Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Ruský velvyslanec obvinil Černochovou z podpory terorismu. Finská premiérka má další problém. V Mexiku zavraždili novináře

Barbora Večeřová
24. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jan Černochová

Ministryně obrany Jana Černochová byla obviněna ruským velvyslancem z podpory terorismu. Fotbaloví fanoušci mohou slavit, Česko má svého zástupce v nejslavnější mezinárodní lize světa. Viktorii Plzeň se podařilo zvrátit nepříznivý výsledek a porazila Karabach 2:1. Finská premiérka řeší další problém, její video z oslavy oblétlo svět, nyní se omlouvá za nevhodnou obnaženou fotografii. 

Ruský velvyslanec obvinil Černochovou z podpory terorismu

Ruský velvyslanec v úterý při zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou z podpory terorismu. Jako záminku si vybral vyjádření ministryně po sobotním atentátu na dceru ruského ideologa Alexandra Dugina. Černochová na obvinění reagovala tak, že existuje rozdíl mezi oslavou teroristického útoku a vyjádřením nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky. Černochová na atentát reagovala slovy, že jí není líto dcery ani otce, ale pouze tisíců lidí zavražděných v důsledku propagandy.

Plzeň postoupila do skupiny Ligy mistrů 

Plzni se podařilo otočit nepříznivý výsledek a slaví postup do skupiny Ligy mistrů. Půjde tak o čtvrtou účast Plzně v Lize mistrů v historii, jde o jediného českého zástupce v této soutěži. Úřadující čeští mistři si ve včerejším odvetném zápase s Karabachem poradili 2:1, výhru Viktorii vystřelil Jan Kliment.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5
Otevřít v galerii (4)
Viktoria Plzeň je jediným českým zástupcem v Lize mistrů
Viktoria Plzeň je jediným českým zástupcem v Lize mistrů Zdroj: Profimedia
 

Finská premiérka se omluvila za fotografii z večírku, kde jsou nahé ženy 

Finská premiérka poslední dobou řeší jeden problém za druhým. Po videu, jak si užívá na soukromém večírku, byla nucena postoupit test na drogy, nyní čelí kritice za kontroverzní fotografii ze svého večírku, na které pózují dvě polonahé líbající se ženy s nápisem Finsko zakrývajícím ňadra.

"Podle mého názoru je ta fotografie nevhodná. Omlouvám se za ni. Takový snímek se fotit neměl, ale jinak se na tom setkání nic mimořádného nedělo,"

řekla novinářům Marinová. 

Finská veřejnost je přitom v názorech na celou situaci rozdělená. Podle jedné poloviny není vhodné, aby se vrcholná představitelka takto bavila ve svém volném čase, podle dalších je to úplně normální a premiérka tak ukazuje, že i kariéru političky jde skloubit s osobním životem. 

Otevřít v galerii (4)
Premérka Sanna Marinová se omluvila za nevhodnou fotografii
Premérka Sanna Marinová se omluvila za nevhodnou fotografii Zdroj: Profimedia

Ukrajina si připomíná výročí nezávislosti 

Ukrajina si dnes připomíná výročí své nezávislosti, letos však bez hromadných akcí. Důvodem jsou obavy ze zesílení ruských náletů. Obvykle se v centru hlavního města koná přehlídka vojenské techniky, tu letos vystřídá výstava vojenské techniky trochu jinak. Půjde totiž o ruskou vojenskou techniku, která byla zničena ve válce. Kromě dne nezávislosti připadá na dnešek ještě jedno výročí. Před půl rokem, přesně 24. února, byla zahájena ruská invaze na Ukrajinu. 

Otevřít v galerii (4)
Ukrajina letos nebude slavit s hromadnými akcemi, bojí se zesílení ruských útoků
Ukrajina letos nebude slavit s hromadnými akcemi, bojí se zesílení ruských útokůZdroj: Profimedia

V Mexiku zavraždili novináře, kritizoval vyšetřování vraždy tamních studentů 

Na jihu Mexika zastřelili dva útočníci místního novináře. Tenhle rok jde už o patnáctou oběť z řad novinářů. Fredid Román byl zastřelen před svým domem, zemřel jen krátce poté, co na Twitteru zveřejnil příspěvek týkající se zmizení 43 studentů v roce 2014, které zřejmě zavraždil místní gang. Případ ale prozatím nebyl objasněn a podle prokuratury se do vražd studentů mělo zapojit i několik desítek vojáků a policistů. 

Otevřít v galerii (4)
V Mexiku jde už o patnáctou oběť z ad novinářů
V Mexiku jde už o patnáctou oběť z ad novinářů Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, nypost.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze