Top hledané
Výsledky (0)
Ruská letadla opakovaně bombardovala vlastní území.

Ranní ptáče: Rusové bombardovali vlastní území. Američan se pokusil oživit otce pomocí umělé inteligence

Radim Červenka
17. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Mig-29 ruské armády

Rusové omylem shodili na své území desítky bomb, především v Belgorodské oblasti. Muž z USA pomocí umělé inteligence vytvořil avatara, který s ním komunikuje jako jeho zesnulý otec. V americkém státě Texas guvernér Greg Abbot omilostnil muže dosouzeného k 25 letům vězení za vraždu demonstranta afroamerického hnutí Black Lives Matter. V Nizozemsku se tvoří nová pravicová vláda, která hodlá otočit kormidlem kurzu tamější evropské politiky. 

Rusové bombardují vlastní území kvůli technickým chybám

Podle informací zpravodajského webu Astra shodily ruské bombardéry na vlastní území 38 bomb. Jedná se převážně o incidenty v Belgorodské oblasti, která sousedí s územím Ukrajiny, kde probíhá invaze ruských vojsk. Během nepovedeného bombardování neměl nikdo přijít o život, ale podrobnosti v této otázce nejsou dostupné.

Ačkoliv k těmto omylům dochází opakovaně, tento týden byly v Belgorodské oblasti shozeny už tři bomby. Největší škody způsobilo bombardování vlastního území 4. května, kdy bomba zasáhla přímo město Belgorod a poškodila 31 domácností a 10 automobilů, napsala ČTK

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Muž založil firmu, která pomocí umělé inteligence "oživuje" mrtvé

James Vlahos z USA se v roce 2016 dozvěděl smutnou zprávu o špatném zdravotním stavu svého otce. Během jeho posledních dní s ním natočil mnoho hodin rozhovorů o jeho životě a ty pak zpracoval pomocí umělé inteligence, která je s ním schopna komunikovat hlasem jeho otce. 

Takové využití umělé inteligence k umělému oživení lidí se již dlouho objevuje ve sci-fi literatuře, ale vývoj technologií umělé inteligence nyní umožnil její využití i v reálném životě. V roce 2019 James proměnil svého chatbota v aplikaci a firmu s názvem HereafterAI, která umožňuje uživatelům udělat totéž pro své blízké.Dodává, že chatbot sice neodstranil bolest ze smrti jeho otce, ale dává mu "víc, než bych jinak měl," uvedla britská BBC.

Otevřít v galerii (2)
umělá inteligence
umělá inteligenceZdroj: Pixabay

Vrah demonstranta za práva Afroameričanů dostal v Texasu milost

Texaský guvernér Greg Abbott ve čtvrtek udělil plnou milost bývalému seržantovi americké armády a řidiči Uberu, který byl v roce 2020 usvědčen z vraždy a odsouzen k 25 letům vězení za smrtelné postřelení demonstranta hnutí Black Lives Matter.

Republikán Abbott ve svém prohlášení o milosti citoval státní zákon o sebeobraně "Stand Your Ground", který je jedním z nejpřísnějších takových opatření v USA. Proklamace o milosti byla vydána krátce poté, co texaská rada pro milosti a podmínečné propuštění jednomyslně doporučila omilostnění Daniela Perryho a obnovení jeho práva na držení střelné zbraně na základě vyšetřování, které rada provedla na žádost guvernéra, uvedla agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Austin v Texasu
Austin v TexasuZdroj: Pixabay

Veterán nizozemské krajní pravice se chystá ve vládě změnit kurz evropské politiky

Krajně pravicová strana Geerta Wilderse se stane součástí nizozemské vlády. Po šesti měsících tahanic a bolestivých jednání má Nizozemsko konečně vládní dohodu o nové pravicové vládní koalici. Od té doby, co Wilders loni překvapil Evropu svým volebním vítězstvím, šance, že se tento veterán a ohnivý bojovník stane premiérem a připojí se k vrcholovému stolu EU, slábly.

Ve snaze dosáhnout dohody o sdílení moci s ostatními stranami zmírnil některé ze svých nejtvrdších protiislámských postojů a zmírnil i svůj dřívější požadavek referenda o vystoupení z EU. Ačkoliv přesné personální složení dohodnuté vlády ještě není do detailu známo, očekává se zásadní změna kurzu nizozemské politiky v Evropě, napsala server Politico.

Zdroje: reuters.com, bbc.com, politico.eu, ČTK

 

 

 

.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze