Top hledané
Výsledky (0)
Ruské trestné oddíly mají na Ukrajině obrovské ztráty.

Ranní ptáče: Rusové na Ukrajině používají trestné oddíly, jsou jenom maso. Na univerzitě v Baltimoru se střílelo

Radim Červenka
04. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vedení ruské armády

Ruská armáda organizuje trestné oddíly, na ztráty v jejich řadách velení nehledí. Na univerzitě v americkém Baltimoru došlo ke střelbě, zraněno bylo několik lidí. Na Havajských ostrovech vznikla petice proti vstupu turistů do oblastní zasažených letními požáry. V Česku byly naměřeny rekordní teploty a šlo o jeden z nejteplejších říjnových dnů v historii.

Jsou jenom maso, řekl voják o trestných oddílech

Trestné oddíly jsou uvnitř ruské armády přezdívány jako "Bouře-Z". Složeny jsou z opilců, vojáků, kteří neuposlechli rozkaz anebo z trestanců propuštěných z vězení. Existenci těchto jednotek potvrdila ruská média, ale neinformují o tom, jak se formují.

Agentura Reuters přinesla svědectví řadových vojáků, jeden z nich je popsal jako " pouhé maso". Dále uvedli, že trestný oddíl mívá kolem 100 až 150 mužů a bývá posílán do nejtěžších bojů. Jednotky pak mají vysoké ztráty na životech.

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Několik lidí bylo postřeleno na univerzitě v Baltimoru

V úterý došlo ke střelbě na Morgan State University v Baltimoru, zraněno byli minimálně čtyři lidé, jejich současný zdravotní stav není znám. Policie varovala obyvatelé v okolí, aby zůstali ukryti doma. Ke střelbě došlo během speciální události v podobě vyhlašování vítěze soutěže univerzitní Mister a Miss. Střelba může mít s akcí souvislost

Školu navštěvuje přibližně 9 000 studentů, kteří se zaměřují převážně na biblická studia a připravují se na pozdější kariéru duchovních, napsala o incidentu agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Policie v Baltimoru
Policie v BaltimoruZdroj: Profimedia

Americké úřady zasahují proti čínským společnostem kvůli fentanylu

Vláda USA oznámila speciální akci proti distribuci drogy se smrtícími účinky. Jejím cílem jsou čínské společnosti i konkrétní jedinci. Americkým úřadům se podařilo, podle jejich vlastních slov rozplést čínskou dodavatelskou síť, na jejímž konci jsou mrtví Američané. 

Ministerstvo spravedlnosti už obvinilo 8 čínských společností v USA z podezření na distribuci fentanylu. Zatím nikdo nebyl zatčen a podle informací z ministerstva Čína s vyšetřování distribuce drog nijak nespolupracuje, informuje agentura Reuters.

Na Havaji vznikla petice proti vstupu turistů

Obyvatelé města Lahain na Havajských odeslali místní vládě petici, aby neumožnila vstup turistům do oblasti a odložila zahájení turistické sezóny. Příčinou jsou škody způsobené požáry. Petici podepsala 3,517 místních obyvatel.

Dva měsíce po požárech, během kterých zemřely desítky lidí, bylo v plánu opět zpřístupnit oblast návštěvníkům. Řada místních je však proti i přesto, že místní ekonomika je na turistickém ruchu závislá a poskytuje místním práci, informovala agentura AP

Otevřít v galerii (3)
Požáry Havaj
Požáry HavajZdroj: Profimedia

V Česku padaly teplotní rekordy

Čtvrtina hydrometeorologických stanic v Česku zaznamenala nejvyšší říjnové teploty a země tak zažila jeden z nejteplejších říjnových dnů v historii měření. Nejvyšší teplota byla zaznamenána v Dobřichovicích a Doksanech, kde atakovala 30 stupňů Celsia, napsala agentura ČTK.

Otevřít v galerii (3)
Praha
PrahaZdroj: Profimedia

Zdroje: apnews.com, reuters.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze