Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Restaurace na protest otevírají. Omar Sy dobývá Netflix. Tesla žaluje zaměstnance

Sabina Štaubertová
23. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Francouzský herec Omar Sy

Už bylo dost vládních opatření! Zoufalí provozovatelé restaurací dnes na protest otevřou své provozovny. Podněcovat povstání se nevyplatí, ani když jste prezident Spojených států amerických. Neuvěřitelný příběh psa, který je věrný parťák v nemoci i ve zdraví. A tušíte, který francouzský seriál dobývá americký Netflix? Nejen to vám přináší dnešní ranní ptáče. 

Protesty proti vládním opatřením 

Otevřít v galerii (5)
Číšník v kavárně s maskou
Číšník v kavárně s maskouZdroj: Pixabay.com/pasja1000

Vládní opatření související s bojem proti epidemii koronaviru přetrvávají již od loňského jara. Kromě omezení shromažďování lidí na veřejných místech nebo uzavření škol se omezení týká také majitelů restaurací, kteří fungují v omezeném provozu. A právě kvůli uzavření restaurací vznikla iniciativa Chcípl PES, jako výzva podnikatelů z oboru gastronomie. Snaží se poukázat na nesmyslnost vládních opatření. Kromě hromadných protestů, které se konaly na Staroměstském náměstí již v průběhu ledna, dnes iniciátoři otevírají své provozovny. Podle Jakuba Olberta, který je majitelem pražské restaurace Šeberák, není cílem protestu vydělat, ale přežít. Účast na dnešní akci ohlásily restaurace z Prahy, Teplic, Ústí nad Labem, Brna, Kladna nebo Jihlavska. 

“Nejde už jen o naše podnikání, jde o přežití,”

uvádějí iniciátoři organizace Chcípl PES D. Biksadský, J. Janeček a J. Olbert na svých webových stránkách. 

Impeachment Donalda Trumpa má začít příští měsíc

Otevřít v galerii (5)
Americký prezident Donald Trump v jeho kampani v Miami
Americký prezident Donald Trump v jeho kampani v MiamiZdroj: Profimedia.cz

Senát Spojených států amerických bude příští měsíc pokračovat v procesu obžaloby bývalého prezidenta Donalda Trumpa na základě obvinění z podněcování povstání. Donald Trump je historický prvním prezidentem, který čelí obvinění během svého funkčního období hned dvakrát. Na základě událostí v Kapitolu, které se odehrály 6. ledna 2021, demokraté obviňují bývalého prezidenta z podněcování vzpoury a násilí, při kterém zahynulo pět lidí. Trumpovo druhé řízení začne téměř přesně rok poté, kdy ho Senát osvobodil z obvinění ze zneužití pravomocí a maření Kongresu. 

Tesla žaluje bývalého zaměstnance z krádeže softwarového kódu 

Otevřít v galerii (5)
Tesla nabíjecí stanice
Tesla nabíjecí staniceZdroj: Pixabay.com/Blomst

Společnost Tesla, Inc. žaluje bývalého zaměstnance a softwarového inženýra Alexe Khatilova za krádež obchodního tajemství a porušení smlouvy. Společnost ve stížnosti obviňuje Khatilova, že odcizil kód a soubory z softwarového systému, který Tesla, Inc. vyvinula k automatizaci řady obchodních procesů při výrobě a prodeji svých automobilů. Současně uvádí, že bývalý zaměstnanec začal téměř okamžitě po svém nástupu nahrávat soubory a skripty na svůj účet Dropbox a konfrontovala ho s údajnou krádeží. Khatilov pro New York Post uvedl, že softwarové soubory skončily v jeho Dropboxu omylem a nevěděl, že ho Tesla, Inc. žaluje, dokud si o záležitosti nepřečetl v novinách. Nejedná se o první případ, kdy Tesla, Inc. obvinila bývalé zaměstnance z krádeže. 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Pes čekal šest dní před nemocnicí na svého majitele

Otevřít v galerii (5)
Pes čeká na svého pána
Pes čeká na svého pánaZdroj: Pixabay.com/PicsbyFran

Není klišé, že pes je nejlepší přítel člověka, tihle čtyřnozí mazlíčci nám to neustále dokazují. Jeden takový příběh se odehrál v nemocnici na severovýchodě Turecka. Pacient Cemal Senturk byl převezen sanitkou do nemocnice Medical Park Hospital v Trabzonu, jeho věrný pes Boncuk utekl z domu a následoval svého nemocného majitele do nemocnice, kde ho každý den netrpělivě vyhlížel.

“Jeho pes Boncuk ho sledoval až k bráně nemocnice a šest dní odmítal odejít, dokud nebyl propuštěn,”

uvedl Murat Ercan, ředitel mezinárodního centra pacientů ve svém prohlášení. Personál nemocnice informoval Senturkovu rodinu o místě pobytu jeho psího přítele, která ho odvedla domů, avšak pes stále utíkal k nemocnici za svým pánem.

Lupin jako jednička na Netflixu

Otevřít v galerii (5)
Francouzský herec Omar Sy
Francouzský herec Omar SyZdroj: Profimedia.com

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin (Omar Sy) se vyhoupl mezi špičku nejpopulárnějších seriálů na platformě Netflix jen několik týdnů po jeho uvedení. Jedná se o první francouzskou sérii, která se dostala na seznam 10 nejlepších seriálů na americkém Netflixu. Svým streamem v 70 milionech domácnostech snímek překonává i populární The Queen's Gambit (62 milionů streamů) nebo Bridgerton (63 milionů streamů).

To je od nás pro dnešek vše. Ať už dnešní den budete trávit jakkoliv, přejeme vám pohodovou sobotu, a jak řekl slavný básník William Shakespeare: 

„Zábava a činnost dělají hodiny krátkými.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze