Top hledané
Výsledky (0)
Podle průzkumu většina řidičů v USA podporuje integrované omezovače rychlosti.

Ranní ptáče: Řidiči v USA podporují omezovače rychlosti. Prodala se nejdražší hračka světa

Radim Červenka
12. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Automobily

Američtí řidiči by přivítali povinné montování technologií na omezování rychlosti v automobilech. Ročně překračování rychlostí způsobí na amerických silnicích tisíce úmrtí. V aukci se prodala nejdražší hračka světa, postava Boba Fetta ze Star Wars překonala předchozí rekord panenky Barbie s diamantovým náhrdelníkem. Britský premiér Rishi Sunak slibuje nižší daně, když voliči přijdou volit jeho stranu, která v průzkumech propadá. Americký šampión v soutěžích jedlíků byl vyloučen ze závodu v pojídání hot dogů, kvůli reklamě na bezmasou variantu rychlého občerstvení.

Omezovače rychlosti by Američané v autech přivítali

Více než 60 % řidičů ve Spojených státech by považovalo za přijatelné, kdyby jejich vozidlo zvukově a vizuálně upozorňovalo na překročení povolené rychlosti, ukázal středeční průzkum Insurance Institute for Highway Safety IIHS).

IIHS provedl průzkum u celkem 1 802 řidičů, aby získal informace o tom, jak by se stavěli k inteligentním asistenčním systémům pro omezování rychlosti. Překročení rychlosti je trvale příčinou více než čtvrtiny smrtelných dopravních nehod v USA. V roce 2022 to podle zprávy činilo více než 12 000 úmrtí, uvedla agentura Reuters.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Přes půl milionu dolarů stála Star Wars hračka v aukci

 Akční figurka z roku 1979, která nikdy nebyla oficiálně uvedena do obchodů, se stala nejcennější historickou hračkou, jaká kdy byla prodána v aukci. Její konečná cena by v mnoha částech Spojených států stačila na koupi domu se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami.

Akční figurku Boba Fetta střílejícího raketou, vytvořenou podle vzoru lovce odměn z původní filmové trilogie Star Wars, koupil v Dallasu anonymní kupec za 525 000 dolarů. Sesadila tak Barbie z prvního místa, které si držela od roku 2010, kdy se verze ikonické panenky s náhrdelníkem z pravých diamantů prodala za 302 500 dolarů, informovala CNN.

Otevřít v galerii (2)
Hračky Star Wars
Hračky Star WarsZdroj: Pixabay

Sunak za hlasy Britů ve volbách slíbil snížit daně

Premiér Rishi Sunak v úterý požádal britské voliče a svou vlastní stranu, aby mu ve volbách ve Velké Británii hodili záchranné lano, a slíbil, že pokud bude jeho Konzervativní strana 4. července znovu zvolena, sníží daně a omezí imigraci.

Vzhledem k tomu, že konzervativci v průzkumech veřejného mínění zaostávají za levicovými labouristy, Sunak připustil, že „lidé jsou frustrovaní z naší strany a frustrovaní ze mě“. Jeho oponenti naopak považují tyto sliby za nerealistické, jelikož britské veřejné rozpočty si podobné změny nemohou dovolit, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Londýn
LondýnZdroj: Pixabay

Šampion mezi jedlíky odmítl soutěž v pojídání hot dogů kvůli reklamě na ty veganské

Hvězda soutěží v pojídání Joey „Jaws“ Chestnut se dozvěděl, že se nemůže zúčastnit premiérové americké soutěže v pojídání hot dogů poté, co uzavřel dohodu s veganskou značkou.
Jeho vyloučení ze soutěže Nathan's Hot Dog Eating Contest, která se bude konat příští měsíc v New Yorku, přišlo poté, co se dohodl na sponzorství s firmou Impossible Foods, veganským výrobcem hot dogů, který konkuruje značce Nathan's.

Pořadatelé nad neúčastí elitního jedlíka vyjádřili velké zklamání. Rádi by ho ve startovním poli opět přivítali, ovšem musel by se zřeknout svého příklonu k rostlinné variantě párků v rohlíku, informovala BBC.

Zdroje: bbc.com, reuters.com, apnews.com, cnn.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze