Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Ryan Reynolds oznámil pauzu od herectví. Dcera Čaputové zářila na molu. KLDR odpálila raketu

Kateřina Ostrejšová
19. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ryan Reynolds a Blake Lively

Přejeme vám krásné ráno a příjemné vstávání. Americký herec Ryan Reynolds oznámil, že si dává delší pauzu od herectví. Jeho manželka zareagovala jak jinak než vtípkem. Začínající slovenskou modelku Emmu Čaputovou přišla na módní show Bratislava Fashion Live podpořit i její matka a prezidentka Zuzana Čaputová. Jak to vypadá se zdravotním stavem Miloše Zemana, o kterého se začaly zajímat zahraniční média? 

Praha vypsala tendr na zhotovitele Dvoreckého mostu, který nově propojí Prahu 4 a 5 

Otevřít v galerii (8)
Prahu čekají další změny
Prahu čekají další změnyZdroj: Pixabay

Hlavní město vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele stavby Dvoreckého mostu pro městskou hromadnou dopravu, pěší a cyklisty spojujícího Smíchov a Podolí. Most má na délku měřit 388 metrů a široký bude 16 metrů. Odhadovaná cena stavby je okolo jedné miliardy korun. Do začátku příštího roku získá město potřebná povolení a vysoutěží zhotovitele. Odhadovaná délka stavebních prací je 30 měsíců. 

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

„Pro pražskou MHD je budoucí Dvorecký most jednou z nejzásadnějších staveb následujících let. Stane se zárodkem takzvané jižní tramvajové tangenty propojující významné tramvajové tratě vedoucí od Barrandova a Modřan. Městské části Praha 4 a 5 se konečně dočkají kapacitního a komfortního propojení. Některým tramvajovým linkám se oproti zajížďce přes Palackého most zkrátí cesta až o šest kilometrů,“  

říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr. 

Villa Pellé otevírá retrospektivu k nedožitým 90. ilustrátora a výtvarníka Radka Pilaře 

Otevřít v galerii (8)
Radek Pilař by oslavil devadesátiny
Radek Pilař by oslavil devadesátiny Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

Pod názvem Radek Pilař 90 otevírá již ve středu 20. října Galerie Villa Pellé velkou retrospektivní výstavu představující známá i neznámá díla výtvarníka, ilustrátora a průkopníka multimediální tvorby Radka Pilaře. Vedle známých postaviček Večerníčka, Rumcajse, Manky a Cipíska, provázejících dětství několika generací, expozice nabízí i prozatím veřejnosti utajená díla z autorovy volné tvorby. Villa Pellé tak představí Radka Pilaře nejen jako autora pro děti, ale odhalí další rozměry jeho velkého talentu. Na výstavě si tak přijdou na své nejen děti, ale i dospělí.  

„Výstava je příležitostí náležitě ocenit Pilařovo odhodlání vytvářet srozumitelnou řeč nové „obrazové doby“ prostřednictvím těch nejaktuálnějších technologií, jeho celoživotní chuť experimentovat s propojováním malby, fotografie, filmu a videa ‒ a zároveň touhu oslovit co nejširší publikum,”  

dodává kurátor Pavel Ryška. 

Novinky z konference od firmy Apple 

Otevřít v galerii (8)
Apple přichází s novinkami
Apple přichází s novinkami Zdroj: Unsplash

Americká společnost Apple představila nové produkty na konferenci Apple Launch Event, která proběhla v Los Angeles. Mezi ně patří nová generace laptopů MacBook, vylepšené procesory M1 Pro a M1 Max, rozšíření Siri o funkci "Apple Music Voice Plan" a třetí generaci sluchátek AirPods. 

Ryan Reynolds oznámil pauzu od herectví

Otevřít v galerii (8)
Ryan Reynolds a Blake Lively
Ryan Reynolds a Blake Lively Zdroj: Profimedia

Oblíbený americký herec Ryan Reynolds oznámil svým fanouškům na Instagramu, že si dává pauzu od herectví a svůj volný čas bude věnovat rodině. Blake Lively si následně ze svého manžela začala utahovat a pod srdceryvný příspěvek napsala komentář "Michael Caine did it first." Manželka tímto narážela na nedávné ohlášení herce Michaela Caina, který se rozhodl ukončit svou kariéru. 

Dcera prezidentky Emma Čaputová zářila na molu 

Otevřít v galerii (8)
Emma Čaputová na mole
Emma Čaputová na moleZdroj: Profimedia

Začínající slovenskou modelku Emmu Čaputovou přišla na módní show Bratislava Fashion Live podpořit její matka a prezidentka Zuzana Čaputová. Nechyběla ani Emmy sestra Lea, která na událost v bratislavské čtvrti Nové Nivy dorazila ve stylovém fialovém modelu. 

Zástupci Parlamentu proberou předání prezidentských pravomocí 

Otevřít v galerii (8)
Jiří Drahoš, člen Senátu Parlamentu České republiky
Jiří Drahoš, člen Senátu Parlamentu České republikyZdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Představitelé Senátu se dnes odpoledne sejdou se zástupci stran a hnutí, které uspěly v nedávných volbách do Sněmovny. Mají projednat další postup při předání prezidentských pravomocí během nemoci Miloše Zemana. Podle vyjádření Ústřední vojenské nemocnice, kam byl prezident před více než týdnem převezen, nyní není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Podle vyjádření prezidentova ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala, které si Senát vyžádal, je dlouhodobá prognóza Zemanova zdravotního stavu "hodnocena jako krajně nejistá". 

(Ne)informace o jeho zdraví si všímají zahraniční média  

Otevřít v galerii (8)
Jak je na tom Miloš Zeman nikdo neví
Jak je na tom Miloš Zeman nikdo neví Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Informací ohledně Miloše Zemana si začínají všímat i zahraniční média. Kromě americké tiskové agentury AP, francouzské AFP a britské Reuters zprávu zaznamenaly například rakouská agentura APA, německá DPA, ruská agentura TASS či slovenské a polské weby. Mnohá média informaci přinesla jako naléhavé sdělení nejvyšší priority. 

KLDR odpálila podle Soulu a Tokia balistickou raketu 

Otevřít v galerii (8)
KLDR odpálila podle Soulu a Tokia balistickou raketu, ilustrační obrázek
KLDR odpálila podle Soulu a Tokia balistickou raketu, ilustrační obrázekZdroj: Unsplash

Severní Korea dnes odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea dnes odpálila zřejmě dvě rakety. 

Dnes se bohužel neloučíme s úplně šťastnou zprávou nakonec. Zítra se polepšíme. Mějte krásné ráno a vzpomeňte si na slova Jana Amose Komenského:  

“Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze