Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. A to i v pátek

Ranní ptáče: Rozkopaná Praha. Zelení míří do německé vlády. Babišův střet zájmů.

Valentina Lebová
01. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Andrej Babiš

Krásné páteční ráno! Pojďme se podívat na to, co zajímavého přináší svět

Rozkopaná Praha

V souvislosti s organizací českého předsednictví Rady EU, která odstartuje 1. července 2022, proběhne většina setkání evropských státníků a politiků v Praze. Vzhledem k častým uzavírkám však policie, jež má na starosti ochranu zahraničních delegací, již nyní řeší, jak to udělat, aby "chráněné" osoby nezůstaly v kolonách.

Otevřít v galerii (3)
Praha
PrahaZdroj: Freepik
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Severokorejský lídr odmítá dialog s USA

Kim Čong-un ve vystoupení před Nejvyšším lidovým shromážděním odmítl možná jednání s USA, přestože ukázal vůli obnovit dialog s Jižní Koreou, americkým spojencem v regionu, prostřednictvím opětovného zprovoznění takzvaných horkých linek. Informovala o tom jeho sestra, která byla nově jmenována do Komise pro státní záležitosti.  

Otevřít v galerii (3)
Severokorejská vlajka
Severokorejská vlajkaZdroj: Freepik

Poradce ČSSD bere peníze od spolku pro postižené

Ministerstvo práce Jany Maláčové (ČSSD) podpořilo milionový grant pro spolek Cerebrum, který pomáhá lidem s postižením mozku. Veřejné peníze ale potečou konzultantovi spolku, poradci ČSSD Miloši Balabánovi, a jeho lidem. Přispějí mu i na kancelář. Balabána vyšetřuje policie pro podezření ze zpronevěry na Univerzitě Karlově.

Zelení míří do neměcké vlády

Ve středu začali Zelení jednat s liberály z FDP, druhou pravděpodobnou stranou v budoucí koalici. Pro Zelené bude zásadní, aby spolková republika víc než dosud řešila otázku klimatické krize. Tlak bude vyvíjen především na zákaz aut se spalovacími motory.

"Hlavní agenda Zelených ovlivnila celou kampaň a volby. A proto bude velký tlak médií i veřejnosti na novou vládu, aby rychle zavedla opatření směřující ke snižování množství vypouštěných emisí. Jinak nebude důvěryhodná,"

míní Milan Nič, analytik z berlínského think-tanku DGAP.

Kongres USA schválil dočasný rozpočet

Ten má podle všeho zajistit financování federální vlády. Opatření ještě čeká na podpis prezidenta Joea Bidena. Zákonodárcům se tak podařilo předejít tomu, aby federálním agenturám došly prostředky na jejich běžnou činnost. Kongres rovněž řeší masivní investiční balíky, které jsou stěžejní součástí agendy prezidenta Joea Bidena.  

V Německu zadrželi bývalou sekretářku z koncentračního tábota

Ta však nepřišla k soudu. Ten na ni vzápětí uvalil vazbu. 96letá žena je obžalovaná z napomáhání vraždám více než 11 000 vězňů za druhé světové války v koncentračním táboře Stutthof. Irmgard Furchner pracovala v táboře poblíž Gdaňsku v letech 1943 až 1945 jako sekretářka, písařka a stenotypistka pro tamního velitele Paula Wernera Hoppea.

Babišův střet zájmů

Otevřít v galerii (3)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia

Černošický městský úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pokutu 250 tisíc korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média. Sám Babiš však považuje rozhodnutí černošického městského úřadu za nezákonné. Babiš se proti rozhodnutí může odvolat k nadřízenému středočeskému krajskému úřadu.

"Určitě odvolání podáme,"

nechal se slyšet právník Václav Knotek, který premiéra zastupuje. 

Tolik z pátečního rána a jak řekl Miles Davis:

"Neboj se chyb. Žádné nejsou."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze