Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Rekordní sázení na MS. Čísla účtů už nebudou potřeba. Kanada zakáže všechny zbraně.

Barbora Večeřová
31. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kanadský premiér Justin Trudeau.

To, že jsou Češi hokejovým národem, ukazují i letošní rekordní sázky, které zaznamenaly sázkové kanceláře. Podařilo se dokonce překonat i dosavadní rekord z roku 2019. Evropská komise se shodla na tom, že zakáže velkou většinu ruské ropy. Mělo by to pomoct odříznout Rusko od významného zdroje financování. A pokud budete chtít od příštího roku někomu poslat peníze, číslo účtu už nebudete potřebovat…

Kanada představila zmrazení vlastnictví zbraní 

Kanada chystá úplný zákaz nákupu a prodeje všech ručních zbraní. Informoval o tom kanadský premiér Justin Trudeau. Jeho vláda navrhuje nový zákon, který by zmrazil soukromé vlastnictví všech stelných zbraní s krátkou hlavní. Legislativa by vlastnictví těchto zbraní přímo nezakázala, jejich nákup by byl ale nezákonný. Tento návrh přichází několik dnů poté, co při smrtelné střelbě na základní škole v americkém Texasu přišlo o život 21 lidí, z toho velká většina dětí. 

„Kromě používání střelných zbraní pro sportovní střelbu a lov neexistuje žádný důvod, proč by někdo v Kanadě měl potřebovat zbraně ve svém každodenním životě. Vzhledem k tomu, že jsme svědky toho, ze násilí ze zbraní stále narůstá, je naší povinností pokračovat v akci,"

řekl premiér Trudeau novinářům.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

 

Sázky na hokejovém MS dosáhly rekordních dvou miliard 

Sázkaři měli o právě skončené mistrovství světa rekordní zájem a podařilo se jim překonat rekord z roku 2019. Objem sázek se dostal nad dvě miliardy, před třemi lety to bylo 1,8 miliardy. Na mistrovství se letos dařilo favoritům, to bylo důvodem, proč sázkové kanceláře prohrávaly. Důvodem zvýšeného zájmu byl i úspěch českého národního týmu. 

„Mistrovství překonalo rekordní hodnoty minulých šampionátů. bylo to hodně kvůli českému národnímu týmu, který byl ve hře do posledního dne, a vzhledem k účasti hvězd z NHL si fanoušci zápasy nenechali ujít. Sledovanost sportu a sázky jsou spojené nádoby,"

uvedla společnosti Tipsport.

 

PPF zrušila spojení Air Bank a Monety 

Skupina PPF oznámila, že nakonec nedojde k uzavření dohody mezi bankovní částí PPF, kam spadá Air Bank, s Monetou Money Bank, jak bylo původně domluveno od května minulého roku. Důvodem jsou nové skutečnosti, které dohodu mění. Jde například o nestabilní světovou situaci nebo nový požadavek ČNB na výši kapitálové rezervy. Spojením obou subjektů měla vzniknout třetí největší banka v Česku. 

Otevřít v galerii (2)
Air Bank se s Monetou Money Bank nespojí.
Air Bank se s Monetou Money Bank nespojí. Zdroj: Profimedia

Evropská unie zakáže většinu ruské ropy 

Lídři Evropské unie se shodli na plánu blokovat více než dvě třetiny dovozu ruské ropy. Toto rozhodnutí je kompromisem, který prozatím neovlivní potrubní ropu, poté, co se Maďarsko postavilo proti návrhu. Podle šéfa Evropské rady znamená toto rozhodnutí odříznutí obrovského zdroje financování ruské invaze. Rozhodnuto bylo v rámci šestého balíčku sankcí schváleného na summitu v Bruselu, na kterém se muselo shodnout všech 27 zemí. 

 

České banky chystají propojení čísel účtů s čísly mobilu 

Od příštího roku nebude nutné znát číslo účtu příjemce, pouze číslo jeho mobilního telefonu. Novinku chystá Česká bankovní asociace společně s Českou národní bankou. Tyto platby na kontakt by měly zjednodušit transakce mezi lidmi. V internetovém bankovnictví bude stačit v internetovém či mobilním bankovnictví zadat mobilní číslo příjemce platby. 

„Podobné služby již fungují v zahraničí, kde jsme se inspirovali – například v USA, Lotyšsku nebo na Slovensku. Předpokládáme, že službu budeme moci spustit od nového roku, pokud testování neodhalí nečekané komplikace a budou připraveny i jednotlivé banky, které se v současné době na projektu podílejí. Začínáme s mobilními čísly, ale do budoucna by se systém mohl rozšířit i o další možné kontakty pro párování s číslem účtu jako například o emailové adresy,“ 

uvedl člen bankovní rady ČNB Oldřich Dědek, který dohlíží na sekci řízení rizik a podpory obchodů, jež projekt na straně ČNB řídí.

Otevřít v galerii (2)
Česká národní banka představí novinku při platbách.
Česká národní banka představí novinku při platbách. Zdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, cnb.cz, bbc.com, novinky.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze