkovat vozidla venku a mimo ostatní vozidla nebo stavby, i když jsou vozidla vypnutá.

 

Britský premiér bojuje o záchranu

Otevřít v galerii (3)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia

Britský premiér Boris Johnson, který bojuje o své politické přežití, včera obměnil některé ministry ve své administrativě, aby se pokusil uklidnit své zákonodárce rozhněvané řadou skandálů a pokusil se znovu upevnit svoji pozici.

"Bylo to o provedení změn jak ve fungování čísla 10, tak změn k posílení tohoto vztahu mezi kabinetem, parlamentem a číslem 10. Myslím, že to je to, co se snažíme zajistit,"

řekl jeho mluvčí novinářům. Johnson minulý týden slíbil svým zákonodárcům, že otřese chodem ve své kanceláři číslo 10. Čtyři z jeho nejbližších spolupracovníků ve čtvrtek rezignovali. Několik konzervativních zákonodárců i vůdců opozice požadovalo, aby Johnson rezignoval. Opozice ho viní z klamání parlamentu, což on sám odmítl.

TikTok testuje omezení obsahu podle věku

Společnost TikTok, která v posledních letech explodovala v popularitě mezi dospívajícími, uvedla, že provádí malý test, jak lze omezit obsah určený pro dospělé u účtů patřících mladším uživatelům, a to buď uživatelem, nebo jeho rodiči a opatrovníky. Společnost vlastněná čínským technologickým titánem ByteDance uvedla, že čerpá z typů standardů pro hodnocení obsahu, které se již používají pro filmy a hry. Uvedla, že testuje způsob, jakým mohou tvůrci v aplikaci určit, zda chtějí, aby jejich obsah vidělo pouze starší publikum. TikTok v poslední době čelil právě kritice z nevhodného obsahu, který byl přístupný i dětem.

Reality show The Kardashians je zpět!

Otevřít v galerii (3)
Nová reality show Kardashians
Nová reality show KardashiansZdroj: Profimedia

Už to bude skoro dva roky, kdy celebrita Kim Kardashianová oznámila, že po čtrnácti letech skončí rodinná reality show Keeping Up with the Kardashians. Podle tehdejších zdrojů za to mohl především její manžel, raper Kanye West, který se rozhodl kandidovat na prezidenta USA. Jenže teď je tady nová serie reality show The Kardashians! Kim je rozvedená, Kourtney je zasnoubená , Kylie právě porodila dítě, Kendall se na veřejnosti políbila se svým přítelem. Holky tak po delší pauze opět pustí kamery do svých domácností a začnou divákům servírovat všechny slasti i strasti života. Streamovací společnosti Hulu ji začne vysílat už 14. dubna.

A na závěr dnešní denní porce zpráv si v paměti oživme slova britského muzikanta, zpěváka a skladatele Freddieho Mercuryho:

„Show musí pokračovat!“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze