Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Rihanna útočí na Twitteru. Google zaplatí pokutu. Nike představil unikátní tenisky

Lukáš Bilinec
02. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Rihanna

Mladý černošský politik schytal na sociální síti tvrdou vlnu kritiky od Rihanny a jejích fanoušků. Nepříjemný zážitek má za sebou i Google, který již poněkolikáté za poslední dobu musel uznat svou chybu a nést odpovědnost za chybná rozhodnutí v minulosti. A věděli jste, kterého masa se v České republice vyrobí nejvíce? 

Čínské státní noviny opomenuly Jacka Ma

Otevřít v galerii (5)
Čínský miliardář Jack Ma
Čínský miliardář Jack MaZdroj: Profimedia.cz

Zakladatel skupiny Alibaba, Jack Ma, byl vynechán ze seznamu čínských podnikatelských vůdců, který zveřejnila státní média. Opomenutí šestapadesátiletého podnikatele a filantropa jen potvrzuje, v jakou nemilost vládnoucí garnitury po své kritice režimu tento rodák z Chang-čou upadl. Několik týdnů po svých kritických vyjádřeních (v projevu z 24. října) na adresu politiky Čínské lidové republiky byl ředitel Alibaba Group nezvěstný a nevědělo se nic o jeho osudu. Nedávno však vystoupil na internetové videokonferenci. První čínský obchodník, který se kdy objevil na titulce magazínu Forbes, nebyl zmíněn v článku Shanghai Securities News. Místo něj byli oceněni Ren Zhengrei (Huawei Technologies), Lei Jun (Xiaomi Corp) a Wang Chuanfu (BYD). Státní noviny také uvedly, že vybraní podnikatelé nyní vedou společnosti, které respektují pravidla rozvoje a dodržují tržní pravidla. Alibaba Group zatím k záležitosti nevydala žádný komentář.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Výroba masa v roce 2020 vzrostla

Otevřít v galerii (5)
Kousky masa a nůž
Kousky masa a nůžZdroj: Unsplash.com/macrz

V loňském roce se v České republice vyrobilo 454 846 tun masa, což je meziroční nárůst skoro o jedno procento. Výroba vzrostla oproti roku 2019 nejvíce v posledním, čtvrtém čtvrtletí. Ačkoliv největší nárůst zaznamenala výroba drůbežho masa, meziročně o více než 1 a půl procenta, stále je na prvním místě vepřové maso, jehož se za rok vyrobí více než 210 tisíc tun. Od tuzemských producentů bylo také oproti předešlému roku nakoupeno více litrů mléka, 3108 milionů litrů, což představuje nárůst skoro o 4 procenta.

"Výroba masa ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostla o 2,3 %. Za celý rok 2020 byla vyšší o necelé jedno procento. Výroba vepřového i drůbežího masa rostla, naopak objem zpracovaného hovězího masa mírně klesl. Ceny, za které zemědělci prodávali jateční zvířata, byly ve srovnání s rokem 2019 mírně nižší. Nejvíce klesla cena u jatečných prasat,"

sdělila Markéta Fiedlerová z oddělení statistiky zemědělství a lesnictví ČSÚ.

Google platí pokutu za nedostatečné ohodnocení zaměstnankyň

Otevřít v galerii (5)
Žena, držící tablet s prohlížečem Google
Žena, držící tablet s prohlížečem GoogleZdroj: Pixabay.com/Firmbee

Více než 3,8 milionu amerických dolarů (zhruba 82 milionů českých korun) musí zaplatit technologický gigant Google. Urovná tak obvinění z toho, že nedostatečně platil ženám a nespravedlivě opomíjel ženy a asiaty v náboru pracovních pozic. Uvedlo to americké ministerstvo práce. Obvinění vycházela z rutinního auditu dodržování předpisů, který před několika lety vyžadoval status společnosti jako dodavatele technologie pro federální vládu. Podle jistých ukazatelů Google od roku 2014 do roku 2017 nedostatečně platil 2783 svým zaměstnankyním. Součástí dohody je zpětná mzda ve výši 2,6 milionu dolarů (více než 55 milionů korun) zaměstnancům a uchazečům o zaměstnání a výzva společnosti Google, aby přezkoumala své náborové a platové postupy.

"Věříme, že každý by měl být placen na základě práce, kterou dělá, nikoliv podle toho, kým je. Investujeme velké prostředky, aby byly naše procesy náboru a odměňování spravedlivé a nestranné,"

uvedla technologická společnost ve svém prohlášení.

Rihanna zkritizovala generálního prokurátora

Otevřít v galerii (5)
Barbadosko-americká zpěvačka a herečka Rihanna
Barbadosko-americká zpěvačka a herečka RihannaZdroj: Profimedia.cz

Dvaatřicetiletá Robyn Rihanna Fenty se na Twitteru pustila do Daniela Camerona, generálního prokurátora z Kentucky. Tento černošský politik na svém účtu sdílel video k prvnímu dni #BlackHistoryMonth s poselstvím, aby si američané připomněli a oslavili přínos černých mužů a žen pro Ameriku. To mladou zpěvačku a herečku namíchlo a video sdílela s komentářem "Sup n***ą? #JusticeforBreonnaTaylor." K její kritice se přidaly na sociální síti stovky lidí. Za co Daniel Cameron schytává kritiku? Vloni na jaře policisté v Louisville vpadli do špatného domu a zastřelili šestadvacetiletou afroameričanku Breonnu Taylor. Za její smrt nešel nikdo do vězení, což mnozí vyčítají právě Cameronovi, který tvrdil, že šlo o nešťastnou náhodu a vyšetřování proběhlo standardně a správně.

Nike představil tenisku s unikátním nazouváním

Otevřít v galerii (5)
Nová teniska Nike GO FlyEase
Nová teniska Nike GO FlyEaseZdroj: Nike Footwear

Revoluce ve světě obuvi? Možná! Obuvní gigant Nike představil svou novou siluetu GO FlyEase. Představil ji jako svou vůbec první hands-free tenisku v historii firmy. Je vytvořena tak, aby k jejímu obutí a vyzutí nebylo potřeba pomoci rukou. Teniska je postavena na tzv. bistabilním závěsu, který umožňuje její zajištění v plně otevřeném i plně uzavřeném stavu. Podpatek i vložka boty jsou vytvořeny přesně tak, aby se přizpůsobili nové funkcionalitě této verze boty. V otevřené či uzavřené poloze drží Nike GO FlyEase speciální napínací pásek. 

Díky svým technickým prvkům je novinka od firmy Nike navržena jak pro lidi na cestách, tak i pro profesionální sportovce. Pro vybrané členy Nike by měl být umožněn nákup na pozvánky již v pondělí 15. února. Vydání pro širokou veřejnost je naplánováno později v tomto roce. 

To je od nás pro dnešní ráno vše. Věříme, že pro vás bude dnešní den úspěšný a až se budete večer ukládat ke spánku, budete mít ze sebe dobrý pocit. Už římský filozof Seneca věděl, že:

"Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze