Top hledané
Výsledky (0)
Za absurditu považuje ruský vicepremiér zmrazení cen ropy

Ranní ptáče: Rusko se brání cenovému stropu. Milostivé léto pomůže předejít novým exekucím.

Radek Polák
02. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Boj o ropu pokračuje

Rusko nechce dodávat ropu a ropné výrobky zemím, které podpoří stanovení cenového stropu. Dnes mají přitom možnost takového omezení posoudit ministři financí G7. Včera začalo fungovat nové Milostivé léto, které má předejít dalším exekucím. Ty jinak posílají do šedé zóny a zabraňují vrátit se do normálního života statisícům občanů.

Na cenový strop nehodlá Rusko přistoupit

Rusko nebude dodávat ropu zemím, které podpoří zavedení cenového stropu na ruskou ropu, uvedl místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Zavedení cenového stropu na ruskou ropu označil Novak za "naprostou absurditu", která destabilizuje celé odvětví. 

"Společnostem či zemím, které omezení zavedou, prostě nedodáme ropu a ropné výrobky, protože nebudeme pracovat podle netržních podmínek,"

řekl ruský vicepremiér. Upozornil, že ani jedna země z OPEC a rovněž ani Indie a Čína nepodpořily myšlenku zavést cenový strop na ropu z Ruska.

Odstartovalo další Milostivé léto

Od čtvrtka začalo běžet druhé Milostivé léto, které lidem může opět ulevit od nahromaděných exekucí. Stát i odborníci v tom vidí příležitost, jak se řada lidí může zbavit exekucí.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

"Do zákona se podařilo dostat jasnou lhůtu, během které musí exekutor odpovědět na dotaz dlužníka ohledně výše dlužné jistiny. Předtím sice tato povinnost v zákoně byla, ale bez časové lhůty,“

říká v té souvislosti expert a analytik z Člověka v tísni David Borges.

Otevřít v galerii (4)
Dluhy se dotýkají statisíců Čechů
Dluhy se dotýkají statisíců ČechůZdroj: Pixabay

"Registrujeme neustále rostoucí počet hovorů, tento týden nám volalo již přes 200 lidí za den,“ 

dodal současně.

Křetínský koupil zámek u Paříže

Český podnikatel Daniel Křetínský koupil zámek Marais s rozlehlým parkem a vodní plochou v obci Le Val-Saint-Germain ležící 40 kilometrů jihozápadně od Paříže. Vzniknout tam má luxusní hotel s nabídkou jezdeckých aktivit. 

Panství bylo na prodej několik let. Český miliardář jej měl na začátku léta koupit za přibližně 30 milionů eur, tedy 734 milionů korun.

Třípatrové sídlo ukrývá stovku místností včetně slavnostního sálu se 24 sloupy v řeckém stylu. Zámek z 18. století posledních více než 100 let patřil rodinám Frotier de Bagneux a de Pourtalès. Turistické prohlídky ani pronájmy na natáčení filmů nebo soukromé oslavy už ale nestačily na pokrytí nákladů na údržbu.

Otevřít v galerii (4)
Křetínského majetek se rozšířil o novou nemovitost
Křetínského majetek se rozšířil o novou nemovitostZdroj: Profimedia

Nike si vybral český obchod jako jediný ze střední a východní Evropy

Český obchod Footshop si vybrala společnost Nike jako jedinou firmu ze střední a východní Evropy a zařadila jej do své komunitní aplikace SNKRS, která je určená především pro vášnivé sběratele tenisek z celého světa.

Exkluzivní spolupráce znamená pro českého prodejce streetwearového oblečení, tenisek a doplňků důležitý krok k ještě větší expanzi.

"Do dnešního dne mělo stejnou možnost jako my pouze šestnáct obchodů z celého světa, včetně retailerů jako Union Los Angeles nebo Patta, kteří už mají se značkou Nike i své vlastní tenisky,“

uvedl šéf Footshopu Peter Hajduček.

Otevřít v galerii (4)
Na sportování je napojený i oděvní byznys
Na sportování je napojený i oděvní byznysZdroj: Freepik

Čaj pomáhá předcházet úmrtí

Vyšší konzumace čaje je podle autorů studie z amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny spojena s mírným přínosem. Lidé, kteří pijí dva a více šálků denně, mají o devět až 13 procent nižší riziko úmrtí z jakékoli příčiny ve srovnání s těmi, kdo čaj nepijí.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Vědci se dotazovali na čajové návyky téměř půl milionu dospělých obyvatel Spojeného království a poté je sledovali po dobu až 14 let.

Otevřít v galerii (4)
Čaj zdraví opravdu pomáhá, zjistili vědci
Čaj zdraví opravdu pomáhá, zjistili vědciZdroj: Freepik

Zdroje: ČTK, Novinky.cz, Blesk.cz, Czechcrunch.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze