Top hledané
Výsledky (0)
Christopher Nolan proslul trilogií o superhrdinovi Batmanovi či filmy Memento, Dokonalý trik, Počátek a Tenet

Ranní ptáče: Režisér filmu Oppenheimer se má dočkat Řádu britského impéria. Kampaň na místní turecké volby provází dezinformace

Radek Polák
29. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hvězdný pár na procházce v Benátkách

Mezi držitele Řádu britského impéria se má zařadit americko-britský režisér Christopher Nolan a jeho žena, producentka Emma Thomasová. Ti naposledy oslnili snímkem Oppenheimer, který dosáhl na několik Oscarů. Víkendové turecké místní volby provází strach z dezinformací. Objevily se už první takové případy, které ukazují spojení s technologiemi umělé inteligence.

Nolan a Thomasová dostanou Řád britského impéria

Americko-britský režisér Christopher Nolan a jeho žena, producentka Emma Thomasová dostanou Řád britského impéria. Jejich jména se objevila na seznamu doporučení britské vlády mezi britskými politickými osobnostmi i významnými podnikateli.

Nolan letos se tříhodinovým životopisným filmem Oppenheimer o vynálezci atomové bomby poprvé prolomil sérii nominací na Oscara, cenu americké Akademie filmových umění a věd, a za snímek dostal hned dva - za nejlepší film a nejlepší režii. Zlatou sošku s ním na pódiu v Los Angeles přebírala Thomasová, která se svým mužem spolupracuje už od konce 90. let. Režisér později proslul mimo jiné i trilogií o superhrdinovi Batmanovi, kterého ztvárnil Christian Bale.

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

Obavy z dezinformací AI vrhají stín na turecké místní volby

Ruku v ruce s tím, jak se v Turecku blíží místní volby, které jsou naplánovány na tento víkend, panují obavy z rostoucí hrozby dezinformací a obsahu, který je vytvořený pomocí umělé inteligence. Dělnická strana Turecka například oznámila, že stahuje kandidaturu na starostu bývalého fotbalisty Gokhana Zana v Hatay poté, co na jedné nahrávce údajně diskutoval o úplatcích. Zan později podal trestní oznámení s tvrzením, že byl vystaven „výhrůžkám a vydírání“. Uvedl, že záznam byl vytvořen prostřednictvím AI. Politické skandály kolem „uniklých“ nahrávek nejsou v Turecku žádnou novinkou, upozornila k tomu Al Jazeera.

Otevřít v galerii (1)
Nové technologie dokáží divy
Nové technologie dokáží divyZdroj: Pixabay

Čínská značka Xiaomi uvádí na trh svůj první elektromobil

Populární čínská značka smartphonů Xiaomi ve čtvrtek večer v Pekingu oficiálně představila svůj očekávaný elektromobil – nový sedan Speed ​​Ultra 7 (SU7), jak informovala televize CNN.

Lei Jun, který je jejím zakladatelem a generálním ředitelem, uvedl, že chce, aby první elektrické vozidlo společnosti bylo „nejlépe vypadající, nejsnadněji ovladatelné a nejchytřejší auto“ s cenou pod 70 tisíc amerických dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,65 milionu korun.

Xiaomi chce postavit ‚auto snů‘ srovnatelné s Porsche a Teslou,“

řekl při této příležitosti šéf této technologické značky.

Zakladatel FTX dostal za podvody 25 let

Podnikatel s kryptoměnami Sam Bankman-Fried byl odsouzen na 25 let do vězení za masivní podvod. Výsledkem bylo oklamání stovek tisíc zákazníků služby FTX, kdysi jedné z nejpopulárnějších digitálních platforem na světě. Soudce mu uložil trest ve stejné soudní síni na Manhattanu, kde před čtyřmi měsíci Bankman-Fried vypověděl, že jeho záměrem bylo svými inovativními a altruistickými nápady revolučně změnit rozvíjející se trh s kryptoměnami, nikoli krást. Bankmana-Frieda v minulosti podporovaly některé celebrity, jako například basketbalista Stephen Curry a komik Larry David, uvedla v té souvislosti také agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, Al Jazeera, AP

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze