Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Richard Gere slaví narozeniny. Krejčíková ve 2. kole na US Open. V Paříži jezdit už pouze třicítkou

Kateřina Ostrejšová
31. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Richard Gere

Krásné úterní ráno všem, kteří už jsou vzhůru. Přinášíme vám nejnovější informace ze světa, abyste byli hned od rána v obraze. Charismatický herec dnes slaví 72. narozeniny. Slaví i česká tenistka Barbora Krejčíková, nikoliv však narozeniny, ale postup do druhého kola na US Open.  

Zaměstnanci a klienti pobytových sociálních zařízení se budou od září pravidelně testovat 

Otevřít v galerii (8)
Žena se stará o babičku v domově důchodců
Žena se stará o babičku v domově důchodců Zdroj: Unsplash

Zaměstnanci v sociálních službách, které poskytují péči v pobytových zařízeních, i klienti a uživatelé těchto služeb se od 1. září budou muset nechat pravidelně co sedm dní testovat na přítomnost koronaviru. Příslušná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila vláda na včerejším jednání. Nařízené opakované testování na covid-19 se nebude týkat těch osob, které jsou plně očkované, prodělali nemoc covid-19 v posledních 180 dnech nebo se prokáží vlastním platným výsledkem PCR testu.  

Pravidelně testovat se bude například v domově pro seniory, lůžkových zařízení pro osoby se zdravotním postižením, týdenních stacionářích či odlehčovacích pobytových službách. 

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Richard Gere slaví narozeniny  

Otevřít v galerii (8)
Richard Gere
Richard Gere Zdroj: Profimedia

Americký filmový herec Richard Gere dnes slaví své dvaasedmdesáté narozeniny. Charisma prošedivělého muže vyniká obzvláště v jeho rolích romantiků a zachránců žen. Zahrál si například studenta tance po boku Jennifer Lopez ve filmu Smím prosit. Evergreenem ovšem zůstává Pretty Woman, kterou herec před šesti lety osobně uvedl v Karlových Varech v letním kině, kam přišlo 6700 diváků.  

Léta se angažuje v charitě, pomáhá domorodým kmenům, bojuje za svobodný Tibet, propaguje ochranu proti AIDS a zajímá se o osudy uprchlíků.  

Richard, který se stal v osmdesátých letech filmovou hvězdou a idolem mnoha žen, byl svůdníkem i v soukromí. Začátkem devadesátých let se oženil se supermodelkou Cindy Crawfordovou. Tahle dvojka byla označovaná jako nejžhavější pár světa, který spolu ale dlouho nevydržel. V roce 2002 se oženil s herečkou a bývalou Bond girl Carey Lowellovou, se kterou byl 14 let. Třetí osudovou ženu, která jako on sympatizuje s Tibetem a zajímá se o buddhismus, si vzal v roce 2018. Se španělskou publicistkou Alejandrou Silvou má tři děti.  

Státnímu zástupci končí lhůta pro rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo 

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia

Státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi dnes končí lhůta k rozhodnutí o návrhu na podání obžaloby v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Policie obviněného Andreje Babiše a Janu Nagyovou navrhla obžalovat na konci května. Ti v létě podali návrh na zastavení svého stíhání a oba tvrdí, že jsou nevinní.  
Šaroch má podle vrchního státního zastupitelství, které na věci dohlíží, rozhodnout o návrhu podání obžaloby do dnešního dne. Lhůta se však může prodloužit. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová v polovině srpna uvedla, že podle jejího názoru zřejmě nebude možné lhůtu dodržet. 

Začal tisk volebních lístků pro parlamentní volby  

Otevřít v galerii (8)
Tisk na novinový papír
Tisk na novinový papír Zdroj: Unsplash

Celkem 11,5 milionu volebních lístků už začíná mít svoji podobu. Včera dopoledne se začaly tisknout v tiskárně v Břeclavi. Tisk potrvá zhruba osm dní a podle generálního ředitele firmy Jiřího Myšíka potrvá nonstop.  

"Letos nedošlo žádnému přezkumnému řízení u Nejvyššího správního soudu. V pátek nám ministerstvo vnitra potvrdilo vstupní data, o víkendu jsme pracovali na přípravě tisku. Volebních sad bude 11,5 milionu, protože je třeba počítat s rezervou,"  

uvedl Myšík pro ČTK. Pro parlamentní volby bude potřeba celkem 1 000 tun novinového papíru.  

O mezinárodní ochranu v Česku žádá 152 z evakuovaných Afghánců 

Otevřít v galerii (8)
Děti v Kábulu
Děti v Kábulu Zdroj: Unsplash

O azyl či doplňkovou ochranu požádalo v Česku celkem 152 ze 169 Afghánců, které přivezly evakuační lety před dvěma týdny. Sedmnáct zbylých má podle ministerstva vnitra jinou formu pobytu. Po skončení dvoutýdenní karantény se žadatelé přesunou ze zařízení pod správou ministerstva obrany do zařízení spadající pod vnitro. 

"U evakuovaných, kteří požádali o mezinárodní ochranu, v tuto chvíli probíhá tzv. přijímací procedura. Ta obsahuje například administraci žádosti, lékařská vyšetření nebo sběr otisků prstů," 

sdělil ČTK Adam Rözler z tiskového odboru ministerstva.  

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

V Paříži jezdit už jenom třicítkou 

Otevřít v galerii (8)
Žena za volantem
Žena za volantemZdroj: Unsplash

Od včerejška se Paříž výrazně zpomalila. Na téměř celém území francouzského hlavního města totiž začala platit maximální rychlost 30 km/h, která nahradila předešlých 50 km/h. Radnice si od nového opatření slibuje větší bezpečnost a menší hluk v ulicích. Občané s tím zásadně nesouhlasí a jde podle nich pouze o další krok, jak “vyhnat” auta z centra města. Na některých dopravní tepnách se ale povolená rychlost nezmění. Na pařížském okruhu, tedy bulváru Périphérique, bude nadále maximální rychlost 70 kilometrů v hodině. 

Debutantka Krejčíková je na US Open ve 2. kole 

Otevřít v galerii (8)
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

Tenistka Barbora Krejčíková zažívá svoji premiéru na grandslamovém US Open. A úvodní zápas zvládla na výbornou. Vítězka Roland Garros porazila v prvním kole v New Yorku australskou kvalifikantku Astru Sharmovou 6:0 a 6:4. Sharmaové v prvním setu povolila jen pět fiftýnů a soupeřce uštědřila 'kanára' za jednadvacet minut. 

Komu se naopak nedařilo byla Tereza Martincová a Jiří Veselý, kteří oba po prvním kole na turnaji končí.  Martincová podlehla loňské finalistce Victorii Azarenkové, Jiří Veselý zase nestačil na Jihoafričana Kevina Andersona.  

EU vyřadila USA ze seznamu zemí bezpečných pro cestování 

Otevřít v galerii (8)
Hala na letišti
Hala na letišti Zdroj: Unsplash

Vlády Evropské unie se v pondělí dohodly na vyškrtnutí USA ze seznamu zemí s bezpečným cestováním. Lidé, kteří se do USA chystají budou čelit přísnějším kontrolám, jako jsou testy na COVID -19 a karantény. Vymazány byly například i Izrael, Kosovo, Libanon, Černá Hora a Severní Makedonie. Seznam usiluje o sjednocení pravidel cestování v celém bloku, nezavazuje však jednotlivé národy EU, které si mohou svobodně určovat vlastní pohraniční politiku. 

Mějte krásné ráno a my se budeme těšit zase zítra. Loučíme se se slovy Nossrata Peseschkiana. 

“Ten, kdo chce mít něco, co ještě nikdy neměl, bude také muset udělat něco, co ještě nikdy neudělal.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze