Top hledané
Výsledky (0)
Sdílení jaderných zbraní je součástí politiky jaderného odstrašení Severoatlantické aliance

Ranní ptáče: Rozmístění jaderných zbraní ve východní Evropě není podle šéfa NATO na pořadu dne. Djokovič bude usilovat o tenisový rekord

Radek Polák
24. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Šéf Severoatlantické aliance uklidňuje situaci

NATO neuvažuje o rozmístění jaderných zbraní ve východní Evropě, uvedl šéf Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Tenista Novak Djokovič se ve svých 36 letech blíží k rekordnímu úspěchu v počtu vyhraných grandslamů. Ten následující na něho čeká v květnu a červnu v Paříži na French Open.

NATO neplánuje rozmisťovat jaderné zbraně v dalších zemích

Severoatlantická aliance neplánuje rozmisťovat jaderné zbraně v dalších zemích, řekl včera při návštěvě Varšavy šéf NATO Jens Stoltenberg. Polský prezident Andrzej Duda přitom v pondělí prohlásil, že země by byla ochotná umožnit aliančním spojencům, aby na jeho území jaderné zbraně umístili. Premiér Donald Tusk v reakci poznamenal, že by rád znal všechny okolnosti, které hlavu státu přiměly učinit takové prohlášení. Sdílení jaderných zbraní je součástí politiky jaderného odstrašení NATO. V případě konfliktu by americké atomové bomby mělo nést letectvo zemí, ve kterých jsou rozmístěny, tedy Belgie, Německa, Nizozemska, Itálie a Turecka. Jaderné zbraně mají ze zemí NATO kromě USA také Británie a Francie, napsal portál Ceskenoviny.cz.

Djokovič se blíží k tenisovému rekordu

Tenista Novak Djokovič se „těší“ na šanci získat letos na French Open rekordní 25. grandslamový titul ve dvouhře. Srbská superstar bude mít šanci překonat tento rekord 20. května v Paříži. Díky tomu by se mohl stát nejúspěšnějším singlovým hráčem – mezi muži nebo ženami – v historii. Djokovič již získal v roce 2023 mimo jiné i cenu Laureus, kdy vyhrál tři ze čtyř grandslamů. Navzdory tomu, že mu koncem tohoto roku bude už 37 let, o odchodu do tenisového prý zatím důchodu, jak informovala CNN.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Tenista chce pokračovat v kariéře
Tenista chce pokračovat v kariéřeZdroj: Pixabay

Tesla se potýká s velkým poklesem zisku

Tesla ohlásila 55procentní pokles zisku. Společnost se sídlem v Austinu v Texasu vykázala v prvním čtvrtletí zisk 1,1 miliardy dolarů, tedy přes 25,7 miliardy korun. To představuje pokles z 2,51 miliardy dolarů, jehož dosáhla před rokem. Tesla, která je druhým největším výrobcem elektrických vozidel po čínském BYD, má za sebou těžký rok. Částečně kvůli narušení dodavatelského řetězce způsobeného útoky Houthiů na lodní dopravu v Rudém moři a útokům ekologických aktivistů na výrobní závod v Německu. Dodávky vozidel klesly v prvním čtvrtletí o 8,5 procenta a akcie společnosti od července loňského roku ztratily téměř polovinu své hodnoty, napsal portál televize Al Jazeera.

Belgičan se dočkal zproštění z řízení v opilosti

Jeden z Belgičanů byl v pondělí zproštěn viny z řízení v opilosti, protože trpí vzácným syndromem, kdy jeho tělo produkuje alkohol. Klinická bioložka Lisa Florin z tamní nemocnice AZ Sint-Lucas vysvětlila, že lidé s tímto onemocněním produkují stejný typ alkoholu jako je ten v nápojích. Účinky jsou ale menší, než je tomu v případě běžné konzumace. Současně dodala, že lidé se s tímto onemocněním nerodí. Mohou ho však dostat, když trpí problémy souvisejícími například se střevy, uvedl server televize CNN.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: