Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Rekord Beyoncé na Grammy. Vakcína AstraZeneca má stopku v další zemi. Conor McGregor slaví

Lukáš Bilinec
15. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Beyoncé na předávání cen Grammy 2021

Americká zpěvačka Beyoncé je nejúspěšnější umělkyní historie, co se týče počtu získaných cen Grammy. Rekord slaví i kryptoměna Bitcoin, která stále stoupá k výšinám. A pokud podnikáte v gastru, neměli byste dnes zmeškat poslední termín pro žádost o kompenzace!

Bitcoin se drží na svých maximech

Otevřít v galerii (5)
Ilustrační mince kryptoměny Bitcoin
Ilustrační mince kryptoměny BitcoinZdroj: Pixabay.com/MichaelWuensch

Ti, kteří drží určitou hodnotu kryptoměny Bitcoin už delší dobu si mohou stále mnout ruce. Nejznámější digitální měna světa v roce 2021 neustále zvyšuje svou hodnotu. Letos je to už 13 let od roku, kdy ji popsal a vytvořil člověk či skupina lidí, vystupující pod jménem Satoshi Nakamoto. Bitcoin rostl již vloni, ale opravdovou celospolečenskou pozornost a strmý růst mu zajistil až Elon Musk a jeho automobilka Tesla, kteří provedli obří nákup a sám 2. nejbohatší muž světa několikrát zopakoval, že je lepší držet Bitcoin než světové měny. 

"Investice institucionálních investorů a korporací rostou. To je základ financování bitcoinů. Stává se aktivem, které investoři již nemohou ignorovat,"

řekl o víkendu Masafumi Yamamoto, hlavní měnový stratég Mizuho Securities. Co stojí za další pokořenou hranicí, tentokrát 60 tisíc dolarů (rekord padl v sobotu, 61 781 amerických dolarů /více než 1,35 milionu českých korun/)? Nárůstu kryptoměny pomohlo zvýšení ochoty investovat a riskovat na finančních trzích po oznámení stimulačního balíčku ve výši 1,9 bilionu dolarů, který podepsal americký prezident Joe Biden. Ten se zároveň zavázal ke zrychlení očkování. 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Poslední den pro dotace z programu COVID gastro

Otevřít v galerii (5)
Prázdná restaurace
Prázdná restauraceZdroj: Unsplash.com/kaziiparkour

Pondělí 15. března je posledním dnem, kdy mají gastro podnikatelé možnost podat žádost o dotaci. Nárok na podporu z programu COVID gastro uzavřené provozovny mají ti podnikatelé, kteří byli zasaženi opatřeními, přijatými v souvislostí s pandemií koronaviru. Deadline je do dnešních 16 hodin. Původní termín 1. března byl prodloužen o čtrnáct dnů v návaznosti na zvýšení finančního limitu z veřejné podpory, stanoveného Evropskou komisí. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo možnost registrací o kompenzace již 18. ledna. 

Nizozemsko pozastavilo očkování vakcínou AstraZeneca

Otevřít v galerii (5)
Hlavní město Nizozemska, Amsterdam
Hlavní město Nizozemska, AmsterdamZdroj: Unsplash.com/adrienolichon

Země ze severozápadní Evropy se připojuje ke státům, které pozastavily využití vakcíny proti nemoci COVID-19 od farmaceutické společnosti AstraZeneca. V souvislosti s použitím této vakcíny jsou po celé Evropě hlášena podezřelá úmrtí. Britská společnost však uvádí, že dosud nenašla vztah mezi očkováním a tvorbou krevních sraženin, které mohou za velké množství těchto nečekaných úmrtí. Jedno takové prošetřují v těchto dnech i v sousedním Slovensku, kde po očkování touto vakcínou zemřela osmatřicetiletá učitelka. Pozastavit očkování vakcínou AstraZeneca doporučili také experti v Irsku. Nizozemsko zažívá bouřlivé dny a napětí v zemi před parlamentními volbami stále roste. Víkendová demonstrace proti koronavirovým opatřením byla tvrdě rozehnána za použití vodních děl. 

63. ročník Grammy Awards ovládly ženy

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Beyoncé
Americká zpěvačka BeyoncéZdroj: Profimedia.cz

Letošní předávání nejprestižnějších hudebních cen Grammy bylo odlišné. Probíhalo za přísných bezpečnostních pravidel a úplně bez diváků. Mezi oceněnými převládaly ženy. Svou již osmadvacátou sošku Grammy si odnesla zpěvačka Beyoncé, která se tak stala nejúspěšnější umělkyní historie. 

"Díky! Je to pro mě velká čest. Chci inspirovat všechny černošské umělce, dodat jim inspiraci a sílu. Je to magický večer, ještě jednou vám děkuji,"

okomentovala svůj zápis do hudební historie devětatřicetiletá rodačka z Houstonu. 

Kromě ní si ceny z galavečeru odnesli také Billie Eilish, Harry Styles, nebo Taylor Swift. Americká popová a country zpěvačka získala prestižní cenu za album roku. To získala její deska Folklore, která byla v roce 2020 také nejprodávanější hudební deskou.

Conor McGregor navýšil svůj majetek na více než 6 miliard

Otevřít v galerii (5)
Irský MMA zápasník Conor McGregor
Irský MMA zápasník Conor McGregorZdroj: Profimedia.cz

I když se irskému MMA zápasníkovi v oktagonu příliš nedaří a ze svých posledních 3 zápasů hned dva prohrál, má důvod k úsměvu. Už před několika dny se objevila zpráva, že se Conor rozhodl prodat většinový podíl ve společnosti Eire Born Spirits (EBS), která stojí za irskou whiskey Proper No. Twelve. Ta se vyrábí z irské pramenité vody a nejlepšího zrna a prochází trojnásobnou destilací v měděných sudech. Chuť s převahou medu a ovocných tónů a vůni vanilky si zamilovaly tisíce zákazníků po celém světě a v kombinaci s marketingem od nejpopulárnějšího MMA zápasníka všech dob její hodnota neustále roste. Podíl 51 % nyní koupila mexická společnost Becle a údajně za něj zaplatila přibližně 155 milionů amerických dolarů (zhruba 3,4 miliardy českých korun). Celková hodnota majetku irské sportovní hvězdy se tak měla více než zdvojnásobit a nyní dosahovat v přepočtu částky více než 6,5 miliardy korun. Conorovi je navíc teprve 32 let a je tak možné, že si na pořádný balík přijde ještě v MMA oktagonu nebo boxerském ringu. Na trénink a zápasení teď možná bude mít po prodeji většinového podílu více času. 

To je od nás pro pondělní ráno vše. Přejeme vám, ať máte po celý den dobrou náladu. Už francouzský spisovatel François Guizot věděl, že:

"Svět patří optimistům, pesimisté jsou sotva diváky."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze