Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: The Rock bude mít vlastní seriál. Česká města proti stavebnímu zákonu. Conor McGregor opět překvapil

Lukáš Bilinec
19. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký herec Dwayne Johnson

Dwayne Johnson si pro miliony svých fanoušků přichystal komediální seriál o svém životě. Česká města zase připravila připomínkový dokument, ve kterém vůbec nešetří návrh nového stavebního zákona. A už jste viděli, jak může vypadat stylová láhev whisky? To vše a ještě mnohem víc jsme pro vás vměstnali do dnešního ranního přehledu.

Singapur naočkuje zdarma všechny zaměstnance aerolinek

Otevřít v galerii (6)
Přistávající letadlo společnosti Singapore Airlines
Přistávající letadlo společnosti Singapore AirlinesZdroj: Unsplash.com/troyscanon

První leteckou společností na světě, která zajistí očkování všech svých zaměstnanců proti nemoci COVID-19 bude s velkou pravděpodobností Singapore Airlines (SIA). Ta pro CNN potvrdila, že je domluvená se singapurskou vládou na kompletním bezplatném očkování všech lidí, jejichž práce vyžaduje kontakt s veřejností. Vakcínu od společnosti Pfizer tak dostanou nejen piloti a letušky, ale i veškerý letištní personál.

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

"Jsme vděční singapurské vládě za to, že se letecký sektor stal prioritou při očkování země. Odráží to důležitost tohoto odvětví a zásadní roli, kterou hrajeme v hospodářském oživení Singapuru,"

uvedl v tiskovém prohlášení generální ředitel společnosti, Choon Phong. 

Velká česká města požadují změny v novém stavebním zákoně

Otevřít v galerii (6)
Pražský hrad
Pražský hradZdroj: Pixabay.com/Duernsteiner

Pět největších českých měst, Praha, Brno, Ostrava, Plzeň a Liberec, vydalo společně dokument Čtyři městské artikuly. Ten obsahuje základní teze, které vysvětlují, co vše se v návrhu nového stavebního zákona musí změnit. Čtyři hlavní požadavky jsou samostatnost měst v územním plánování, zachování platnosti pražských stavebních předpisů, možnost dokončit již rozpracované územní a regulační plány a větší pravomoci pro obce. 

"Požadavky vycházejí z praktické zkušenosti městských samospráv a jejich odborných institucí se správou a rozvojem měst. Nyní je dokončujeme ve formě paragrafového znění jako ucelené "moduly" pro vybrané části navrhovaného zákona,"

řekl Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora hl. města Prahy pro územní plánování. 

Demonstrantka z Kapitolu chtěla prodat notebook demokratky Rusům

Otevřít v galerii (6)
Capitol ve Washingtonu
Capitol ve WashingtonuZdroj: Unsplash.com/angelvela

Podle prohlášení FBI ukradla dvaadvacetiletá Trumpova obdivovatelka Riley June Williams notebook osmdesátileté americké demokratické političky Nancy Pelosi. Ta je od roku 2019 již podruhé ve své kariéře předsedkyní Sněmovny reprezentantů Spojených států. Mladou demonstrantku usvědčily záběry z bezpečnostních kamer. Vyšetřováním se zjistilo, že plánovala předat notebook svému kontaktu v Rusku, který ho chtěl následně prodat ruské vládě. Akce byla připravená a Williams věděla, kde přesně zařízení hledat. Notebook je v současnosti podle americké tajné služby buď zničený nebo ho obdivovatelka současného prezidenta někde ukryla. Z neznámých příčin však plánované předání do Ruska selhalo. 

Dwayne "The Rock" Johnson představil sitcom o svém životě

Otevřít v galerii (6)
Dwayne Johnson ve filmu Rampage
Dwayne Johnson ve filmu RampageZdroj: Profimedia.cz

Nejlépe placený herec na světě posouvá svou kariéru na vyšší level. Osmačtyřicetiletý Dwayne Johnson, kterému nikdo neřekne jinak než The Rock, si ročně vydělá skoro 90 milionů dolarů. Na Instagramu ho sleduje více než 200 milionů lidí a je tak nejpopulárnějším hercem současnosti na sociálních sítích. Není proto divu, že vznikl komediální seriál o jeho životě.

Premiéra seriálu bude na NBC už za necelý měsíc, 16. února. Uvidíme vtipný pohled na dospívání The Rocka v legendární wrestlingové rodině. Těšit se můžeme na nostalgická devadesátá léta 20. století a Dwaynovy školní chvíle i wrestlingové začátky. The Rock se stal jednou z největších wrestlerských hvězd v historii. V seriálu by ho měla ztvárnit hned trojice herců - Adrian Groulx, Bradley Constant a Uli Latukefu. Dwayne Johnson zveřejnil informaci o seriálu den po ročním výročí smrti jeho otce a napsal:

"Opravdu bych si přál, aby tu byl můj otec. Kááámo, byl by tak pyšný!"

Dechberoucí světelná instalace na poli v Nizozemsku

Otevřít v galerii (6)
Světelná instalace Grow
Světelná instalace GrowZdroj: Studio Roosegaarde

Studio Roosegaarde z Rotterdamu, vedené designérem Daanem Roosegaardem, představilo světelnou instalaci o rozloze 20 000 metrů čtverečních. Dostala název Grow a má zdůraznit krásu zemědělství a zároveň zlepšit růst plodin. Kombinace červeného, modrého a ultrafialového světla přeměnila pole na dynamické umělecké dílo. Kromě vytvoření vizuálního zážitku má instalace sloužit jako ukázka toho, jak lze pomocí specifické kombinace světel zlepšit růst rostlin a snížit použití pesticidů až o 50 procent. Světla aktivují obranný systém rostlin a fungují na všechny typy plodin. Nizozemsko je i přes svou malou rozlohu jedním z největších producentů zeleniny na světě. 

Conor McGregor představil limitované lahve své whisky

Otevřít v galerii (6)
Limitovaná edice mikin pro lahve whisky Proper Twelve
Limitovaná edice mikin pro lahve whisky Proper TwelveZdroj: Proper No. Twelve Irish Whiskey

Už o tomto víkendu se na MMA turnaji UFC 257 opět představí nejslavnější MMA zápasník všech dob Conor McGregor. Ten už však dávno není živ jen ze své sportovní kariéry. Rozjel také značku whisky, Proper No. Twelve. Conor šokoval na svém Instagramu představením limitované edice lahví. Fanoušci si mohou koupit originální lahev ve stylové zelené mikině. Unikátní lahev třikrát destilované, čtyřicetiprocentní whisky, koupíte v objemu 750 ml za 25 amerických dolarů (zhruba 540 českých korun). Více než 100 Kč z každé prodané lahve plánuje společnost poslat na charitu.

Více zpráv už se nám do dnešního ranního ptáčete nevešlo. Užívejte si (nejen) dnešní den naplno. Už Karel Čapek věděl, že:

"Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze